GeriLeyla Arvas İnce bel ve kavisli bir kalça hayal değil
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İnce bel ve kavisli bir kalça hayal değil

İnce bel ve kavisli bir kalça hayal değil
Abone Olgoogle-news

Yeni teknoloji ile istediğiniz vücuda kavuşmak çok daha kolay.

Eskiden bölgesel fazlalık denilince ilk akla gelen klasik liposuction ameliyatı olsa da şimdilerde bu durum değişiyor. Plastik ve Estetik Cerrahi Op. Dr. Leyla Arvas, yeni teknoloji ile fazlalıklardan kurtulma, kaslı ya da kavisli bir vücuda kavuşmanın yollarını anlattı.

Bölgesel fazlalıklar için artık yeni teknolojiler tercih ediyoruz. Vaser sistemi denilen ultrasonik liposuction ince kanuller ve ses dalgalarıyla yağ dokusunu parçalayarak etki eder. Böylece ağır egzersiz ve diyet programlarına bile dirençli olan bölgesel fazlalıklar, erimeyen inatçı yağlar parçalanır ve başka hiçbir dokuya zarar vermeden vücuttan uzaklaştırılır. Basenlerdeki fazlalıklardan kurtulmanızı sağlayan bu teknoloji; popo kaldırma, bel oyma, karın şekillendirme ve göğüste de kullanılabiliyor. Vaser sisteminin en önemli etkisi ise yağ dokusuna seçici olması böylece damar, sinir ve bağ dokuya zarar vermiyor, cilt daha çabuk toparlıyor, morluk görülmüyor. Bölgeden alınan yağ ise gerekli görülen hacmini kaybetmiş bölgelere transfer edilebiliyor örneğin popo dikleştirme için kullanılabiliyor. İşlemden sonra iki hafta boyunca korse kullanmak gerekiyor.

Tek işlemle kaslı bir vücuda kavuşabilirsiniz

Günümüzde estetik ve güzel vücut denilince akla ince ve atletik görünüm gelir. Altın standart sağlıklı, ince, kaslı görünüme sahip olmaktır. Bu siluete sahip olmak için ise spor salonlarında aylarca devam eden ağır bir çalışma programı uygulamak gerekir. Bu noktada, daha atletik görünmek isteyen erkek ve kadınlar tarafından tercih edilen yeni vücut şekillendirme sistemi ‘High Definition Vaser Liposculpture’ cerrahi bir teknik olarak karşımıza çıkıyor.

Kısaca Hi-Def olarak adlandırılan bu yöntem ileri bir liposuction ve yağ transfer tekniğidir ve tıpkı bir heykele şekil verir gibi hastanın kendi topografik fiziksel yapısına uygun olarak kas gölgeleri daha belirgin hale getirilir.

İstenmeyen bölgelerdeki yağlar özel bir teknikle alınıyor, ihtiyaç duyulan ve kasların daha belirgin olarak ön plana çıkmasını istediğimiz erkeklerde özellikle göğüs ve karın, kadınlarda ise popo bölgelerine transfer ediliyor. Bu işlem için uygun olan hastaların genellikle vücut yağ oranı yüzde 10-15 olan, cilt kalitesi iyi olan hastalar olduğunu söyleyebiliriz. İşlemin en önemli özelliği lipo-selective yani yağ seçici olması, başka hiç bir dokuya zarar vermeden sadece yağları küçük parçalara ayırması. Küçük parçalara ayrılan yağlar yüzeysel, derin ve geçiş bölgelerden vakum yardımıyla alınıp gerekli bölgelere transfer edilerek işlem tamamlanıyor. Böylece doğal ve kaslı bir vücut formu oluşturmaya olanak sağlıyor. Bu teknik genellikle karın bölgesinde, kasık, sırt ve bel bölgelerinde, omuz-kol ve bacaklarda uygulanıyor.

Operasyon süresinin yaklaşık olarak 2-4 saat arasında değişiyor. Bu saatler zarfında hiçbir egzersiz yapmadan arzu edilen vücut şekli verilmiş oluyor. Operasyon sonrası verilecek özel korsenin bir ay süresince giyilmesi çok önemli. Ameliyat sonrası 3 gün kadar özellikle karın bölgesinde ağrı hissedilebilir. Eğer istenirse 10 gün sonra egzersize başlanabilir.

