GeriMerve Hazinedaroğlu Kaçak Gelinler’in Almilla’sı ile keyifli bir sohbet
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kaçak Gelinler’in Almilla’sı ile keyifli bir sohbet

Kaçak Gelinler’in Almilla’sı ile keyifli bir sohbet
Abone Olgoogle-news

Açelya Topaloğlu ile oyunculuğa geçişini ve gelecek planlarını konuştuk.

Sadece dans etmeye odaklanmışken annesinin aklını çelmesiyle oyunculuğa yönelen Açelya Topaloğlu ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Kaçak Gelinler dizisinin romantik Almilla’sı, aile hayatından gelecek planlarına kadar sorduğumuz bütün soruları içtenlikle cevapladı.


“OYUNCU OLMAM İÇİN ANNEM AKLIMI ÇELDİ”

Kaçak Gelinler’in Almilla’sı ile keyifli bir sohbet

Oyunculuktan önce dans ediyormuşsunuz, danstan oyunculuğa geçisiniz nasıl oldu?

Aslında aklımda hiç yoktu. Hiç düşünmemiştim. İlk aklımı çelen annem oldu. Tabi ki ilk tepkim de ‘yapamam’ oldu. O sıralar bir dans grubunda dans ediyordum ve hiç bırakmaya niyetim yoktu. Annem ısrarcı değildi tabi ama aklıma da girmişti bir kere. Sonrasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin Actor Studio Müzikal bölümüne girdim, 7 ay orada eğitim aldım. Sonra konservatuar sınavına girdim ve kazandım. Tabi danstan da kopmuş değilim. Sonuçta müzik, dans ve tiyatro iç içe. Yani oyunculuğa geçişim annem sayesinde oldu diyebiliriz :)

Kaçak Gelinler’deki rolünüzden bahsedelim biraz, Almilla nasıl bir karakter?

Duygusal, romantik, hayalperest, saf, gerçek aşkı buluncaya kadar peşinden koşan, şirin bir kız. Kimi zaman arkadaşlarını tatlı diliyle yoran ve bazı durumlara karşı verdiği ilginç fikirlerinden dolayı onu tanıyan insanları şaşırtan biri. Hayatta karşısına çıkan her şeyi bir işaret olarak algılayan ve vejetaryen biri Almilla. Hayatını doğa, güneş, yoga ve Akif üzerine kuran, ilginç diye de nitelendirebileceğimiz biri :)


“BİRLİKTE OLDUĞUM İNSANIN SÖYLEDİĞİ HER ŞEY KALPTEN OLMALI”

Kaçak Gelinler’in Almilla’sı ile keyifli bir sohbet

Almilla gibi siz de ruh eşine inanır mısınız?

Birlikte olduğumuz ya da karşımıza çıkan biriyle aynı şeyleri sevmek ya da nefret etmek, onunla ayni fikirde olmak ruh eşim olduğu anlamına gelmez bence. Böyle biri çok yakın arkadaşım da olabilir. Ruh eşine inanmıyorum ben. Birlikte olduğum insanın yaptığı ve söylediği her şey kalptense benim için yeterli. Tabi ki daha bir sürü şey var ama cevabım buraya sığmayabilir :)

Kaçak Gelinler yaz dizisi olarak başlamıştı ama kış sezonunda da devam edecek sanırım. Dizinin bu başarısının sırrı ne sizce?

Eğlenceli bir iş yapıyoruz sonuçta. Biz çekmekten keyif alıyoruz, seyirci izlemekten. Başarımızda yapımcımız NTC Medya’nın katkısının büyük olduğunu düşünüyorum. Ayrıca tatlı da bir hikayemiz var. Genç bir kadro var. Hayatin dramından uzak olması seyirci açısından daha da izlenilebilir kılıyor, bence en önemli nedeni bu.

Kaçak Gelinler TV8’e transfer olacak, bu durum reytinglerinizi etkiler mi?

