GeriSerkan Tutar Mesut Yar’ı Zayıflatan Mucizevi Biber
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mesut Yar’ı Zayıflatan Mucizevi Biber

Mesut Yar’ı Zayıflatan Mucizevi Biber
Abone Olgoogle-news

Mesut Yar’ı zayıflatan “Samandağ Biberi”ne dikkat!

Herkes, son günlerde 8 ayda 40 kilo veren Mesut Yar’ı zayıflatan mucizeyi merak ediyor. Bu mucizenin adı ise “Samandağ Biberi!” Samandağ biberi, içerisinde bulunan ‘kapsaisin’ maddesi nedeni ile metabolizmayı hızlandırıyor ve kilo vermeyi sağlıyor. Peki, ama bu kilo verme şekli ne kadar sağlıklı? Bu konuda son noktayı Diyetisyen ve NLP Uzmanı Serkan Tutar koydu.

Bazı besinlerin termojenik etkisi bulunur. Termojenik etkisi olan besinler vücut ısısını artırdığı için kilo verme hızında artışlara neden olur. Samandağ biberinin termojenik etkisi bulunması, kilo verme hızınıza destek sağlar.

İçerisinde bulunan C vitamini nedeni ile antioksidan özellik gösterir. Antioksidanlar, vücuda zarar veren serbest radikallerin vücuttan uzaklaştırılması için önemlidir. Antioksidanlar cilt güzelliği sağlamasının yanı sıra bağışıklık sisteminin güçlenmesini de sağlar.

Samandağ biberi, acı olması nedeni ile su tüketimini artırır. Özellikle vücuttan yağ atımını artırmak için gerekli olan suyun daha fazla içilmesi için samandağ biberinin tüketilmesi bu açıdan avantajdır.

Samandağ Biberi Kilo Vermeyi Hızlandırıyor ama…

Samandağ biberini bazı bireylerin kullanması vücutta sağlıksız sonuçlar doğurabilir. Özellikle hipertansiyon sıkıntısı olan, midede gastrit, ülser ve reflü rahatsızlıkları olan bireylerin samandağ biberini tüketmemesi gerekir.

Samandağ biberini kullanırken bir yandan düzenli beslenme programı uygulamazsanız, sağlığınızda ciddi problemler meydana gelebilir. Tüketilecek her besin için miktar ve sıklık ön planda tutulmalıdır.  

False