GeriMustafa Karataş Dekolteniz için en iyi alternatif!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dekolteniz için en iyi alternatif!

Dekolteniz için en iyi alternatif!

Daha sıkı bir dekolte ve boyun bölgesine sahip olmak ister misiniz?

Yüzümüze gösterdiğimiz ilgiyi maalesef boyun ve dekolte bölgemize göstermiyoruz. Oysa, yüzle kıyaslandığında buradaki deri daha ince bir yapıya sahip. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, “Genç ve daha sıkı bir dekolte yaratmak mümkün” diyor ve bunun sırlarını açıklıyor…

Anti-aging işlemler ve kremlerden hep yüzümüz faydalanır, boyun ve dekolte yaşlanmaya devam eder. Yüzünüz, boynunuz ve dekolteniz arasında yıllar olmasın, doğru teknoloji ile daha genç, daha sıkı bir boyun ve dekolte yaratmak mümkün!

Dekoltenizi ihmal etmeyin!

Dr. Mustafa Karataş “Boyunla birlikte dekolte de ihmal edilmiş bir bölgedir. Öyle ki yüzde yaşlanma süreci durdurulurken, dekolte ile yüz arasında belirgin bir fark ortaya çıkar çünkü dekolte ve boyun yaşlanmaya devam eder ve yaşınızı ele veren en büyük düşmanınızdır. Dekolte üst kısmındaki ince deri, genellikle vücudun diğer bölgelerinden daha hızlı yaşlanır. Bunun en önemli sebebi, boyun ve dekolte etrafındaki dokuların hassas yapısıdır. İncelme, belirgin kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini göstermeye duyarlıdır çünkü sürekli güneş ışığına maruz kalmaktadır. Bu durum, serbest radikalleri ve kolajen düzeylerini etkiler; ciltte kırışıklık, sarkma ve katlanmalara karşı hassas olmasına neden olur. Bu problemli yüz, boyun ve dekolte bölgelerini hedefleyen “ultherapy ultrason cihazı” ile mümkün.

Ultrason ile gelen büyük yenilik

Dr. Karataş “Ultherapy, boyun ve dekolte bölgesine tazelik, genç bir görünüm verir. Normalde boyun bölgesi ağrılı bir operasyon geçirmeden gerilmesi güç bir alandır. Ultherapy gevşek deriyi kaldırıp sıkılaştırmak için ultrasonun gücünden faydalanarak, cildi canlandırmak için dermise nüfuz eder ve başka hiçbir tedavi yönteminin yapamayacağı şekilde gerginleştirir ve gençleştirir. Ultherapy özellikle yüzün alt kısımları, boyun ve dekolte bölgesindeki cildi yenileyen ultrason teknolojisinde büyük bir yeniliktir. Bu uygulamanın dışındaki taklit sistemlerle yapılan uygulamaların size, sağlığınıza ve görünümünüze zarar verebileceğini unutmalısınız ve bunlardan kesinlikle uzak durmalısınız.”

Dekolte tedavisi nasıl yapılır?

Ultherapy; FDA onaylı boyun, kaş ve çene altını gerdirme tedavilerinde olduğu gibi invaziv olmayan tedaviler arasında dekolte bölgesindeki çizgiler ve kırışıklıkları iyileştiren ilk ve tek tedavi yöntemidir.

Yüz ve boyun için Ultherapy’de olduğu gibi dekolte tedavisi mikro-hedeflenmiş ultrason dalgalarını taşıyan uygulama başlığı cilde temas ettirilerek cilt ve cildin alt katmanları monitörde görüntülenir. Belirlenen uygulama alanlarında, cildin 3 mm ve 4,5 mm altına odaklanmış ses dalgaları ile bu bölgelerde kollajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturulur. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez. Cilt altında taşıyıcı bağ dokusunun bulunduğu derinliğe ulaşan enerji sayesinde dokuda yeni kollajen ve elastin oluştukça, göğüs bölgesindeki kırışıklıklar kademeli olarak düzelir.

Tedavinin avantajları

Tedavi seansı öyle kısa ki (sadece 30 dakika) öğle tatilinde bile yaptırılabilir. Ultherapy uygulamasının ardından, uygulamanın yapıldığı kişiler günlük aktivitelerine hemen dönebilirler. Sonuçlar yaklaşık 3 ay sonra belirginleşir ve iyileşme 6 aya kadar devam eder. 

 • Sadece 30-90 dakikalık tek seans uygulama ile ulaşılan mükemmel sonuçlar alınır, üstelik iyileşme süreci yoktur.
 • Her cilt rengine güvenle uygulanabilir. Uygulama öncesi ve sonrasında özel bakıma ihtiyaç duyulmaz.
 • Hastanın ihtiyacına uygun olarak tedavi yaratmak mümkündür.
 • Uygulamanın 90-180 gün sonrasında istenilen kalıcı sonuçlara ulaşılır.

False