Teras dekorasyonunda incelikler

Kimsenin sizi rahatsız edemeyeceği, kafanızı dinlemek için keyifli bir köşeniz olsun istemez misiniz?

Haberin Devamı

Bahar geldi, havalar giderek ısınmaya başladı. Kuş sesleri, ağaçların, çiçeklerin güzelliği içimizi açarken bir de buna sıcak yaz günlerinde keyifli sohbetlerimize eşlik edecek evimizin en özel kısmı terasları eklesek hiç de fena olmayacak.

Evet, farkındayım “Kim parayı kaybetmiş ki biz bulalım?” dediğinizi duyar gibiyim :) Teraslar, hele ki İstanbul’u düşünürsek büyük lüks bizler için. Ama bu ayrıcalığa sahip olanlar önermiş olduğum fotoğraflardan belki ilham alırlar, bu lükse sahip olamayanlar ise en azından bir gün böyle terasları olan evlerde yaşamanın hayalini kurarlar diye birbirinden güzel teras dekorasyonlarını sizler için bir araya getirdim.

Fotoğraflar görülmeye değer, ben daha resimlere bakarken sakinleştim. Sadece teras için değil; bu fotoğraflardaki dekoratif her bir detaydan, evinizin başka köşeleri için de ilham alabilirsiniz aslında. Mutfağınız, balkonunuz, yatak odanız için bile bu ayrıntılar size fikir verebilir.

Haberin Devamı

Düşünebiliyor musunuz ya şehir ayaklarınızın altında ya da ormana, deniz manzarasına karşı çayınızı, kahvenizi yudumluyor veya yemek yiyorsunuz… Kim bunun hayalini kurmaz ki?

Bir terasınız varsa dekorasyonunu yapmak da en büyük keyfiniz olmalı.

Konforunuz için şahane bir ambiyans yaratabilirsiniz. Bir masa, sandalye, şezlong, kanepe, koltuk, minderler, bitkiler, mumlar… Bunlar gibi pek çok şey, keyifli bir teras yaratmanız için önemli süslemeler. Birbirinden değişik parkeler, teras tasarımında olmazsa olmaz detaylar.

Geceleri ise aydınlatmalar sayesinde romantik bir ortam elde edebilirsiniz. Terasında havuz, sera, kamelya bile kullananlar var. Bunlar tamamen hayal gücünüze ve paranıza bakan tasarımlar aslında.

Herkesin bahçeli ya da teraslı evlerde çocuk büyütmesi dileğiyle :) 

[fotogaleri=715]

Yazarın Tüm Yazıları