GeriSelim Yuhay Yenilenme Odalarımız
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yenilenme Odalarımız

Yenilenme Odalarımız

Hadi, bu ay yatak odalarımızın enerjisini değiştirelim hep birlikte!

Yatak odaları, kimimizinki büyük kimimizinki ise küçük denilebilir. Nasıl olursa olsun bu ay yatak odalarımızın enerjisini değiştirelim beraberce. Haydi başlayalım.

Dolap odası havasından kurtarın

Yatak odalarımız bizi yaşama hazırlayan, yenilenme odamız. Odanızda ne kadar az mobilya bulundurursanız, odanız sizi o kadar mutlu edecektir. Yatakodanızdaki ihtiyaçlarınız: Yatak, komidin, puf, dolap, makyaj masası veya şifonyer...

Dolaplar hacim kaplar

Odanızda kullandığınız dolaplarınız, odada en büyük hacme sahip olan mobilyanız olduğundan, dolaplarınıza odanızda ayrı bir oda kullanımında bir alan oluşturun. Böylece odanızı dolap odası havasından kurtarabilirsiniz. Eğer dolabınızı ayrı bir alana koyma şansınız yoksa, tercih edeceğiniz renk ve materyallere özen göstermelisiniz. Bu çözümler içerisinde en uygun olan uygulama dolabınızı ankastre ray dolap imal ettirmeniz olacaktır. Böylece minimum yer kaybı ve maliyetle, ihtiyaçlarınıza göre dolap iç kullanımında da istediğiniz zaman kolaylıkla değişiklik yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Sağlık için seçim

Yatağınızın şilte seçimi vücut fiziksel sağlığı açısından çok önem taşımaktadır. Şiltenizin alımını yaptıktan sonra yatak modelinizi ona uydurmanızda fayda vardır. Böylece sağlığı ön planda düşünüp, estetiği ona uyumlu olarak yatağınızı alabilir veya imal ettirebilirsiniz. Geriye renk ve materyal seçimi zevkinize göre seçmekten başka bir şey kalmaz.

Yatağınızı yerleştirirken

Yatağınızı kapıdan odaya girildiğinde odanın dışından görülmeyecek bir köşeye, ancak yatağın örtüsü ve arkalığı ile beraber oluşturduğu güzelliği de odaya girer girermez görebileceğiniz bir köşeye konumlandırmalısınız. Yatak karşısına koyacağınız bir dolap veya makyaj masası olabilir. Pufunuzu yatak ayak ucuna koymanız ise yatağa yatmadan önce yatak üzerinde bulunan koruyucu yatak örtüsünü katlayarak koymanıza yardımcı olacaktır.

Zemin

Yatak odalarında genelde zemin malzemesi olarak parke ve halı tercih edilirken, halının anti alerjik olup toz tutmaması bu malzemenin tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususu gösterir. Duvarlarda kulllanacağımız duvar kağıdı ve benzeri kaplama malzemelerinde, yatak arkasına gelen cepheyi genel kullanımdaki malzemeden farklı renk ve dokuda kullanabilirsiniz. Bu kullanım şekli yatağın daha çok kendini göstermesini sağlayacaktır.

Aydınlatma

Romantizmi de taşıması gereken odalarımızda kullanmayı tercih ettiğimiz aydınlatma armatürleri ve odayı aydınlatma şekilleri ayrı bir önem taşır. Öncelikle genel aydınlatmayı tavandan veya yatak arkasına koyacağınız apliklerden yapabilirsiniz. Yatağınızın yanına komidin üzerine veya arkalığa monte edeceğiniz kitap okuma aydınlatma armatürleri de vereceği ışık ve gölgeler bakımından oda için ayrı bir önem taşır. Dolabınızı açtığınızda yukarıdan veya arkadan gelecek olan ışık, önünüze gölge düşüreceğinden, dolap içerisine koyacağınız ekstra aydınlatmalar size bu konuda çok fayda sağlayacaktır.

Mimar Selim Yuhay

False