Damar yoluyla alınan tedaviler

Günümüzde oldukça popüler hale gelen damar yoluyla alınan ozon tedavisi, glutatyon ve vitamin enjeksiyonu ile ilgili merak edilenler...

Haberin Devamı

Glutatyon

Vücuttaki glutatyon seviyeleri yüksek kaldığında, insanlar daha sağlıklı hale gelir, daha iyi performans gösterir ve diğer birçok şeyin yanı sıra hastalıkları önlemede daha iyi hale gelir. Ayrıca glutatyon, mitokondri, hücrelerin enerji merkezleri ve vücudun hayati bileşenleri için daha iyi işlev sağlar.

Glutatyonu vücuda almanın ve aktif olarak kullanmanın en başarılı yolu damar yoluyla vücuda getirmektir. Uygulama damar yoluyla ağrısız bir şekilde yapılır. Tüm süreç sadece 10 veya 15 dakika sürer. Tedavi amaçlı serum kullanılmadan önce glutatyon distile su ile karıştırılarak vücuda bu şekilde verilir. Glutatyon serum tedavisi yaşlanma belirtilerini azaltabilir ve vücuttaki hastalıkların görülme sıklığını azaltabilir.

Ozon tedavisi

Ozon, cildin doğal güzelliğini ve sağlığını koruyan ve yenileyen bir gazdır. Ozon tedavisi cilt hastalıklarını maskelemez, doğal işlevlerini yerine getirmesini sağlayarak kendini yenilemeyi uyarır. Ozon tedavisi, genellikle standart tıbbi tedavinin eşlik ettiği, düşük riskli, tamamlayıcı, destekleyici ve rekombinasyon yaklaşımı olarak görülmelidir.

Ozon tedavisi birçok hastalıkta yaşam kalitesini artırmada oldukça etkilidir ancak asla bir mucize olarak görülmemelidir. Yaşlanmayı geciktirmek ve gençleştirmek için kullanılır. Tamamen sağlıklı bireylerde; yaşlanmayı geciktirmek, enerjiyi yenilemek ve hastalıkları önlemek için kullanılabilir.

Vitamin enjeksiyonu

Vitamin enjeksiyonlarının amacı cildin kaybettiği tonunu ve canlılığını geri kazandırmaktır. Genellikle sigara ve alkol kullananlar, stresli bir çalışma programı nedeniyle cilt bakımı yetersiz olanlar, cildi güneşe ve güneş odalarına maruz kalanlar için ayrılmıştır. Bu, her yaş ve cilt için uygun bir programdır. Vitamin enjeksiyonları için en yaygın yerler yanaklar, alın, göz çevresi, çene, boyun ve omuzlardır. Kullanımdan sonra cildin kaybettiği gerginlik ve canlılık geri kazanılır.

Uygulamalarda dikkat edilmesi gerekenler

Damar yoluyla alınan tedaviler oldukça iyi bir planlama gerektirmektedir. Bu tedavi süreçlerinde mutlaka uzman hekimler ile ilerlenmesi gerekilir. Yanlış yapılan uygulamalar ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Tercih edilecek tedavi yöntemleri kişilerin ihtiyacına ve sağlık durumuna göre hekim tarafından karar verilmelidir. Her işlem için dikkat edilmesi gereken faktörler değişmekle beraber hamilelik, kansızlık ve alerji gibi sorunları olanlar için damar yoluyla tedaviler önerilmemektedir.

Yazarın Tüm Yazıları