Küçük göğüslere 300'den fazla alternatif

Vücutla uyumsuz küçük göğüsleri yaratan en önemli diğer nedeni yakın çevremizde aramak gerekir.

Haberin Devamı

Bugün 20'li yaşların üzerindeki birçok kadın, çocukluk ve ergenlikte çokça tükettikleri östrojen hormonu içerikli gıdaların zaman içinde vücut estetiğinde yarattığı deformasyonların mutsuzluğunu yaşıyor. Çünkü kadının vücudunu erkek vücudundan ayıran, dişilik imajının en önemli belirtisi olan hacimli göğüslerden yoksunlar.

Küçük göğse sahip olma sorunu o kadar yaygın ki, ülkemizde yapılan estetik cerrahi operasyonlarda göğüs büyütme 3. sırada yer alıyor. Doğası gereği duygusal ve hassas bir yapıya sahip kadının vücudunda her daim hissettiği bu eksiklik zamanla psikolojik travmalara, gebe kalamama endişesi ve kısırlık korkusuna neden oluyor. Hatta birçok hastanın bu yüzden evliliklerini ertelediğine tanık oluyoruz.

Vücutla uyumsuz küçük göğüsleri yaratan en önemli diğer nedeni yakın çevremizde aramak gerekir. Çünkü genetik yatkınlık önemlidir. Ailemize bakmak gerekir, aynı sorun aile fertlerinin kadın üyelerinde var mı diye.

Haberin Devamı

Kadın fiziği ve psikolojisinde büyük bir boşluk yaratan hacimsiz, simetri problemi olan, yetersiz dokuya sahip küçük göğüsler ayrıca beğenilmeme ve özgüven sorunuyla kadını baş başa bırakabilmektedir. Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla kıyafet seçiminde sıkıntılar başlayacaktır. Çünkü küçük meme hacmiyle göğüs dekoltesi ön plana çıkmıyor.

Bedeninizdeki eksikliğe 1,5 saatte müdahale

Kadının bedenindeki eksiklik ve örselenen psikolojisi kaç saatte tedavi edilir sizce? Söyleyelim hemen, ortalama 1,5 saatte. Göğüs büyütme estetiği cerrahisinde ulaşılan bilgi birikimi ve deneyim, kullanılan tıbbi silikonların akıllı silikonlara dönüşmesi; kadının göğüs kafesi ve vücut hatlarıyla uyumlu, göğüs dekoltesini ön plana çıkaran, doğal kıvrımlara sahip göğüslerin yeniden oluşturulmasını, kadınların memnuniyet çıtasının en üst seviyeye çıkmasını sağlıyor.

Kadını mutlu eden göğüs ölçüleri

Meme büyütme ameliyatında, kadınları en mutlu eden göğüs ölçülerine (en çok tercih edilen ölçüler 80 B-C veya 85 B-C) ulaşmak için biz estetik cerrahlar; göğsün hacmine, şekline, ayrık ya da bitişik olması durumuna, omuz genişliğine, göğüs kafesinin şekline, kalça ve bel genişliğine, kilo ve boya göre planlama yaparız. Dekolte bölgesini bu planlamaya dahil ederiz. Örneğin göğüs kemiğinde çıkıntı olan, kemiğin köprücük bölgesi belirgin, göğüs kafesinin orta kısmı çökük, kaburga alt kenarları çıkık bir yapıya sahip kadının bütün bu kriterlerni dikkate alarak yeniden bir göğüs oluştururuz. Geniş omuzlu, bedeni uzun bir kadının küçük göğüslerini büyütmek için orta kısmı dolgun ve uzun silikon tercih ederken, dar omuzlu kadınlarda damla şekline yakın silikonları kullanıyoruz.

Haberin Devamı

Tek silikonla yüzlerce göğüs modeli oluşturuluyor

Bu noktada tıbbi silikonlar olan ‘akıllı silikonlar’ın önemi ve fonksiyonları devreye girmektedir. Akıllı silikon, gelişmiş özellikleri nedeniyle vücudun estetik hatlarıyla uyumlu, doğal kıvrımlara sahip, dolgun, simetrik, diri ve dik göğüsler planlamamızı sağlıyor. Bunun için 300'den fazla göğüs modellemesi yapmamıza imkân sunuyor. Bu, çok önemli ve her kadına özel göğüs modellemesi demek.

Amerikan FDA onaylı, içinde hiçbir kimyasal karışım olmayan, üst düzey tıbbi derecede silikon içeren son derece dayanıklı akıllı silikon ile meme büyütme ameliyatı olan kadın, göğsünün şeklini ilk günkü gibi koruyor. Yüz üstü yatmada ve farklı hareketlerde deformasyonlar yaşamıyor. Çünkü içindeki hafızalı jel, ilk günkü şeklini koruyor. Kadın, alerjik reaksiyon yaşamıyor. Doğal meme kıvrımlarını ve şeklini veriyor. Sarkık görünümü, hacim kaybını, memeler arasındaki asimetri sorununu ve aradaki mesafedeki dengesizliğini ortadan kaldırıyor. Ayrıca yaygın bir inanca göre kanser yapma riski ise sıfır. Çünkü, adı üzerinde ‘tıbbi silikon’.

Haberin Devamı

Silikon, küçük memenin neresine yerleştiriliyor?

Bunun için yapılan meme büyütme ameliyatında genel anesteziyle hastayı uyutuyoruz. Bu sayede ameliyat sırasında ağrı ve acı hissetmiyor. Akıllı silikonları özel steril kutusundan çıkarıyoruz. Meme altından açılan kesilerden meme dokusunun altında yer alan göğüs kasının ya da meme dokusunun altına yerleştiriyoruz. Meme ve cilt altı dokusu çok yeterli değilse, yapay bir görüntü olmaması için silikonun üst kısmını kas altına, alt kısmını ise meme dokusu altına gizliyoruz. Böylece daha doğal bir göğüs şekli ortaya çıkarabiliyoruz. Silikonları kas dokusu ve meme dokusu altına koyduğumuz için hastalarımız ileride süt verme sorunu yaşamıyor.

Kesi bölgesini içerden özel dikişler, dışardan pansumanla kapatıyoruz. 1. ya da 2. günde evine dönen hastamız sorunsuz bir iyileşme dönemi için 4 hafta özel sutyen dediğimiz göğsün her yerini kaplayan sporcu sutyeni kullanıyor. Silikonlar 2. ya da 3. ayda tam olarak oturuyor ve son şeklini alıyor. İlerleyen yaşlarda göğüslerde farklı nedenlerle deformasyonlar gelişmediği sürece sonuç bir ömre yayılıyor. Kıvrımları, hacmi, ölçüleri, simetrisi, göğüs kafesine uyumuyla son derece doğal görünüme sahip göğüs formuna kavuşuyorlar. Dişilik algısını tamamlayan hastalarımızın en çok yüzlerindeki gülümseme bizim ödülümüz ve motivasyon kaynağımız oluyor. 

Yazarın Tüm Yazıları