GeriMelin Karaman “Murat Boz, abim gibi oldu”
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Murat Boz, abim gibi oldu”

“Murat Boz, abim gibi oldu”

O Ses Türkiye'nin yakışıklı ismi Ertunç ile çok özel bir söyleşi…

Küçüklüğünden bu yana hep şarkı söylemiş, müzikle iç içe büyümüş adeta, bugüne kadar da hiç bırakmamış bu ilgisini. O Ses Türkiye yarışmasında fiziğiyle ve yakışıklılığıyla özellikle genç kızları kendine hayran bırakan Ertunç Tuncer’e yarışma sürecini ve şimdi neler yaptığını sorduk. Kendisini daha yakından tanımak ve projelerini öğrenmek istiyorsanız buyurun röportajımıza...


Öncelikle bu işe nasıl başladığından bahsedelim biraz… Müziğe olan ilgin nereden geliyor?

Müzisyen bir ailem var. Ablam müzik öğretmeni. Babamın da kendine ait birçok bestesi var, ayrıca Çanakkale’de çoğu yerde sahne aldı. Küçükken anne ve babam evden gidince, ablamla kumandayı elimize alıp kanepenin üzerinde tepine tepine şarkı söylerdik (Gülüyor). Evde daima böyle bir ortam vardı. Müzikle iç içe büyüdüm diyebiliriz.

Ailen nasıl bir rol oynadı bu konuda, onlar mı yönlendirdiler seni?

Küçükken bir enstrüman çalmayı öğrenmemi istediler. Hatta gitar çalmamı önerdiler. Herkes gitar çaldığı için bende bir kanıksama oldu. Başta istemedim. Evde bir sürü müzik aletimiz vardı, zamanla ilgimi çektiler ve çoğu müzik aletini çalmayı kendi başıma öğrendim.

 “Murat Boz, abim gibi oldu” 


"KENDİMİ ÇOK GELİŞTİRDİM"

 “Murat Boz, abim gibi oldu” 

O Ses Türkiye’ye katılmaya nasıl karar verdin peki? Sanırım geçen sene de katılmış ancak seçilememiştin.

Evet, 2 kez katıldım. Geçen sene beğenmediler ama sonrasında sanırım biraz pişmanlık oldu jüri üyeleri tarafından (Gülüyor). Şaka bir yana, arkadaşlarım böyle bir yarışmanın başlayacağını, benim de mutlaka katılmam gerektiğini söylediler. Ben de önceleri tereddüt ettim. Yarışmaya ilk katıldığım dönemlerde Çanakkale’de yaşıyordum. Bir gün tesadüfen seçmelerin yapıldığı otelin önünden geçiyordum. O an bir heves geldi ve içeri girdim. Bir şarkı söylememi istediler, sonrasında hoşlarına gitti ve istek yapmaya başladılar, peş peşe 5-6 şarkı okudum.


Geçen sene neden seçilemedin sence?

Söylediğim şarkı bayan bir soliste aitti, bu yüzden bana pek yakışmadı sanırım. Sonrasında da zaten şarkıyı dinlediğimde üzerinde çok fazla oynama yaptığımı fark ettim. Bilgi ve biraz tecrübe olmadan olmuyormuş, onu da fark ettim. İlk katılımım bana bir tecrübe oldu, sonrasında kendimi daha çok geliştirdim ve geliştirmeye de devam ediyorum. 

ERTUNÇ'UN SESİNDEN MÜTHİŞ BİR ŞARKI...

[video=hurriyetaile_video/ertunctuncerosesturkiye.flv]


"MURAT BOZ ABİM GİBİ OLDU"

“Murat Boz, abim gibi oldu”

Jüri üyelerinden Murat Boz’u seçme nedenin neydi?

Öncelikle beni daha iyi yerlere taşıyacağına inandım. Bana destek vereceğine emindim. O sıcaklığı aldım ondan. Ses tonumuzu, tarzımızı birbirine zaten çok benzetiyorum. Yarışma boyunca daha çok kaynaştık, abim gibi oldu. Onu tanıdığım için de gerçekten çok mutluyum.


“EKRANDA STRATEJİ KONUŞUYORDU”

     “Murat Boz, abim gibi oldu”

Kamera arkasındaki ortam nasıldı?

Arada anlaşmazlıklar da olmuyor değildi. Onun dışında herkes çok samimi ve sıcaktı. Diğer jüri üyeleri de bana çok sıcak davranıyordu. Her jüri üyesi kendi yarışmacısının kazanmasını istediğinden ara sıra stratejik hareket edebiliyordu. Örneğin; Mustafa Sandal, provalarda “Bu şarkı sana çok uydu, harika söyledin, duygunu vererek okudun” demişti ancak aynı şarkıyı yarışmada tekrar okuduğumda, şarkının ses tonuma uygun olmadığını söyledi. Ekranda strateji konuşuyordu yani.

