GeriSerdar Bora Bayraktaroğlu Vajina estetiği nedir? Vajina estetiği nasıl yapılır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vajina estetiği nedir? Vajina estetiği nasıl yapılır?

Vajina estetiği nedir? Vajina estetiği nasıl yapılır?

Vajina estetiği nedir? Vajina estetiği nasıl yapılır? Vajina estetiği cinsel hayatı nasıl etkiler?

Plastik Cerrah Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu: "Çoklu doğumlar ve kilo alıp verme gibi nedenlerle oluşan deformasyonu Labioplasty ameliyatları ile çözümlüyoruz. Ancak bu ameliyatlar başarısız evliliğinizi kurtarmanız için yapılmıyor. Sağlık sorunlarını gidermek ilk önceliğimiz." diyerek plastik cerrahiden beklentilerin gerçekçi olması yönünde uyarıda bulunuyor.

SON 6 YILDA VAJİNA ESTETİĞİNDE % 200 ARTIŞ YAŞANDI

Son günlerin dikkat çeken konusu Labioplasty yani vajina estetiği. Amerikan Plastik Cerrahi Derneği (ASAPS) yaptığı araştırmada 2012 yılından bu yana vajina estetiği konusunda %200'lük bir artış olduğunu açıkladı. Geride bıraktığımız sene ise yapılan operasyon oranında %11 bir artış görünüyor. Ülkemizde de artan oranda Labioplasty uygulaması yapılıyor.

VAJİNA ESTETİĞİ (LABİOPLASTY) NEDİR?

Türkiye'de de çok sayıda kadın hasta bu alanda destek almak için doktora başvuruyor. Geçen yıl yapılan ameliyatlar arasında göğüs büyütme başı çekerken; liposuction, göz kapağı, göğüs dikleştirme ve karım germe ilk beşi paylaştı. Yapılan çalışmalar genel olarak; cerrahi olan ve olmayan uygulamalar ile Labioplasty (vajina estetiği) uygulamalarının da artan ölçüde talep gördüğünü gösteriyor. Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği verileri de tüm dünyada geçen yıla oranla %45'lik artışla bu uygulamanın gerçekleştiğini ortaya koyuyor.

Vajina estetiği nedir Vajina estetiği nasıl yapılır

ÇOKLU DOĞUMLAR DEFORMASYON NEDENİ

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, artan Labioplasty uygulamalarını tıp teknolojisinin ilerlemesine ve kadınların kendileri ile ilgili daha estetik ve sağlıklı bir hale kavuşma talebine bağlıyor.

Geçmiş yıllara göre kadın hastalarımız kendi bedenleri konusunda daha gelişmiş isteklere sahipler. Özellikle çoklu doğumlar, sık kilo alıp verme sonucu oluşan deformasyonlar sonunda sahip oldukları fonksiyonel bozukluk ve görüntü onları mutsuz ediyor. Bu durumun yarattığı psikolojik etkilerden kurtulmak ve olası sağlık sorunlarının önüne geçmek için cerrahi ya da cerrahi olmayan vajina estetiği (Labioplasty uygulamaları) ile hayatlarına daha konforlu devam ediyorlar. Sonuçta mutlu birliktelikler insanı, aileyi ve hayatı olumlu etkiliyor.

YÜRÜMEYEN EVLİLİKLERİNİZİ KURTARMIYORUZ!

Son dönemde artan 'ideal beden imajı' talebine karşı dikkatli olunması gerekiyor. Estetik cerrahinin alanı ya da uygulaması ne olursa olsun hafife alınması ve aceleye getirilmesi doğru değil. 

Hastalara konuyla ilgili iyi düşünüp düşünmediklerini sormak ilk görevimiz olmalı. Biz tıp biliminin çalışanlarıyız. Sihirbaz değiliz. Ancak unutmayın plastik cerrahi ameliyatları yürümeyen evliliğinizi kurtarmanız ya da daha iyi iş bulmanızı sağlamak için yapılmıyor. Ayrıca özellikle bir operasyon öncesinde doktorları hakkında iyice araştırma yapmalılar. Konusunda yeterince deneyime sahip doktorları seçmeleri önem taşıyor.

False