Bizim belirli bir seyircimiz var zaten. Ama TV8’deki programların o kadar iyi ve genç bir seyircisi var ki... Bizi de oraya uygun gördüler ve bu çok güzel bir şey. Birlikte izleyip göreceğiz.


“DİZİ SETİ DIŞINDA DA GERÇEK BİR AİLE GİBİYİZ”

Kaçak Gelinler’in Almilla’sı ile keyifli bir sohbet

Dizide büyük bir aileye dönüşen arkadaşlığınız var. Peki, siz geniş bir aile de mi büyüdünüz yoksa çekirdek ailede mi?

O aile sadece dizide değil, dizi dışında da bir aile. Bir arada olmayı, birlikte vakit geçirmeyi seviyoruz :)

Benim çekirdek ailem 4 kişi; annem, babam ve abim. Ama geriye kalan akrabalar, arkadaşlar... Bayramlarda, haf ta sonları, yazın yazlıkta falan hep bir aradayız. Kalabalık olmayı, herkesi bir arada görmeyi seviyorum.

Dizide tam da bir aile kuracakken kaçtınız. Sizin aile kurmak gibi bir düşünceniz var mı yakın zamanda?

Şimdilik yok. Ben sevgi içinde büyüdüm. Annem ve babam birbirlerine çok aşık bir çift. Maşallah :) Böyle bir ailede büyüdüğüm için yuva kurmaktan korkmuyorum. Bunun için bir zaman da belirlemedim. Elbet vakti geldiğinde olur :)

Bir yaştan sonra aileler evlilik baskısı yapmaya başlıyor. Siz de böyle bir baskıya maruz kalıyor musunuz?

2 ay sonra 28. yaşımı dolduruyorum. Ailem ve akrabalarım dışında herkes ‘ne zaman evleniyorsun’ diye soruyor. Evliliğin hangi yaşta olması gerektiği hangi kitapta yazıyor, bu kural nerde var bilmiyorum. Yan komşu Ayşe teyzenin, kendi kendine uydurduğu bir kalıp diye düşünüyorum. En önemlisi de; onlara ne oluyor? Can sıkıntısı kötü bir şey :) Dert yanmış gibi oldu sanki ama durum böyle.

Dizi çok eğlenceli ve komik, peki setiniz nasıl? Sette zaman nasıl geçiyor?

Klişe ama doğru, çook eğleniyoruz :)


“TİYATRO SAHNESİNDE OLMAYI ÇOK İSTİYORUM”

Kaçak Gelinler’in Almilla’sı ile keyifli bir sohbet

Sinema ya da tiyatro projeniz var mı önümüzdeki günlerde?

Geçtiğimiz sezon Volkan Severcan Tiyatrosu’nda Sahnekarlar ekibiyle ‘Sersefil Müzikali’nde oynadım. Harika bir ekipti. Tabi ki bu sene de sahnede olmak istiyorum. Ama dizi yaparken oyun çıkarmak çok zor. Sinema filmi teklifi tabii ki geliyor. Menajerim Asiye Kocaman ile değerlendiriyoruz, en doğru projeyi seçmeye çalışıyoruz. Bakalım şimdilik net bir şey yok.

Çekimler zamanınızın çoğunu alıyordur ama boş zamanlarınız neler yapmaktan hoşlanıyorsunuz?

En çok özlediğim şey sinemaya gitmek oluyor. Bu yüzden vakit buldukça sezondaki filmlere gitmeye çalışıyorum. Tiyatro sezonu da açıldığı için, beklediğim oyunlara yer buldukça gidiyorum. Uyuyorum, yürüyüş yapıyorum; öyle çok extrem şeyler yapmıyorum yani.

Son olarak sizin eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Bu röportaj için teşekkür ederim :)

Değerli paylaşımları ve içten cevaplarından dolayı Açelya Topaloğlu’na çok teşekkür ederiz.

False