Bikini giyebilmek için yapılması gerekenler

Güneş yüzünü iyice göstermeye, kıyafetler incelmeye, kış kiloları ortaya çıkmaya, deniz sezonu için biyolojik saatimiz geri sayıma başladı.

Haberin Devamı

Bu yaz kaç kadın öz güven içinde, vücut hatlarından gurur duyarak bikini giyebilecek? Güneş yüzünü iyice göstermeye, kıyafetler incelmeye, kış kiloları ortaya çıkmaya, deniz sezonu için biyolojik saatimiz geri sayıma başladı. Beden estetiğini bozan bölgeleri gizlemek için duyulan kaygı ise, stresli bir yaza gebe… Bikini mevsimi kapıyı çaldığında vücuttaki deformasyonlarla olan mücadele stresi, her yaz olduğu gibi bu yaz da katlanarak büyüyecek.

Bikiniyi hak eden vücut ölçülerine sahip olmak, deniz mevsimine fit ve kıskanılacak bir vücutla girmek yapılacak operasyonlar için geri sayım başladı. Yaşınız 40’ı geçse bile bikini giyebilmek kesinlikle mümkün.

Nedir bu bikini estetiği?

Kadınlar vücudunun belli bölgelerindeki sorunlar nedeniyle bikini giyememekten şikâyetçidirler. Göğüs şekilleri, bel çevresi genişliği ve karın ölçüsü, diğeri de basenlerdeki genişlik. İşte bunlara yönelik yaptığımız işlemler, kadınları deniz kızı gibi dikkat çeken bir görünüme kavuşturan bikini estetiğini oluşturmaktadır.

Haberin Devamı

Bikini giyebilmenizi sağlayan ideal ölçüler

Bikini giymek isteyen kadınlar biz estetik cerrahlardan en çok 80 B ya da 80 C göğüs ölçüsünü talep ediyorlar. Bikini için bel ve basen ideal oranı ise, estetik ölçülere sahip basen çevresinin belin 1.5 ya da 1.6 kalınlığında olmasıdır.

En çok şikâyet hangi bölgelerde?

Bikini giyemeyen kadınların, vücutlarında en sevmediği bölgeler ve deformasyonlar; bel, basen, karın bölgesinde biriken fazla kilolar, aşırı büyük ya da küçük göğüsler ve göğüslerin birbirinden uzak olması. Karın ve bel bölgesinde aşırı yağlanma olan ve yeni doğum yapan kadınlar, bikini yerine mayoyu tercih etmek zorunda kalıyorlar. Vücuduna dikkat eden her kadın bence gönül rahatlığıyla bikini giyebilir.

Bikini stresi

Her kadının hayalidir bikiniyi taşıyacak vücut hatlarına sahip olmak. Deniz mevsimi başlamadan, bölgesel yağlar sıkıntıya, strese dönüşür. Alışveriş yerlerinde fazla mesai harcanır, bedene yakışan bikini bulmak umuduyla. Çünkü 1 yılın sonunda ödül gibi algılanan tatili gönlünce geçirmek ister kadınlar çok haklı olarak. Ancak rahat edemezler tatil boyunca, tatilin tadını tam anlamıyla yaşayamazlar.

Haberin Devamı

Hangi işlem ne zaman yapılıyor?

Vücut ölçülerini yazın bikini giyebilecek forma getirebilmek için bikini estetiği operasyonları bahar mevsiminde başlar ki, yaz aylarında tam iyileşme sağlansın. Kadınlarımız her bahar mevsimi bikini giyebilmek için şu operasyonların genellikle bir ya da birkaçını yaptırmaya ihtiyaç duyar. 

Meme başı estetik operasyonu

Göğsünü gererek bikini giyebilmenin en önemli unsuru göğüsler ve dekolte bölgesidir. Meme başı çok büyükse, bu durum bikini giyildiğinde rahatsızlık veren bir görüntü ortaya çıkarabiliyor. Aşırı büyük meme başı, meme başı küçültme operasyonuyla ideal ölçülere getiriliyor.Bu operasyon kolay ve kısa süren bir işlem. İyileşme süresi ise 7 ila 10 gün.

