Bahara hazırlanırken cildi mezoterapi ile beslemenin önemi nedir?

Mezoterapi uygulamaları çeşitli cilt problemlerinin tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır.

Haberin Devamı

Genellikle tercih edilen uygulamalar; cilt gençleştirme, yaşlanma karşıtı işlemler, leke sorunları, selülit çatlak tedavisi, yara izleridir. Mezoterapide cildin alt tabakasındaki kolajen ve elastin yapıları uyarılır. Uyarım sonucunda kan ve lenf dolaşımı düzelir ve yanıt verilir.

Mezoterapi sırasında kişilerin istek ve ihtiyaçlarına göre belirlenen mineraller ve amino asitler karıştırılarak belirli oranlarda enjekte edilir. Mezoterapinin uygun olmadığı kişiler ise; hamileler, inme hastaları, şeker hastaları, kanser hastaları, pıhtılaşma hastaları ve ürtiker hastalarıdır.

Mezoterapi sonrası beklenen yan etkiler kızarıklık ve morluktur. Beklenen bir yan etki oldukları için herhangi bir tedavi görmeden kendiliğinden geçerler. İşlem sonrası kişiden kişiye farklılık gösterse de sonuçlar ikinci veya üçüncü uygulamadan sonra görülmeye başlanır. Mezoterapi uygulandıktan sonra uzman tavsiyesi dikkate alınmalıdır. İşlemden sonra 2 gün su ile temas edilmemelidir.

Mezoterapi uygulamaları

Yüz bölgesine mezoterapi uygulaması: Yüz mezoterapisinde kişinin cilt problemlerine göre ilaçlar belirlenir ve cilt altına uygulanır. İlgili ilaçların az miktarda olması nedeniyle yan etki olasılığı azalır. Yüz mezoterapisi sayesinde ciltteki kırışıklıklar ve sarkmalar giderilir, kırışıklıklar giderilir, cilt daha parlak ve genç olur.

Selülit sorununa mezoterapi uygulaması: Selülit dolaşım bozukluklarının bir sonucudur. Özellikle kadınlarda meydana gelen problemler kişilerin dış görünüş açısından kendilerini rahatsız hissetmelerine neden olabilmektedir. Mezoterapi ile cilt altına enjekte edildiğinden selülit bölgesindeki kan akışı düzenlenebilir. 4 ile 10 hafta arasında geçerli sonuçlar elde etmek mümkündür.

Bölgesel yağlanma sorununa mezoterapi uygulaması: Karın, bel ve kol bölgelerindeki lokal yağlanma sorunları için mezoterapi yöntemi de önerilir. Mezoterapi sırasında yağ dokusunun yanması tetiklenir. Egzersiz ve diyet ile kısa sürede başarılı sonuçlar görebilirsiniz.

Yazarın Tüm Yazıları