Yarı finalde Mustafa Bozkurt gibi güçlü bir rakiple eşleşmen ve bunun sonucunda elenmen senin için biraz şanssızlık oldu sanırım. Sen bunu nasıl değerlendiriyorsun?

Mustafa’yla olan düelloda galip gelebilmem için çok düşündük. Şarkı seçimi çok önemliydi, zaten 5 gün bunun için kafa yorduk.
Ben Mustafa ile eşleşmemi şanssızlık olarak görmüyorum. Herkesin kitlesi farklı sonuçta. Ama Mustafa değil de farklı biriyle eşleşseydim belki finale gidebilirdim. Olsun, yine de yarı finale kadar çıkmam benim için çok iyi bir sonuçtu. Birinci olamasam da bu yarışma bana çok şey kattı.


“O SES TÜRKİYE’NİN EN SAĞLAM YILINA DENK GELDİM”

        “Murat Boz, abim gibi oldu”

Elenmeni neye bağlıyorsun?

Son zamanlarda seçtiğimiz parçalar tam olarak beni yansıtmıyordu, şarkılarla biraz uyumsuzluk oldu. Kendimi gösteremedim ve kötüye gidiş oldu. Bir de bu seneki yarışmacıların çoğu kendi tarzında çok iyiydi. O Ses Türkiye’nin en sağlam yılına denk geldim. Geçen sene kazanma ihtimalim daha yüksekti.

Peki, Mustafa Bozkurt’un birinci seçilmesi hakkında ne düşünüyorsun?

Tarzlarımız da farklı olduğu için aslında bu konuda ne desem doğru olmaz. Halkımızın kararıydı, saygılı olmak lazım. Kişilik olarak çok seviyorum ama benim için tabi ki de o birinci değildi.


“YAZA DOĞRU SINGLE ÇIKARACAĞIM”

“Murat Boz, abim gibi oldu”

Şimdi neler yapıyorsun?

Okulum devam ediyor. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği okuyorum. Müzikle ilgili olarak vokal dersleri almaya başladım. Kendimi daha da geliştirmek adına başka dersler de alacağım.

Tam tarihi kesin değil ama yaza doğru 2 şarkılık bir single çıkarmayı düşünüyorum. Onun çalışmalarını sürdürüyoruz. Onun dışında yarışmadaki arkadaşlarla akustik videolar çekiyoruz, Eren ile başladık. Diğer arkadaşlarla da güzel planlarımız var. Çektiğimiz videoları sosyal medyada ve internet sitemizde yakın zamanda paylaşacağız.

Dizi teklifleri de geldi birkaç yerden, şu anda kesin bir şey yok. Ekrana yakışan biri olduğumu söylüyorlar o yüzden ben de gelen teklifleri değerlendireceğim.

Kendine örnek aldığın ya da beğendiğin ünlü isimler kimler?

Murat Boz’u çoğu yönden kendime örnek alıyorum. Türklerden Kenan Doğulu ve Yalın’ı yabancılardan ise Justin Timberlake, Rickey Martin, Radiohead, Coldplay’in tarzlarını çok beğeniyorum.


“Murat Boz, abim gibi oldu”

Boş zamanlarında neler yapıyorsun?

Önceden yüzüyordum, yarışmayla birlikte biraz ara verdim, tekrar başlamayı düşünüyorum. Sporla aram iyiydi, basket takımındaydım, amatör olarak futbol oynuyordum ve dans ediyordum. Şimdi de bunların bir kısmına kaldığım yerden devam edeceğim.

Hayranlarından nasıl tepkiler alıyorsun?

Sosyal medya aracılığı ile çok güzel şeyler yazıyorlar. Özellikle Twitter’da tweet bombardımanına tutuyorlar ara ara (Gülüyor). Mümkün olduğunca hepsini okumaya çalışıyorum. Daha çok televizyonda görünmemi ve albüm çıkarmamı bekliyorlar. İnşallah, ben de bunların hepsini yavaş yavaş gerçekleştireceğim.

Eklemek istediğin herhangi bir şey var mı?

Ekibimdeki birkaç isme tekrar teşekkür etmek istiyorum. Videolarımızı çekmekte bize yardımcı olan Göksel Baba’ya, sosyal medya hesaplarımı yöneten Onur Avcı’ya, etkinlik ve menajerliğimi üstlenen Mert Akyüz’e, TESVEY (Türkiye Engelliler Spor Eğitim ve Yardım Vakfı) Organizasyonu’nda beraber şarkı söylediğim Yıldız Sunar’a, bütün Acun Medya ekibine, jüri üyelerine ve özellikle de Murat Boz’a çok teşekkür ediyorum.

Ertunç Tuncer’i aşağıdaki internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz:

Resmi internet sitesi: www.ertunctuncer.com.tr

Facebook: www.facebook.com/ErtuncTuncerOfficial

Twitter: twitter.com/TuncerErtunc

Değerli paylaşımlarından ve verdiği içten yanıtlarından dolayı Ertunç Tuncer’e çok teşekkür ediyoruz.

Röportaj: Melin Kahraman

False