İnce bir bel ve kavisli bir kalça

Kadınların en çekici bölgeleri, vücudun en merkezi bölümü olan bel, kalça ve basen bölgesidir. Dik, kavisli popo ve ince beli olan her kadın, hemen dikkat çeker. Yine bacaklar, dikkat edilen ve vücudun orantısı hakkında bilgi veren bölgelerdir. Aşırı kilo alıp vermeler, yediğimiz abur cuburlar, spor alışkanlığının olmaması, doğum sonrası şekil bozuklukları eklenince durum kontrol edilemez hale geliyor. Günümüzde cerrahi olmayan pek çok yöntem mevcut. Ancak kalıcı çözüme ulaşmanın yolu estetik cerrahiden geçiyor. Bugün bacak, basen, kalça ve bel bölgesindeki yağları aldırıp şekil verdirmek isteyen herkes cerrahi kelimesini duyunca korkuyor. Ameliyat sonrası bacaklarında dalgalanmaları olan, belli yerlerinde çukurluklar kalan, popo altı bölgesinde sarkmaları olanların sayısı hiç de az değil. Ancak teknolojik gelişmeleri kullanıp bunları cerrahi beceriyle birleştirdiğimizde en güzel sonuçları elde edebiliriz.

Estetik cerrahide de en sık kullanılan yöntem tüm dünyada olduğu gibi liposuction yani vakumla yağ alma yöntemidir. Teknolojik gelişmelerin hızlanmasıyla beraber klasik liposuction yerini yeni yöntemlere bıraktı. Ultrasonik (Vazer) ve Lazer liposuction en sık kullanılan tekniklerdir.

Vazer ses dalgalarıyla sadece yağ dokusunu parçalayarak etki eder. Lazer ise eriterek ısı etkisinden faydalanmak için kullanılır. Bu iki yöntemi doğru hastalarda ayrı ayrı kullandığımız gibi, gerektiğinde beraber de kullanabiliyoruz, “ diye anlatıyor. “Ayrıca vaser teknolojisi sayesinde yağ alınan bölgede dalgalı bir görünüm oluşma riski de ortadan kalkıyor. Özellikle bel çevresi ve basenlerde kalın derin yağ dokusu bulunur. Bu bölgelerde derin ultrasonik liposuction çok etkilidir. Yine aynı bölgedeki cilt altı yüzeysel yağ tabakası sert ve sıkı olduğundan pürüzsüz bir görünüm elde etmek için de bu tekniği tercih ediyorum.”

Dr. Leyla Arvas, “İki beden küçülme ve vücut konturunu oluşturmak için bu teknolojilerden faydalanıyoruz ” diyor. “Basenlerdeki fazlalıklardan kurtulmak, popo kaldırma, bel oyma, karın şekillendirme için de kullanılabilen bu sistemde, bölgeden alınan yağ gerekli görülen bölgede değerlendirilebiliyor.

Bacak ve popo şekillendirme

Bacak içleri ve popo altı bölgesinin cilt yapısı oldukça ince ve hassas, bu yüzden sarkmaya meyilli. Buralarda yüzeysel cilt altı yağ dokusu oldukça incedir ve sünger gibi bir yapısı vardır. Bu bölgedeki yağlanma artışı aynı zamanda selülit görüntüsüyle de karşımıza çıkar. Liposuction ile içi boşaltılırsa iç bacakta dalgalanma oluşur, bacak arkasında-popo altında ise sarkma meydana gelir. Bu bölgelerde klasik liposuction yerine derin vaser liposuction ve yüzeysel lazer sıkılaştırma teknolojileri kullanıldığında bu problemler görülmüyor. Çünkü yağ dokusunu boşaltmak yerine cilt altı bağ dokusunu güçlendirerek sıkılaştırıyoruz. Aslında, popo ve bacak bölgesi estetiği bir bütün olarak değerlendirilmeli ve birbiriyle devamlılığında yumuşak bir geçiş göstermelidir. İki yeni teknolojiyi birlikte uygulayarak şekil verdiğimizde hem fazla yağ dokularını alarak popo üstü, bel hattı ve basenleri küçültür hem de bacaklarda incelme ve daha sıkı bir görünüm elde edebiliriz. 

False