GeriNeriman İnanç Birçok hastalığa karşı kalkan görevi görüyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Birçok hastalığa karşı kalkan görevi görüyor!

Birçok hastalığa karşı kalkan görevi görüyor!

İçeriğinde bulunan demir ve kalsiyum sayesinde yıpranan saçları da onarıyor.

Bol miktarda mineral ve vitamin içeren ananas suyunun hücre kaybını önlediğini ve cilt rahatsızlıklarını engellediğini söyleyen Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Prof. Dr. Neriman İnanç, ananas suyunun faydalarını anlattı. İnanç, ayrıca bu mucizevi besinin birçok hastalığa karşı kalkan görevi gördüğünün de altını çizdi.

İnanç yaptığı açıklamada, sıcak yaz günlerinde ferahlamak için sağlıklı bir alternatif oluşturan ananas suyunun birçok faydası bulunduğunu belirterek, "Yaz aylarında vücudun ihtiyaç duyduğu tüm vitaminler ve mineralleri ananas suyu içeriyor. Ananas suyu, birçok hastalığa karşı kalkan görevi görüyor. İçeriğindeki C vitamini ile güneşten zarar gören derinin yenilenmesi için gerekli kolajen oluşumuna fayda sağlayan ananas suyu, bulundurduğu mineraller ile yıpranan saç ve tırnakların da sağlığına kavuşmasına yardımcı oluyor" dedi.

Yaz aylarında ferahlamak için sağlıklı bir alternatif

Yaz aylarında yoğun güneşe maruz kalmanın cilt rahatsızlıklarına neden olabileceğine dikkat çeken İnanç, terleme ile yaşanan su ve mineral kaybının önüne geçilmesi için de bol miktarda sıvı tüketilmesini önerdi. İnanç, ananas suyunun bol miktarda demir, kalsiyum, A, B ve C vitamini içerdiğini ifade ederek, yaz aylarında ferahlamak için ananas suyunun sağlıklı bir alternatif olduğunu vurguladı.

Bol miktarda demir ve kalsiyum içeriyor

İçindeki doğal şekerle vücuda enerji verdiğinin de altını çizen İnanç "Ananas suyunun 100 mililitresinde 11 miligram C vitamini bulunuyor. Kolejen oluşumuna yardımcı olan C vitamini güneşin zararlı ışınlarının meydana getirebileceği cilt sorunlarını önlemeye yardımcı oluyor. Bol miktarda demir ve kalsiyum içeren ananas suyu, güneşte yıpranan saçların yenilenmesine fayda sağlarken, antioksidan özelliği ile vücuttaki toksinlerin de atılmasını kolaylaştırıyor" dedi.

İHA

False