Akrep burcunda Güneş tutulması

23 Ekim 2014 Türkiye saati ile 22:38’de 0 derece Akrep burcunda Yeni Ay ve parçalı Güneş tutulması başlayacak. İşte bu tutulmanın burçlara yansımaları...

Haberin Devamı

Akrep burcundaki Güneş tutulması, zorluklardan ve acıdan olgunlaşan, bilgeliğe giden yolun eşsiz anahtarı...

“Yalnızca kim olduğunu ve ne istediğini öğrenenler özgürlüğünü bulur” - Upanishad

23 Ekim 2014 Türkiye saati ile 22:38’de 0 derece Akrep burcunda Yeni Ay ve parçalı Güneş tutulması başlayacak. 24 Ekim 2014 saat 00:45’te en üst seviyede olacak, 02:52’de sona erecektir. Hint astrolojisinde Akrep “Vrishchika” bir su burcu olarak akmak ister fakat aynı zamanda sabit olduğu için durağan olması tehlikesi vardır. Zorlu ve gizemlidir. Vrishchika da Vasuki Narga’nın kuyruğu ve başı olan Ketu güçlü, Rahu zayıftır. Yılanın kuyruğuyla suyu çalkalaması gibi Vrishchika’da duygularımızı çalkalar. Vrishchika sembolü bir delikte yaşayan ve kuyruğuyla sokabilen bir yaratık olan Akrep’tir. Yok edebilen ya da aydınlanmaya götürebilen Kundalini enerjisine sahiptir. Vrishchika’yı Mars yönetir. Zenginlik, cesaret ve dünyevi zorlukları aşabilme gücü verir. Tutulma, Kuzey aydüğümü yönünde gerçekleşecek. Hint astrolojisindeki adıyla Vrishchika da “Akrep” Vasuki Narga’nın kuyruğu ve başı olan Ketu güçlüdür. Bu enerji tutulmanın zorlayıcı etkilerinin yanı sıra dönüşüm, yenilenme, arınma ve yeniden yapılanmaları beraberinde getireceğinin göstergesidir. Tutulma Akrep burcunun ilk derecesindeki güzelliklerin temsilcisi Venüs’le birleşecek; finansal konular, ilişkiler, mücevherler, kadına ilişkin konularla bağlantılıdır. Hint astrolojisinde “SHUKRA” Venüs manevi bir öğretmendir. Büyük iyilik olarak tanımladığımız Jüpiter, ölüm ve yeniden doğuşun temsilicisi Pluton, savaş ve cesaretin temsilcisi Mars, hayaller, bağımlılıklar ve yanılgıların gezegeni mistik Neptün’le etkileşimde olacak.

Mars’ın cesaret ve mücadelesi Pluton’un isyankarlığını içinde barındıran Akrep’teki Güneş tutulması dünyada ve ülkemizde kaos, karmaşa, mücadele gerektiren koşullar, bulaşıcı hastalıkların hızla artması, psikolojik bozukluklar, yaşama karşı amaçsızlık, sürekli isyankar tutumlar sergilemek, çocuk tacizleri, dini ideolojilerin oluşturduğu baskı ve fikir ayrılıklarını da beraberinde getirebilir. Dünya genelinde liderlik, iktidar olma, gücü yönetebilme isteğinin getirisi ile yapılan baskı ve ısrarcı tutumlar hükümetlerin düşmesine, görev değişikliklerine sebebiyet verebilir. İşsizlikte dünya genelinde artış, ilaç sektöründe ortaya çıkabilecek skandallar tüm dünyada geniş bir şekilde yankı uyandırabilir. Hırs, ego ve iktidarı elinde tutma kaygısı tüm dünyada siyasi krizlere ve savaş çanlarının çalmasına sebep olabilir. Ülkemiz açısından değerlendirdiğimizde müttefiklerimizle yaşanacak gerginlikler söz konusu olabilir. Ayrıca, mezhep ayrılıkları, kamplaşmalar, baskılar, halkın kendi içinde şiddetli tartışmaların oluşumuna neden olabilir. Bireysel olarak yaşamlarımızda ego, hırs, öfke ve sahip olma isteğimiz seçimlerimiz doğrultusunda gel geç galibiyetleri yaşatsa da bu tehlikeli gücün getirileri eninde sonunda pişmanlık ve hüsran olacaktır. Her birimiz ruhlarımızda meleğimizi ve şeytanımızı barındırırız. Meleğimiz doğduğumuz anda Güneş’in içinde bulunduğu burcumuzdur. Şeytanımız ise Güneş burcumuzun tam karşısında bulunan, örneğin, Güneş Koç=Karşıt burcumuz Terazi şeytanımızdır. Şimdi bizlere düşen bu güçlü tutulma enerjisini nasıl değerlendireceğimizi seçmek, kendi cennet ve cehennemimizi bu dünyada yapılandırmak olmalı. Akrep burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulmaları genellikle sarsıcı ve ses getiricidir. Bir dönem kapanır, yeni bir dönem açılır hayatımızda. Kurak topraklar tekrar yeşerir, acılardan öğrenilen bilgelik yansır yaşama. Bu doğrultuda insani değerler üzerinde buluşmalı; olayları, yaşadıklarımızı ve yaşattıklarımızı tek taraflı değerlendirmeden empati yaparak sorunlu her türlü ilişkimizi ve davranışımızı ardımızda bırakarak kendimizi geliştirebilmeliyiz. Özümüzdeki iyiliği ve inancı ortaya koyarak yaşamımızda ve dünyamızda köklü değişimlerin başlangıcı için ilk adımı atabiliriz. Kendi cennetimizi yansıttığımızda yaşama; iyilik halkası, dönüşüm ve barışın da habercisi olacaktır tüm dünyaya.