Bikini mevsiminde göğüslerle ilgili sıkça yaşanan bir başka sorun ise iki göğsün arasındaki mesafedir. Birbirinden çok belirgin bir şekilde ayrı duran göğüslerin bikiniyle toparlanması çok zordur. Ayrık göğüsler dekolte bölgesine gölge düşüren şekil bozukluğudur. Bunu göğüs toparlama operasyonuyla ortadan kaldırıyoruz. Akıllı silikonlar ile küçük ve ayrı duran göğüsler, doğal kıvrımlara sahip bir şekilde bikiniyi rahat giyebilecek pozisyona getiriliyor. Dekolte bölgesi şekilli ve dolgun bir görünüme kavuşuyor. Bu operasyonların bahar aylarının serin günlerinde yaptırılması son derece uygun bir zamanlamadır.

Haberin Devamı

Küçük göğüsler için 6 ila 8 hafta

Orta yaşlardan itibaren göğüslerde özellikle yaşlanmaya ve yerçekimine bağlı sarkma ortaya çıkıyor. Emzirmeyle birlikte bunun şiddeti artabiliyor. Ülkemizdeki kadınların göğüsleriyle ilgili en önemli sorunu küçük hacimli olması. Bazı kadınlar göğüslerini dolgun ve büyük göstermek için iç kısmı destekli bikini giymek zorunda kalıyorlar. Ancak içi sünger destekli bikini, süngerin sürekli ıslak kalması nedeniyle akciğerleri olumsuz etkileyebilmekte ve hastalıklara zemin hazırlayabilmektedir. Küçük göğüslerden kurtulmak gerçekten son derece başarılı meme büyütme ve dikleştirme operasyonlarıyla mümkün. Yüz güldürücü sonuçlar alınıyor. Tatilden 6 ila 8 hafta önce yaptırılması gerekiyor ki, bu sürede tam iyileşme sağlanabilsin. Diğer bir sorun ise göğüslerin son derece büyük olması. Büyük göğüslerle bikini giymeye çalışmak adeta bir işkenceye dönüşebiliyor. Bikiniden taşan büyük göğüsleri ideal estetik oranlara getirebilmek için tatilden 8 ila 10 hafta önce meme küçültme operasyonunun yapılması gerekmektedir.

Haberin Devamı

Bikinin alt bölgesine yağ operasyonu

Bikini giymenin önündeki engeller, yukarda belirttiğimiz vücut bölgeleriyle bitmiyor. En sık karşılaşılan diğer bir engel de bel, karın ve basen bölgesinden alınan, diyet ve spora karşı dirençli fazla yağlardır. Fazla yağları tek seansta hızlı ve kalıcı sonuçlar aldığımız lazer lipoliz yöntemiyle ortadan kaldırıyoruz. Bikininin alt kısmını güven içinde giyebilmek için sözkonusu alanlarda toplanan bölgesel yağlar, güçlü lazer ışınlarıyla patlatılarak vücut tarafından emilmesi sağlanıyor. Bu işlemi yaptıran kadınlar, hayat tarzına ve beslenmesine dikkat ettiği sürece o bölgeden bir daha kilo almıyor. İşlemin en önemli avantajı da bu. Lazer lipolizin diğer bir avantajı da, işlem yapılan bölgedeki kalitesiz, gevşek derinin tekrar toparlanıp gerginleşmesini sağlamasıdır. Lazer lipolizin tatil takviminden 1 ay önce yaptırılması gerekiyor.

Haberin Devamı

Sıkı karın için mini işlem

Doğum sonrası karın kısmında orta derecede sarkma olan kadınlarda bikini mevsimi çoğu zaman adeta bir kâbusa dönüşüyor. Bırakın bikiniye, mayonun içinde bile kendilerini huzursuz hissedebiliyorlar. Bikini bölgesinin üzerine sarkan kısmını, mini karın germe operasyonuyla tedavi ediyoruz. Kalıcı sonuç veren bu işlemin süresi ortalama 1 saat. Ve tatilden 1 ay önce yaptırılması gerekiyor. Bikiniyi gösteren sıkı, düz ve sarkmayan bir karın bölgesi ortaya çıkıyor.

Bikini estetiğini yaptıran kadın, 40’lı yaşlarda bile olsa genç, diri, fit bir vücuda sahip olmanın öz güveni içinde bikiniyi giymenin rahatlığını ve keyfini yaşıyor.

Unutamayacağınız güzellikle bir bikini sezonunuz olsun.  

Yazarın Tüm Yazıları