Burçlara Göre Şifalı Bitkiler

Her burcun şifalı bitkisi farklıdır. Burçlara göre şifalı bitkiler bu yazıda!

Haberin Devamı

KOÇ: Koç burçlarının doğum haritalarında Mars etkisi ağır basıyorsa, kuvvetli Mars açıları yükselen Koç ya da 6. evde Mars varsa, bu burçların vücuttaki mineral ve vitamin dengesine dikkat etmeleri gerekir.

Bitkisi: Isırgan Otu

Koçlar için mucizevi bir bitkidir. Mars’ın dengesiz enerjisi bu otla düzeltilebilir. Kan temizleyici aynı zamanda da kan yapıcı bir bitki olduğu için ısırgan otunun içindeki yakıcı madde kan dolaşımını artırır. Kandaki şekeri düzenler ve vücuttaki fazla sıvıyı emerek yarar sağlar. Bu konuda sorun yaşayanlar, 1 çay kaşığı ısırgan otunu 1 fincan suda 3–4 dakika kaynatarak kahvaltıdan yarım saat önce içebilirler.

BOĞA: Doğum haritasında Venüs etkisi hakimse, yükselen Boğa ya da 6. evde Boğa yerleşmişse, vücuda giren şeker ve karbonhidratlar kolay kolay yakılamaz ve direkt yağa dönüşürler. Boğa burçlarının bu besinlerden kaçınmaları, kilolarını dengede tutmalarını sağlayacaktır. Düzenli olarak sağlık kontrollerinde tiroit salgılarına baktırmaları da onlara yardımcı olacaktır.

Haberin Devamı

Bitkisi: Çoban Çantası

Boğalar için çok faydalı bir bitkidir. Mide, böbrek ve yumurtalıklar üzerinde olumlu etkileri vardır. Özellikle adet kanamaları ve menapoz için idealdir. Bir çay kaşığı bitkiyi bir fincan suda kaynatıp 2 3 dakika bekletip içebilirler.

İKİZLER: Doğum haritalarında Merkür etkisi hakimse, yükselen İkizler ya da 6. evde Merkür ya da ikizler burcu yerleşmişse, en büyük avantajları sindirim sistemlerinin çok iyi çalışmasıdır. Sürekli hareket halinde olduklarından kolay kolay şişmanlık problemi yaşamazlar.

Bitkisi: Ayı Sarımsağı

Ayı sarımsağı; kabızlık, yüksek tansiyon ve doku yaşlanmasının yavaşlatılması için kullanılan bir bitkidir. İkizler için çok faydalıdır. Taze bitki yaprakları maydanoz gibi doğranıp salataların üstüne serpilerek yenmelidir.

YENGEÇ: Doğum haritasında Ay’ın etkileri baskınsa yükselen Yengeç ise vücudun su ve tuz dengesi çok önemlidir. Vücut sıvılarının astrolojide yöneticisi Ay’dır. Vücutları su tuttuğu ve ödem yaptığı için tuzlu gıdalardan uzak durmalılar. Ay açıları bozuk olan Yengeç burçlarının mide problemleri vardır. Özellikle stresli zamanlarda fazla yemek yeme eğilimi gösterirler. Kilo problemini sıkça yaşarlar. Yönetici gezegen Ay’ın hareketlerinde özellikle Dolunay zamanlarında suların gelgit etkisini üzerlerinde hissederler. Bunun için de bol bol su tüketmelidirler.

Haberin Devamı

ASLAN: Doğum haritalarında Güneş etkileri ağır basıyorsa Kuvvetli Güneş açıları varsa yükselen Aslan ve 6ncı evde Aslan burcu varsa hassas olan kalpleri problem çıkarabilir. Kilo problemine karşı açık hava sporları dinamik yapılarını korumak için idealdir. Güneş ana enerji kaynağıdır. Yaşam enerjisi için gerekli elementlerin dengelenip dengelenmediğini bildirebilir.

Bitkisi: Ebegümeci

Aslan burçları için Güneş’in ters açılarının gösterdiği düzensiz tiroksin salgı için ideal yardımcı şifalı bir bitkidir. ‘Vücudun metabolizmasını düzenleyen tiroksin hormonunu salgılar. Gastrit mide ve bağırsak ülserinde tiroit bezi hastalıklarında etkili bir bitkidir. Bir fincan soğuk suda sabaha kadar bekletilen ebegümeci çayı daha sonra ısıtılarak içilir.

Haberin Devamı

BAŞAK: Doğum haritasında Merkür hakimse, yükselen Başak ya da 6. evde Başak ya da Merkür varsa, mide ve bağırsak problemleri yaşarlar. Sinir sistemleri oldukça hassastır ve buna bağlı olarak mideleri alarm verir ayrıca Merkür astrolojide kalsiyumla ilgilidir. Çok hareketli olamayan yapılarından dolayı kalsiyum alımı ile ilgili problem yaşayabilirler.

