Kariyer ve aşkın lazerle ilişkisi

Lazer lipoliz yöntemi ile vücudun her yerindeki bölgesel yağlara müdahale edilebiliyor.

Haberin Devamı

“30'lu yaşları geride bırakmıştı, ancak evindeki boy aynasının karşısına geçmek sinirlerini bozuyordu artık. O gün çalan telefondaki ses ise, hayalindeki kariyer fırsatını yakalayacak iş teklifinde bulunmuştu. Eğitim ve mesleğinde edindiği tecrübe ve donanımı uluslar arası alanda değerlendirme imkânının kapıları aralanmıştı.

Mutluluğu bir anda kronik bir sorunu nedeniyle gölgelendi. Yıllardır çözemediği ciddi bir problemi vardı; orta boyluydu, vücudu son yıllarda kadınsı hatlardan çok erkeksi çizgilere bürünmüştü; beli kalınlaşmış, basenleri genişlemiş, göbek kısmı iyice belirginleşmişti. İş hayatındaki yöneticilik pozisyonu onun fiziki görüntüsünün de çok iddialı ve algı yönetiminde etkili olmasını gerekli kılıyordu. Orta boylu, çok güzel yüz hatlarına sahip olmasına rağmen vücudunu kuşatan fazla kilolar nedeniyle istediği kıyafeti giyememek onda kronik bir mutsuzluk yaratmıştı. Çevresinde dış görünümü konusunda titizliğiyle tanınırdı.

Haberin Devamı

Yine istemeyerek aynanın karşısına geçti, elleriyle beline bastırarak inceltmeye çalıştı. En sevdiği kıyafetlerini çıkarıp bedenine oturtmaya uğraşıyordu. Kendi kendine, 'Keşke belim eskiden olduğu gibi böyle ince olsa. Göbeğimi nasıl eriteceğim... Yeni iş ortamında çok şık olmalıyım. Basenlerimdeki fazlalıklardan bir kurtulsam...”

Kariyerinde başarılı orta yaşlı, güzel yüzlü kadın sık sık diyet yapıyordu, bir süre önce spora başlamıştı. Yoğun iş temposunda tencere yemeğine fırsat bulamıyor, düzensiz ve dışarıdan beslenmek zorunda kalıyordu. Diyet, spor tamam ama beslenme düzenini bir türlü oturtamıyordu. Ancak spor ve diyet de işe yaramıyordu. Belindeki, göbeğindeki ve basenlerindeki yağlar bir türlü eriyip yok olmuyordu. Kariyer hedefindeki yeni işe başlama tarihi yaklaşıyor, fazla kiloları ise hala direniyordu...”

Yukarıda yaptığımız tespit ve benzeri durumlar, birçok kadının ortak estetik ve sağlık sorunu olarak modern toplumda hızla yayılmaktadır. Bir kadının kadınsı vücut hatlarına ihtiyacı vardır. Fizik ve yüz güzelliği günümüzde gerek özel, gerek kariyer, gerekse sosyal ortamdaki iletişimde artık vazgeçilmez bir role sahip. Bel, kalça ve basen bölgesi kadınsı hatların, kıvrımların, zarif kadın vücudunun belirlenmesinde her zaman başroldedir. Bölgesel yağlanma sorunu toplumumuzda çok ciddi bir estetik sorunu olmaya başladı. Estetik sorunlar genellikle beğenilmeme ve özgüven örselenmesini de beraberinde getirmektedir.

Haberin Devamı

İnatçı ve kar topu gibi büyüyor

Peki neden, kadınsı çizgileri yok eden bel, karın ve basendeki yağlardan kurtulmak bu kadar zor? Cevabı çok basit, bu bölgedeki yağlar inatçı, dirençli vücuda adeta yapışan kalıcı yağlardır. Vücutta ilk yağlanma bu bölgelerde başlar, spor ve diyetle verilmesi çok zordur. Diyet ve spora ara verildiğinde tekrar ortaya çıkmaktadır. 30'lu yaşlardan itibaren vücut, genç bir bünyeye göre daha yavaş ve az yağ yakmaya başlar. Çünkü metabolizmamız her geçen gün daha yavaş çalışıyor. Hareketten yoksun iş ortamları, fast food tarzı dengesiz beslenme alışkanlığı, aile bireylerinde kilo alma sorununun bulunması, stres, kilo alımına neden olan birtakım ilaçlar vücudun sözkonusu yerlerinde kalıcı yağlanmalara yol açıyor. Bu inatçı yağlar yok edilmedikçe her geçen gün kar topu gibi büyüyor.

Haberin Devamı

Kariyerde, aşkta dikkatleri üzerine çekmenin bir yolu da fazla bölgesel yağlardan arınmış, estetik ölçülerini istikrarlı bir şekilde koruyan dış görünüme sahip olmaktan geçiyor. Kadınların arzuladıkları vücut şekline sahip olması için estetik cerrahi alanında yıllardır uygulanan yöntemlerde son dönemde deyim yerindeyse bir sıçrama yaşandı.

Kalıcı şekillendirme nasıl yapılıyor?

Amerikan FDA onaylı, güvenilir lazer cihazlarıyla gerçekleştirdiğimiz lazer lipoliz yöntemi kadın vücudunda adeta sessiz bir devrim yarattı. Bölgesel fazla yağlar, bir daha oluşmamak üzere kalıcı olarak tek seansta yok ediliyor. Kadınlara ise aynayla barışmak, kariyer ve aşk hayatında yeni sayfalar açmak kalıyor.

Haberin Devamı

İnanması güç olduğu için en sık sorulan sorulardan biri de, “İşlem yapılan bölgede, örneğin bel çevresinde ya da basenlerde zamanla tekrar yağlanma, kilo alımı olacak mı?”. Lazer lipoliz yönteminde güçlü lazer ışınlarıyla vücudun her yerindeki bölgesel yağlara müdahale edilebiliyor. Fazla yağ hücrelerinin zarları, minimal incelikteki fiberoptik kablolardan verilen güçlü lazer ışınlarıyla parçalanarak yağ dokusu sıvılaştırılıp serbest bırakılıyor. Bu yağlar dışarı çekilmiyor. Vücut tarafından emilerek bir daha oluşmamak üzere yok ediliyor. Sinirler ve damarlar zarar görmüyor.

Lazer lipoliz yöntemi, 15 dakika ile 1 saat arasında dikiş gerektirmeyen mini kesilerden girilerek yapılıyor. Bu vücut şekillendirme yöntemi sayesinde işlem bölgesindeki cildin sıkılaşmasını ve gerginleşmesini sağlayan doğal kollajen üretiminin artması da sağlanıyor. Örneğin fazla yağları alınan göbek bölgesinin derisi gergin ve sıkı bir yapıya kavuşuyor.

Haberin Devamı

Ömrünüzden ayırdığınız 2. günün sonunda iş hayatına ve sosyal yaşama hiç sorun yaşamadan kaldığınız yerden devam ediyorsunuz, iki üç ay boyunca işlem bölgesinin sürekli inceldiğini görmenin heyecanı ve farkını yaşayarak...

Yazarın Tüm Yazıları