Geriİpek Ağaca Özger Ödeme karşı ananas tüketin!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ödeme karşı ananas tüketin!

Ödeme karşı ananas tüketin!

Sıklıkla karşılaşılan ödem şikayetlerine karşı ananas tüketilebilir.

Ananas sarı renk grubunda yer alan çok değerli bir meyvedir. Özellikle bayanlar ödem şikayetlerini çok sık yaşarlar ve gerçekten rahatsız edici bir durum olabilmektedir. Bayanlarda daha sık görülmekle birlikte; uzun yolculuklar sonrası veya bazı ilaçların kullanımı, sağlık durumundaki değişim vb. pekçok faktöre bağlı olarak erkeklerde de ödem şikayetleri olmaktadır. Bu gibi durumlarda ananas ilk akla gelen meyve olması gerekir.

Ödeme karşı ananas tüketin

Ananas, kan dolaşımını hızlandırdığı için bayanların korkulu rüyası olan selülitlerin tedavisinde de çok etkilidir. Bir kalın dilim ananas bir porsiyon meyve yerine geçer. Ortalama 60 kalori enerji vermektedir. Aynı zamanda C vitamini ve Manganezden de oldukça zengindir ve bağışıklık sistemimizi güçlendirmede rolü büyüktür, bizi hastalıklara karşı korur.

ANANASI NASIL TÜKETEBİLİRİZ? 

Ara öğünlerimizde tüketebiliriz, salatalarımıza ilave edebiliriz veya ananastan bir tatlı da yapabiliriz. Ananasları ızgarada arkalı önlü ızgaralayıp, tarçın ilave edip bu şekilde lezzetlendirip, yağsız dondurmayla beraber servis edip tüketebilirsiniz.

[fotogaleri=1340]

False