Oylum Talu: “Eşimi, her şeyin önünde tutuyorum”

Ünlü televizyon sunucusu Oylum Talu ile hem özel hem de iş hayatını, en ince ayrıntısına kadar konuştuk. İşte Oylum Talu’nun, beni TV8’e konuk ettiği gün aramızda geçen keyifli söyleşimiz…

Haberin Devamı

Hafta sonlarının vazgeçilmez ismi Oylum Talu’yu artık hafta içi her gün TV8’de canlı yayınlanan program ‘Anlatacaklarım Var’ ile ekranda görüyoruz. Güncel ve sıra dışı konulara yer vererek öğleden sonra kadın kuşağına farklı bir yorum getiren güzel sunucumuz ile hem özel hem de iş hayatını en ince ayrıntısına kadar konuştuk. İşte Oylum Talu’nun, beni TV8’e konuk ettiği gün aramızda geçen keyifli söyleşimiz…

Öncelikle her zaman soru soran siz olduğunuz için sizinle röportaj yapılması nasıl bir duygu?

Ben her zaman konuklarıma soru soruyorum ama aynı zamanda kendimi de anlatıyorum. Her soruya rahatlıkla cevap verebilirim. Çekindiğim, sıkıldığım hiçbir konu yok bu yüzden röportaj yapmak çok keyifli geliyor, çok rahatım :)

TV8’e geçiş süreciniz nasıl oldu? Acun Ilıcalı ile çalışmaya ne zaman başladınız?

Biz Acun Ilıcalı ile Yetenek Sizsiniz programında tanıştık. ‘Acun Medya’ ortamını keşfedince oradan kendini alabilmek kolay olmuyor. Çünkü bir aile gibiler, mutlu çalışıyorlar ve çok güzel işler başarıyorlar. O dönem bunu keşfetmiştim ama bir yandan Habertürk’te devam ediyordum. 2,5 sene önce TV8’e geçtim. ‘Anlatacaklarım Var’ ise bu sene başladı, ardından kanal satıldı ve Acun Ilıcalı ile yolumuz yine kesişti :)

Haberin Devamı

“HAFTA İÇİ PROGRAMINA GEÇMEYİ HİÇ DÜŞÜNMÜYORDUM”

Oylum Talu: “Eşimi, her şeyin önünde tutuyorum”

10 senelik hafta sonu geçmişinden sonra hafta içi programı hedef kitle bakımından riskli olmadı mı?

Bu çok radikal bir karardı benim için. Hafta sonuna ilk başlayan ve en uzun devam ettiren bendim. Hafta sonu seyircisi bana alışmıştı, beni çok sevmişti. Ama belli bir süre sonra hem kariyerinizde değişiklik istiyorsunuz hem de televizyon dünyasında her şey değişebiliyor. Açıkçası ben, hafta sonu programından hafta içine geçmeyi hiç düşünmüyordum. Ama böyle bir teklif geldi. Başlarda biraz bocaladık. Nasıl bir farklılık getirsek diye düşündük. Bizim yayın yaptığımız saat reyting ve share olarak hangi program denenirse denensin tutmamış bir saat. O yüzden zor bir süreçti, bir sürü farklılık deneyerek şu anki pozisyona geldik. Program şahane gidiyor. Şu an fark ediyoruz ki hem hafta sonu beni takip edenler hem de beni hiç tanımayanlar izlemeye başladı, hedef kitlemiz genişledi. Bu saatteki programlar hep kadın programları olduğu için televizyonunu hiç açmayan insanları da kazandık.

Haberin Devamı

Yeni sezonda değişiklik olacak mı?

Şu anda yeni yayın dönemiyle ilgili hiçbir şey belli değil. Acun Ilıcalı tam bir televizyon dehası… Yeni sezonda TV8’de yer yerinden oynayacak gibi gözüküyor.


“SURVIVOR’A ASLA KATILAMAM”

Oylum Talu: “Eşimi, her şeyin önünde tutuyorum”

Peki, size daha önce Survivor teklifi geldi mi?

Yarışmacı olamayacağımı tahmin ettikleri için hiç öyle bir teklif almadım. Kim yapar, kim yapmaz iyi biliyorlar sanırım :) Survivor müthiş bir dünya. Ama ben katılsam ikinci haftada ağlayarak eve dönerim. Açlıktan ziyade egoların çatışması çok zor geliyor. Survivor dünyanın en zor yarışması bence. Ben en iyisi TV8’de programımı yapıp evime gideyim :)

Siz bu yoğun televizyon programının dışında aynı zamanda akademisyensiniz de değil mi?

Evet, Doğa Koleji’nde lise öğretmeniyim. İlk dönem insan kaynakları, ikinci dönem pazarlama dersi veriyorum.

Nasıl vakit ayırabiliyorsunuz?