Haberin Devamı

NOT: Güneş ve Ay tutulmaları, tutulma tarihinden sonra 6 ila 12 ay yaşamlarımızda etkisini sürdürür. 

Haberin Devamı

AKREP BURCUNDAKİ GÜNEŞ TUTULMASININ BURÇLARA YANSIMALARI

KOÇ: 23 Ekim 2014 Türkiye saati ile 22:38’de 0 derece Akrep burcunda Yeni Ay ve parçalı Güneş tutulması başlayacak, 24 Ekim 2014 saat 00:45’te en üst seviyede olacak, 02:52’de sona erecek ve sizlere beklenmedik gelişmeler yaşatacak. Olaylar kontrolünüzden çıkabilir, beklemediğiniz insanlardan sizi şaşkına çevirecek tepkiler alabilirsiniz. Kısa süreli bir panik olsa da gerçeklerle yüzleşmenin olgunluğunu kısa sürede kavrayacaksınız. Adeta bir ayıklanma ve aydınlanma haftasındasınız. Hiç kimseyi değiştiremeyeceğinizi anlayacak, kendinizi geliştirmenin faydalarını doğru davranış biçimini ortaya koyarak yapacak ve kazanacaksınız. İş hayatınızda her türlü riskten uzak durmalı ve acele kararlar vermemelisiniz. Özel yaşamınızda da sevgi varsa mücadele gücünü kendinizde bulacak ve ilişkinizi yeniden yapılandıracaksınız. 

Haberin Devamı

Akrep burcunda Güneş tutulması


BOĞA: 23 Ekim 2014 Türkiye saati ile 22:38’de 0 derece Akrep burcunda Yeni Ay ve parçalı Güneş tutulması başlayacak, 24 Ekim 2014 saat 00:45’te en üst seviyede olacak, 02:52’de sona erecek. Güneş tutulmasının enerjisi sizleri yoğun ve derin bir şekilde etkileyecek. Uzun zamandır mücadele ettiğiniz konularda zaferi, özgürlüğü ve başarıyı elde ederek rahat bir nefes alacak, düşüncelerinizi netleştireceksiniz. İş ve aşk hayatınızda yeni başlangıçlar, yeni ve güçlü enerjiler hakim. Baştan ayağa, ruhtan bedene yenileniyorsunuz, derin bir uykunun ağırlığını arkanızda bırakmışçasına belki de yeniden doğmuşçasına yeniliğin tatlı rüzgarının esintisinde güçlü ve olumlu etkilerle yeniden yapılanıyorsunuz.

