GeriMeral Seyman Ozon terapinin zayıflama tedavilerinde kullanımı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ozon terapinin zayıflama tedavilerinde kullanımı

Ozon terapinin zayıflama tedavilerinde kullanımı

Ozon terapi hakkında açıklamalarda bulunan Medikal Estetik Hekimi Dr. Meral Seyman, bu terapinin zayıflama tedavilerinde nasıl kullanıldığını anlattı.

Ozon tedavisi birçok kronik hastalıkta, uyku bozukluklarında, yaşlanma sürecini yavaşlatma, kronik yorgunluk ve sigarayı bırakma tedavisinin de destek aldığımız bir tıbbi metottur. Ozon uygulamaları doğal tedavilerdir ve herhangi bir ilaç kullanılmaz. Ozon oksijen karışımı olan medikal ozon gazı ile oksijene bağlı tüm mekanizmalar uyarılır, kişinin fiziksel performansı artar ve metabolizması hızlanır. En az 10 seanslık kürler şeklinde haftada 2 defa uygulanan ozon terapi, sağlıklı beslenme programları ile desteklendiğinde kilo yönetiminde başarılı sonuçlar vermektedir.

-Ozon terapi insülin direncini dengeler, dolayısıyla sürekli açlık hissi ortadan kalkar, yağ hücrelerinden enerji üretimi artar ve yağ dokusunda azalma ile kilo kaybı başlar.
-Karaciğer yağlanmasını tedavi ederek, karaciğerden toksin atımını hızlandırır. Yağ-karbonhidrat metabolizması üzerinde olumlu etkisi vardır.
- Kanın oksijen taşıma kapasitesini arttırır, tüm vücut hücrelerinde oksijen artar, böylece yağ yıkımı hızlanır.
-Antistress özelliği ile strese bağlı atıştırmalar azalır, gereksiz kalori alımları ortadan kalkar.
-Artmış iyilik hali ve zindelik; sağlıklı beslenme bilicini, zayıflamada motivasyonu da arttırır.

Zayıflama tedavilerinde genelde, bağışıklık sistemi olumsuz etkilenir, hastalıklara karşı savunmasız kalır. Şok diyetlere tepki olarak ilerleyen zamanda metabolizma yavaşlar ve bir kısır döngüye girer. Ozon terapi, klasik zayıflama tedavilerinin aksine sağlık kalitesi artar, bağışıklık sistemini güçlenir. Sağlıklı beslenme alışkanlığını da kazandığımızda aç kalmadan, sağlığımızdan olmadan, ideal kiloya ulaşılır.

False