Yoğunum tabii ama bazı şeyleri istiyorsanız fedakarlık yapmanız gerekiyor. Bu seçim meselesi. Ben akademik kariyeri ve öğrencilerimle olmayı çok seviyorum. Öğrencilerle aram çok iyi, keyifli vakit geçiriyoruz. İyi bir akademik geçmişim var. Çok farklı konularda dersler aldım. Bunları aktarmak hoşuma gidiyor :)

Haberin Devamı

“EŞİMİ HER ŞEYİN ÖNÜNDE TUTUYORUM”

Oylum Talu: “Eşimi, her şeyin önünde tutuyorum”

Gelelim evliliğinize, ne kadar oldu evleneli? Yoğun iş hayatınızdan dolayı eşinizle istediğiniz gibi ilgilenebiliyor musunuz?

1 seneyi geçti. Evlilik gayet güzel gidiyor. Eşimi her şeyin önünde tutuyorum. Çünkü ev hayatı, işin önüne geçer de ikinci planda olursa evliliğinizi yürütmeniz imkansız. Kadına çok büyük sorumluluk düşüyor.

Klasik olacak, her evlenene hemen sorulur ama çocuk düşünüyor musunuz?

Tabii ki çok istiyoruz ama zamanlama çok önemli. Eşim de çok yoğun çalışıyor. Profesyonel yönetici eşim. Her ay bir hafta iş için Shangay’a gitmek durumunda. Her şeyi rayına oturtmamız gerekiyor. Ama planlı da olmuyor tabii hayatı akışına bırakmak lazım. Bakalım :)

Kız çocuk mu, erkek çocuk mu daha çok istersiniz?

Kız isterim :) Ben, anneme ve babama çok düşkünüm. Bir de ağabeyim var, 20 senedir Amerika’da yaşıyor. Erkekler genelde kızlar gibi ilgili olmaz ama sağ olsun her gün annemleri arar. Çocukları var, işi çok yoğun ama çok iyi bir erkek evlat. Benim elim, annemle babamın üstünde her zaman, onların da benim üzerimde. Zaten yan sitemizde oturuyorlar. Sürekli görüşüyoruz.

Haberin Devamı

Ağabey-kardeş ilişkiniz nasıldır?

Dört yaş var aramızda. Büyürken aramız pek iyi değildi. Çok ciddi bir çatışma vardı. Ben daha rahatımdır, ağabeyim çok disiplinlidir. Bu yüzden anlaşamazdık. Ama bilincimiz yerine geldikten sonra çok iyi anlaşmaya başladık :)

Yeğenlerinizle aranız iyi mi?

İki kız yeğenim var. Çok şekerler, bayılıyorum onlara. Gelinimiz Amerikalı. Dünya tatlısı bir gelinimiz var. Türk adetlerini çok seviyor. Dolma, ıspanak yapmaya çalışıyor. Kızlara Türkçe isimler koydular. Her sene mutlaka bir kez Türkiye’ye geliyorlar.

Eşinizin de yoğun çalıştığını söylediniz. Peki evde nasıldır, yardımcı olur mu size?

Bazen sabah kahvaltımızı hazırlar, yatağa getirir. Arada romantiktir :) Ama ne olursa olsun ev işleri benim görevimmiş gibi geliyor. Ona kıyamıyorum, her şeyi kendim hazırlamayı tercih ediyorum.

Haberin Devamı

“FIRSAT BULDUKÇA SEYAHAT EDİYORUZ”

Oylum Talu: “Eşimi, her şeyin önünde tutuyorum”

Boş zamanlarınızda neler yapıyorsunuz?

Köpeğimle ilgileniyorum. Gitar, piyano çalıyorum, çok kitap okuyorum, arkadaşlarımla görüşüyorum. Eşimle çok seyahat ediyoruz. Benim için paranın en güzel harcanacağı yer yurt dışı ve yurt içi seyahati. Görmediğimiz yeni yerler görmek en büyük lüks.

Balayında nereye gitmiştiniz?

Aralıklarla birçok farklı yere gittik. Nice, Cannes, Monaco, Shangay, Pekin ve Macaristan’ı gezdik :)

Yakın bir zamanda özellikle bayram için tatil planınız var mı?

Temmuz ayının ilk haftası Los Angeles’a son haftası da New York’a gidiyoruz. Ardından Montreal gezimiz var. Şöyle söyleyeyim Ramazan Bayramı’nda Amerika, Kurban Bayramı’nda ise Fas’a gidiyoruz.

Sevgili Oylum Talu’ya bu keyifli röportaj için çok teşekkür ediyorum.

Oylum Talu ile yaptığımız röportajın devamını, moda & trendler ve dekorasyon hakkında konuştuklarımızı buradan okuyabilirsiniz!

Yazarın Tüm Yazıları