Haberin Devamı

Akrep burcunda Güneş tutulması


İKİZLER: 23 Ekim 2014 Türkiye saati ile 22:38’de 0 derece Akrep burcunda Yeni Ay ve parçalı Güneş tutulması başlayacak, 24 Ekim 2014 saat 00:45’te en üst seviyede olacak, 02:52’de sona erecek. Sizlere yansıması ise yakın çevrenizde gerçekleşecek tartışmalar, sürtüşmeler ve fikir ayrılıkları karşısında taraf olmamanız konusunda uyarıcı. Avukat ya da hakimliğe soyunmamalı ve sorulmadıkça fikirlerinizi kendinize, işinize, ilişkinize saklamalısınız. Akrep burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması sizleri gergin, endişeli ve huzursuz bir ruh haline büründürebilir. Olabildiğince sakin kalmalı ve hafta boyunca yaşamın sizi bir dizi sınavdan geçirdiğinin bilinci ile hareket etmeli, var olan şartları muhafaza etmek için ekstra bir çaba ve ısrar içinde bulunmamalısınız. Değişim enerjisini reddetmek akıllıca olmayacaktır. Özel yaşamınızda da tutulma enerjisi ile fazla sorgulayan, mutsuz olmak için en ufak ayrıntının ardında farklı bir mana arayan tavrınızdan uzaklaşmalı, güvene dayalı ilişkinizi kuşku ve şüphelere kurban etmemelisiniz.

Haberin Devamı

Akrep burcunda Güneş tutulması


YENGEÇ: 23 Ekim 2014 Türkiye saati ile 22:38’de 0 derece Akrep burcunda Yeni Ay ve parçalı Güneş tutulması başlayacak, 24 Ekim 2014 saat 00:45’te en üst seviyede olacak, 02:52’de sona erecek. Sizler için aile hayatınızla ilgili konularda etkili olacak. Uzun süredir devam eden, çözüme kavuşmamış sorunlar gün yüzüne çıkabilir ve üstesinden gelmek için her zamankinden daha fazla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Kararlarınızı hırsla değil, yapıcı bir çerçevede almaya özen göstermeli, olabildiğince sakin ve anlayışlı bir yaklaşımla hareket etmelisiniz. İş hayatınızda da sürpriz gelişmeler söz konusu. İş başvurunuz kabul edilebilir; terfi, zam gibi keyifli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Güneş tutulmasının yansıması ile aşk hayatınızda gelişmeler yaşamınıza farklı bir boyut getirebilir.

Akrep burcunda Güneş tutulması


ASLAN: 23 Ekim 2014 Türkiye saati ile 22:38’de 0 derece Akrep burcunda Yeni Ay ve parçalı Güneş tutulması başlayacak, 24 Ekim 2014 saat 00:45’te en üst seviyede olacak, 02:52’de sona erecek. Tutulma ve tutulmayı takip eden 10 gün boyunca ev kazaları, eklem rahatsızlıklarına karşı dikkatli olmalısınız. Gökyüzü her zamankinden hassas ve duygusal gelişmeler yaşayacağınız bir sürece işaret etmekte. Özellikle aile büyüklerinizle ilgili konular gündeminizde yer alacak ve ilişkileri iyileştirmek için çaba sarf edecek. Aile kavramının ne denli önemli olduğunu daha derinden anlayacaksınız. İş hayatınızda Güneş tutulmasının etkisi ile sıkıntılar yaşayabilir, mecburi görev değişiklikleri yaşayabilirsiniz. Sizlere tavsiyem isyankar bir tutum yerine kabullenişe geçin, size şer görünen şeyler ilerleyen zamanla hayrınıza olabilir. Özel yaşamınızda ise tutkulu bir beraberliğe adım atabilir, sorunlu bir ilişkiye de son noktayı koyabilirsiniz. 

Akrep burcunda Güneş tutulması


BAŞAK: 23 Ekim 2014 Türkiye saati ile 22:38’de 0 derece Akrep burcunda Yeni Ay ve parçalı Güneş tutulması başlayacak, 24 Ekim 2014 saat 00:45’te en üst seviyede olacak, 02:52’de sona erecek. Tutulma enerjisi sadece kendiniz olmanız için uyarıyor sizleri. Başkalarının sizi yönlendirmesine izin vermeden yalnızca kendiniz olun, aksi halde iş ve aşk hayatınızda büyük pişmanlıklar yaşayabileceğiniz konusunda uyarıcı. Sevgiye dayalı bir ilişkiyi başkalarının sözleri ile bitirecekseniz, bilin ki pişman olacak, mutsuz olup mutsuz edeceksiniz. İş hayatınızda da sizi cezbedecek, hayallerinize hitap edecek vaatlerde bulunanlara dikkat edin ve içinde bulunduğunuz rüya aleminden bir an evvel uyanmaya bakın. “Biber acıdır ama gerçektir” ilkesi ile hareket edin. Hayatınızda bitiş ve başlangıçlar söz konusu. Sözde arkadaşlıklarınız sonlanabilir. İnsanların sizi istediği yöne çekememeleri ve sizden beklentilerini karşılayamamaları, sizi suçlamalarına neden olabilir. Bırakın suçlasınlar, siz her türlü karanlığı ve umutsuzluğu arkanızda bırakıp sevginin gücüne teslim olarak hareket edin. 

