GeriSerkan Tutar Zencefil ve suyunun faydaları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zencefil ve suyunun faydaları

Zencefil ve suyunun faydaları

Mide ve barsak problemlerine son!

Kullanım şekli çok çeşitli olan zencefil genellikle şerbet, sos, meşrubat ve likör yapımında kullanılır. Çeşitli pastalara, keklere, dolmalara, et yemeklerine ve pilavlara da eklenen zencefilin sağlığımız açısından faydaları yadsınamayacak kadar çoktur. Diyetisyen ve NLP Uzmanı Serkan Tutar, zencefil ve zencefil suyunun faydalarına değindi.

Sık sık mide ve barsak problemi yaşayanlardansanız zencefil ve zencefil suyu bu sıkıntınız için birebirdir. Antiseptik özelliği bulunan zencefili, hazımsızlık, gaz, şişkinlik, ishal gibi sıkıntılarınızda tüketirseniz kısa zamanda sıkıntınız çözülebilir.

Potasyum içeriği yüksek olan zencefil, sinir sisteminin düzenli çalışmasında da etkin olmakla birlikte kalp kasının düzenli çalışmasında da etkilidir.

Bahsedilenin aksine zencefilin ve zencefil suyunun herhangi bir zayıflatıcı etkisi olmamakla birlikte iştah açıcıdır. Bu nedenle tüketim sıklığına dikkat edilmelidir.

İçerisindeki düşük miktarda da olsa kalsiyum ve fosfor bulunması nedeni ile kemik ve diş sağlığı için önemli bir besin kaynağıdır.

Ayrıca soğuk algınlığı gibi bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan zencefil, bağışıklık sisteminizin daha güçlü olmasını sağlayacaktır.  

DANA ETİNİ ENFES BİR SOSLA HAZIRLAMAK İSTİYORSANIZ ZENCEFİLLİ VE BALLI BU TARİF TAM SİZE GÖRE!

False