Kanlı Ay Tutulması

Ülkemiz tutulma ile birlikte önümüzdeki birkaç ay içinde halkı içine alan karışıklıklar ve kaos yaşayabilir.

Haberin Devamı

Kanlı Ay Tutulması

Halkalı tutulma başlıyor 4 Nis, 09:01 4 Nis, 00:01
Kısmi tutulma başlıyor 4 Nis, 10:15 4 Nis, 13:15
Tam tutulma başlıyor 4 Nis, 11:57 4 Nis, 14:57
Maksimum tutulma 4 Nis, 00:00 4 Nis, 15:00
Tam tutulma sonu 4 Nis, 00:02 4 Nis, 15:02
Kısmi tutulma sonu 4 Nis, 13:44 4 Nis, 16:44
Halkalı tutulma sonu 4 Nis, 14:59 4 Nis, 17:59

Kanlı Ay Tutulması

4 Nisan 2015 tarihinde 12:06 UT ~ 14 ° 24 ' Terazi burcunda burcun Kanlı Ay tutulması gerçekleşecek. Hint Astrolojisi’ne göre Terazi “Tula” (14 Ekim - 13 Kasım): Tula ruhun dünyevi dolaşıklıkların karanlığını bırakıp spritüal ışığa ilerleyebildiği noktayı işaret eder. Tula rajastiktir. Duygusal geçişleri çok yoğun ve dalgalıdır. Herhangi bir konuda net karar vermeleri güçtür. Araştırmacı, aska değer veren kişilerdir. Vedalara göre; spritüal arayışta yolunu kaybetmiş̧ olan iblislere öğüt veren Venüs tarafından yönetilir. Bu tutulma adalet, sanat, güzellik endüstrisi, tarımcılık ve eğlence alanları ile ilgili konularda gerginliklere sebebiyet verecek. Bu alanlarda yaşanacak ani ve beklenmedik gelişmeler gündemimizde fazlası ile yer alacak. Özellikle Koç burcunun ilk 10 gününde doğanlar ve Terazi burçlarının 2. 10 gününde doğanlar bu tutulmadan fazlası ile etkilenecekler. Bu burçlarda doğanlar sıra dışı beklenmedik çeşitli olaylar ve ani değişimler yaşayabilirler. Bu değişim onlar için olumlu da olabilir, olumsuz da. Bu durum tutumları ve seçimleri doğrultusunda belirlenecek. Bu kişiler, dikkatsizlik ve acele sonucu kazalara tutulma ve tutulmayı takip eden 10 gün boyunca önem vermeliler.

Haberin Devamı

Kanlı Ay Tutulması

Dünya ve Türkiye genelinde Kanlı Ay Tutulması’nın etkileri

Ülkemiz tutulma ile birlikte önümüzdeki birkaç ay içinde halkı içine alan karışıklıklar ve kaos yaşayabilir. Ekonomide beklenmedik gelişmelerle para piyasalarda ani ve zorlayıcı değişimler yaşayabiliriz. Siyasi gösteriler, eğitim alanlarında yürüyüşler, çatışmalar, gösteriler bu ay itibari ile başlayabilir. Hükümete bazı tehditler yapılarak liderleri hedef alan çarpıcı gelişmeler ve gerginlikler yaşanabilir. Bunun getirisi olarak yerel düzeyde bazı yetkililer görevi bırakabilir. Dünyaya göre ülkemizde de depremler yaşanabilir fakat ülkemizi daha fazla sıkıntıya sokacak etki seller olabilir. Önümüzdeki altı ay içinde terörizm ve panik fazlası ile artacaktır, bu süre içinde ekonomik panik olasılığı da fazlası ile etkili olacaktır. Dünya genelinde ise büyük felaketler ve küresel mali kriz etkili olacaktır. ABD-İran anlaşması üzerinde siyasi nedenlerle uluslararası aşağılanma ile karşı karşıya gelebilir. İç ve dış kaynaklardan Mısır ve İsrail ciddi gerginlikler yaşanabilir.

Haberin Devamı

Brezilya, Arizona ve Colorado, California, Ukrayna, Suudi Arabistan, Finlandiya ve Afrika’da terörizm), Japonya’da ekonomi, Filipinler ve Malezya’da kazalar ve felaketler, İngiltere, İspanya, Almanya, Fransa’da daha fazla seyahatlerde trajediler ve terörist eylemler yaşanabilir.

Mali konularda, kaygıları şu anda tutulma enerjisi ile ön plana çıkacak panik havası tüm dünyada etkili olacak. Dünya genelinde sağduyu hakim olursa tüm bu kriz ortamı daha az etkilerle iyileştirilebilir. Bu süre içinde Hz. Mevlana’nın söyleminde olduğu gibi “Güzel günler sana gelmez! Sen onlara yürüyeceksin” diyerek hareket etmemiz gereken keskin bir sürecin tam da merkezindeyiz.  

Yazarın Tüm Yazıları