Akrep burcunda Güneş tutulması


TERAZİ: 23 Ekim 2014 Türkiye saati ile 22:38’de 0 derece Akrep burcunda Yeni Ay ve parçalı Güneş tutulması başlayacak, 24 Ekim 2014 saat 00:45’te en üst seviyede olacak, 02:52’de sona erecek. Tutulma enerjisi, iş hayatınızda güçlü enerjilerle dolu bir dönemi müjdeliyor sizlere. Önemli iş görüşmelerinizi, başvurularınızı, tutulma ve tutulmayı takip eden 10 gün boyunca yapabilir, olumlu cevaplar alabilirsiniz. Güneş tutulması iş hayatınızda kalıcı işlerin altına imza atmanızı ve hak ettiğiniz yere gelmenizi sağlayacak güçte. Siz yeter ki kendinize güvenin ve geçmişteki olumsuzluklara takılıp kalmadan hareket edin. Özel yaşamınızda bir ayrılık sürecindeyseniz eş ya da sevgilinizin samimiyetle pişmanlığını ifade etmesi ve size olan sevgisini gösteren davranışları ilişkinizi yeniden aşkla tedavi ederek bambaşka bir hale getirebilir. Bekar ve ilişkisi olmayan Terazi’ler, sizler de tutulma enerjisi ile aşkı en yoğun ve tutkulu hali ile deneyimleyebilirsiniz.

Akrep burcunda Güneş tutulması


AKREP: 23 Ekim 2014 Türkiye saati ile 22:38’de 0 derece Akrep burcunda Yeni Ay ve parçalı Güneş tutulması başlayacak, 24 Ekim 2014 saat 00:45’te en üst seviyede olacak, 02:52’de sona erecek. Hayatınızda köklü ve etkili değişimlerin yaşanabileceği çok özel bir dönemin kapılarını aralıyorsunuz. Kendi iç dünyanıza yönelebilir, size yapılan yanlışları masaya yatırıp derin ve gerçekçi bir analizden geçirdikten sonra radikal kararlar alabilirsiniz. Burcunuzda gerçekleşecek Güneş tutulması farkındalığınızı artırırken daha güçlü olmanızı, daha doğrusu sahip olduğunuz gücün farkına varmanızı sağlayacak. İş hayatınızda yeni bir işe yönelebilir, ortaklığınız varsa bitirip yola başkaları ile devam edebilirsiniz. Özel yaşamınızda ise sizi yoran, aşağıya çeken bir ilişkiyi üzerinizde yapılan onca baskıya rağmen sonlandırıp yolunuzu tek başına çizebilirsiniz. Bitişler yeni başlangıçları getirirken yanlış olan hemen her şey de çıkıp gidiyor hayatınızdan.

 Akrep burcunda Güneş tutulması


YAY: 23 Ekim 2014 Türkiye saati ile 22:38’de 0 derece Akrep burcunda Yeni Ay ve parçalı Güneş tutulması başlayacak, 24 Ekim 2014 saat 00:45’te en üst seviyede olacak, 02:52’de sona erecek. Size yansıması ise geçmişle ilgili konular ve hesaplaşmalar… Kendi gerçeklerinize ve değerlerinize sahip çıkmak için ruhsal bir yolculuk yapacaksınız. Biten bir ilişki ya da biten bir ortaklıkla ilgili konu ve kişiler uzun bir süre sizleri uğraştırabilir. Sizlere tavsiyem geçmişin olumlu ya da olumsuz konularını tamamen çözümleyip olması gereken yerde, yani dününüzde bırakmalı, geleceğinize gölge etmesine izin vermemelisiniz. Aşk hayatınızda Akrep burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ile birlikte sürpriz bir evlenme teklifi alabilirsiniz. Kalbinizi dinleyin ve kararınızı bu doğrultuda verin.