Bitkisi: Altınbaşak

Çeyrek litre suda bir çay kaşığı bitkiyi haşlayın ve kısa bir süre demleyin. Ruhsal duyumlarınız böbrekler tarafından karşılandığı için ağrı, depresyon ve duygusal konularda ilk olarak böbrekleriniz zarar görür. Altınbaşak şifalı bitkiler meleği olarak bilinir.

TERAZİ: Doğum haritasında Venüs etkisi hakimse, Terazi yükselen burcuna sahipseniz, vücuda giren şeker ve karbonhidrat direk yağa dönüşür ve kolay kolay yakılamaz. Terazi insanının metobolizması yavaş çalışır. Baharatlı, soslu, şekerli gıdalara olan düşkünlüğü fazla kilolara sebep olabilir. Midedeki asidi dengeleyen fosfat içerikli gıdalar tercih etmelidirler.

Haberin Devamı

Bitkisi: Çıban Otu

Terazilerin ruhi dalgalanmalarına ve sinirlerinin yatışmasına çok iyi gelir. Bir fincan suya bir çay kaşığı çıban otu konulup kaynatılır ve demlemeye bırakılır. Sıcak olarak içilir.

AKREP: Doğum haritasında Plüton gezegenin etkileri baskınsa ve yükselen burcunuz Akrep ise özellikle Plüton Güneş’ten ters açı alıyorsa, endokrin hormonu düzenli çalışmayabilir ve psikolojik kökenli hastalıklar görülebilir.

Bitkisi: Calendula

Bir bahçe çiçeğidir ve Akrep burçları için şifa kaynağı bir bitkidir. Çayı bir tutam kuru çiçek iki fincan kaynamış suda demlenerek içilebilir. Aynı zamanda 150 gram kurutulmuş çiçek banyo suyuna karıştırılabilir.

Haberin Devamı

YAY: Doğum haritasında Jüpiter etkisi hakimse, yükselen Yay ya da Jüpiter açıları sert etkilerdeyse, vücut çabuk yağlanır. Çok çabuk kilo verip aynı hızla kilo alan yapıdadırlar. Genelde kuvvetli bir bünyeye sahiptirler. Hareketli ve sosyal yaşamları onları dinç tutar. Özellikle orta yaştan sonra kalça ve baldırlarında yağlanma görülür. Bunun için yediklerine çok dikkat etmelidirler.

Bitkisi: Gece Çuhası ve Ökse Otu

Gece çuhasından elde edilen yağ vücudun kimyasal döngüsünün düzenli çalışmasına ve vücuttaki yağların kolay eritilmesine faydalı olur. Ökse otu ise pankreas üzerinde çok kuvvetli bir şifa kaynağıdır. Hormon dengesizliklerinde oldukça etkili bir bitkidir. 1 çay kaşığı ökse otunu bir fincan soğuk suda bırakıp sabah hafifçe ısıtıp içmelisiniz.

OĞLAK: Doğum haritasında Satürn gezegeni hakimse, yükselen oğlak ve 6. evde Satürn varsa, sırt ağrıları, siyatik, ishal gibi barsak problemleri yaşayabilirler. Kemikler ve dişler dikkat etmeleri gereken konulardır.

Bitkisi: Binbirdelik Otu

Özellikle romatizma, siyatik, ishal, uykusuzluk gibi konularda etkili bir bitkidir. Satürn açılarına sahip kişilerde şifa kaynağıdır. Bir çay kaşığı bitki, bir fincan kaynak suda haşlanır ve demlenmesi için bekletilip ılık olarak içilir.

KOVA: Doğum haritalarında Uranüs ve Satürn gezegenleri hakimse, kalsiyum magnezyum fosfor ve potasyum alımına dikkat etmelidirler. Doğal ilaçlar vücutlarında daha iyi etki yapar. Kovaların ayak bilekleri çok hassastır. Formlarını korumak için yüzme, koşu gibi sinir sistemini gevşeten sporlar yapmalıdırlar.

Bitkisi: Kırlangıç Otu

Kanın temizlemesinde etkili bir bitkidir. Göz hastalıklarına şifa kaynağıdır. Bir çay kaşığı bitkiyi, bir fincan kaynar suda haşlayarak demleyip kullanabilirsiniz.

BALIK: Doğum haritasında Neptün etkileri hakimse ve yükseleniniz Balık burcuysa, 6. evde Neptün ya da Balık burcu varsa, sinir sisteminiz oldukça hassastır. Vücutları su tutmaya ve ödeme yatkın olduğu için sıkça kilo değişimi yaşarlar.

Bitkisi: Karahindiba

Balık burcu ayakları temsil eder. Bu bitkinin banyosu ayak şişlerine ve ağrılarına karşı oldukça etkilidir. Çayı için yarım litre suda bir karahindiba kökü soğuk suda bekletilir. Ertesi sabah yemek öncesi ve sonrası birer yudum içilmelidir.

Göklerin kutsal ışıkları daima yaşamınızı aydınlatsın. Yıldızınız ve şansınız bol olsun…

Yazarın Tüm Yazıları