GeriNaci Çelik Şimdi de Brezilya Kalçası Moda!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şimdi de Brezilya Kalçası Moda!

Şimdi de Brezilya Kalçası Moda!

Güzel ve çekici bir kalçaya tek seansta sahip olmak mümkün.

Her yıl milyonlarca kadın güzelleşmek ve gençleşmek için estetik cerrahlarının kapısını çalıyor. Teknolojinin cerrahiye kazandırdığı yeni “Thermage Cpt” ile sadece tek seansta Jennifer Lopez gibi bir kalçaya sahip olmak artık mümkün…

Klasik Thermage, cildi sıkılaştırıp düzeltmek, derinin kontur oluşumunu sağlamak ve selülit görüntüsünü azaltmak için kullanılan etkili bir yöntemdi. Yalnızca tek seans uygulanan monopolar bir radyofrekans yöntemi olan Thermage Cpt ise sonuçların yavaş yavaş ve artarak ortaya çıkan, oldukça etkili olan ve her deri tipinde uygulanan bir yöntemdir.

Günümüzde kadınların artık arzu ettiği kalça ve popo biçimi, yuvarlak ve arkaya doğru çıkıntılı, ama kasların aşırı belirgin olmadığı, yanlara doğru taşmayan, dar biçimli, üst alt mesafesi yani Brezilyalı sambacı kadınların poposu gibi tarif edilebilir. Sadece tek seans uygulanan bu teknolojide kolajen yapıda hemen etkisini gösteren bir sıkılaşma sağlıyor ve zaman içinde bu sıkılaşma artış gösteriyor. Seansın hemen ertesi gözle görülür bir biçimde popo toparlanıyor ve yukarı kalkıyor.

Ameliyattan Korkanlar İçin Etkili Bir Yöntem

Bıçak altına yatmaktan korkan ve sağlık sorunları nedeniyle ameliyat olamayan hastalar için kullanılabilecek ilk seçenektir. Çok sarkmış ciltlerde ve kalın derilere yapılan uygulamalardan çok etkili sonuç alınamaz. Ama protez yerleştirme veya dikleştirme ameliyatı yaptırmış ya da liposuction sonrası istediği sonucu elde edememiş hastalar için uygun bir yöntem. Çünkü cerrahi işlemler konturu düzeltebilir ancak deri yapısında bir değişiklik oluşturmaz. Thermage ise deriyi gençleştirip, toparlar. Böylelikle poponuz daha kalkık bir görünüme sahip olur.

Uygulama Esnasında Ağrı Hissediliyor mu?

Çok hafif bir ağrı ve acı hissedilir. Bu ağrının hissedilmesi tedavinin olmakta olduğunu gösterir ve gereklidir. İyi tarafı işlem sonlandığında bir ağrı hissedilmemesidir ve bu ağrı herhangi bir anestezi kullanılmadan hasta tarafından tolere edilebilir. Aynı zamanda bu yeni sistemde ısı hastanın toleransına göre azaltılıp çoğaltılabilme özelliğini taşıyor. Cryogen soğutma sistemi ile epidermesi korunuyor böylelikle hasta bu yanma ağrısını daha az hissediyor.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
Op. Dr. Naci Çelik

False