Akrep burcunda Güneş tutulması


OĞLAK: 23 Ekim 2014 Türkiye saati ile 22:38’de 0 derece Akrep burcunda Yeni Ay ve parçalı Güneş tutulması başlayacak, 24 Ekim 2014 saat 00:45’te en üst seviyede olacak, 02:52’de sona erecek. Sizlere yansıması ise omuzlarınızda taşımaktan yorulduğunuz, kendinize yabancılaştığınız, olmadığınız biri gibi davranmak zorunda bırakıldığınız yükleri arkanızda bırakıp geçmişin tozlu pencerelerini kırıp güneşin ışığıyla aydınlanan iç dünyanızdaki çocuğu özgürlüğe kavuşturabileceğiniz kapıları aralayacak. Tutulma enerjisi ile işinizle ilgili hemen her konuda iletişime önem vermeli, fikir alışverişleri yapmalı, sabit ve ısrarcı düşüncelere saplanıp kalmamalısınız. Özel yaşamınızda ise eş ya da sevgilinize karşı her zamankinden daha fazla önem vermeli, iş ya da kendi aile bireylerinizle yaşadığınız sorunların hırsını ondan alacak kırıcı davranışlar içinde olmamalısınız. Ses tonunuz yükselebilir ve hayatınızın her anında aşk dolu kalbi ile yanınızda olan o özel insana hiç de hak etmediği davranışlar sergileyebilirsiniz, aman dikkat! Ya karanlığın meçhulünde gölge olur ya da güneşin gücü ile sevgiyle harmanlar, anda kalır, mutluluğu yakalarsınız, seçim sizin! 

Akrep burcunda Güneş tutulması


KOVA: 23 Ekim 2014 Türkiye saati ile 22:38’de 0 derece Akrep burcunda Yeni Ay ve parçalı Güneş tutulması başlayacak, 24 Ekim 2014 saat 00:45’te en üst seviyede olacak, 02:52’de sona erecek. Sizlere yansıması ise hırsınızı kontrol etmek yönünde. Ön planda olma isteği ile yanlış seçimlere yönelmemek noktasında içinizdeki iyiliği, güzelliği dışa vurmanın önemini vurgulamakta. Tutulma enerjisi işle ilgili konularda aksamalara, yavaşlamalara ve isteklerinizin istediğiniz gibi sonuçlanmamasına işaret etmekte. Hırslı yaklaşımlar ve başkalarının dolduruşuna gelerek hareket etmek, yanlış girişimler ve kayıplara neden olabilir, dikkatli davranın! İş hayatınızda başkalarının söylemlerinin sizi yanlış yönlendirme ve seçimlere zorlamalarına izin vermeyin. Güneş tutulması daha önce yapmadığınız bir iş teklifi ya da projeyi karşınıza getirebilir, gizliliğe önem verin ve güçlü sezgilerinizi işiniz için kullanın. Özel yaşamınızda çekiciliğinizin fazlası ile yoğun olduğu bu hafta hayatınızın aşkını bulabilir, sevgi dolu bir beraberliğin başrolünde bulabilirsiniz kendinizi. 

Akrep burcunda Güneş tutulması


BALIK: 23 Ekim 2014 Türkiye saati ile 22:38’de 0 derece Akrep burcunda Yeni Ay ve parçalı Güneş tutulması başlayacak, 24 Ekim 2014 saat 00:45’te en üst seviyede olacak, 02:52’de sona erecek. Bu tutulma sizleri kendi gerçeğinize ulaştıracak, deneyimlerle zenginleştirecek. Tutulma enerjisi eş ya da sevgilinizle ilişkinizle ilgili konularda gerçekçi olmanız için güçlü kılacak sizleri. Emek verdiniz, sabırlı davrandınız ama yetmediğine karar verdiniz. Bu duygular sözlerinize yansıyacak ve beraber olduğunuz insanın üzerinde soğuk duş etkisi yaratacak. Hissettiklerinizi söyleyin ve onu kendi haline bırakın. İlerleyen günlerde her şey sizin hayrınıza olacak şekilde gelişecek. Gerçekleşen Güneş tutulması ile uzun zamandır uğraştığınız finansal sorunlar da sona erecek. Geçmişle ilgili alacaklarınızı tahsil edebilecek, uzun zamandır beklediğiniz iş başvurusu ya da yeni bir pozisyonla ilgili olumlu haberi bu hafta alabileceksiniz. Kendinize güvenin ve yaşamın size sundukları ile kendi arzularınızı dengeleyerek seçimlerinizin peşinden gidin.

Akrep burcunda Güneş tutulması

Yazarın Tüm Yazıları