Meme büyütme estetiğiyle daha ideal göğüsler

İdeal bir meme estetiğinin ana özelliği kişinin genel vücut yapısı ile orantılı dolgun ve kıvrımlı göğüslere sahip olmasıdır.

Haberin Devamı

Doğal meme yapısı aşırı küçük olanlar ya da daha dolgun bir göğüs yapısına sahip olmak isteyen kadınlar meme büyütme estetiği ile daha ideal göğüslere sahip olabilirler. Estetik açıdan ideal bir göğsün vücutla uyumlu bir dolgunluğa sahip olması beklenir. Doğal hali ile küçük ya da sonradan fazla miktarda kilo alıp verme ya da doğum yapma gibi nedenler ile meme dokusunda hacim ve şekil kaybı oluşabilir. Eğer bu durum kişinin kötü hissetmesine neden oluyorsa, isteğe göre estetik cerrahiden destek alması tavsiye edilir. Ayrıca hamilelik, emzirme ya da kilo değişikliği gibi nedenler ile göğüslerde sarkma oluştuysa meme büyütme ile birlikte meme dikleştirme ameliyatı da yapılması tavsiye edilir.

Kişinin var olan meme dokusuna göre vücut yapısı ve tercihine göre damla ya da yuvarlak meme implantları seçilebilir. İdeal bir meme estetiğinin ana özelliği kişinin genel vücut yapısı ile orantılı dolgun ve kıvrımlı göğüslere sahip olmasıdır. Kişi eğer dolgun ve yuvarlak kalçalara sahip ise meme şeklinin de yuvarlak ve dolgun olması estetik açıdan daha uyumlu bir görünüm sağlar. Diğer durumda kişinin poposu daha fazla ön plana çıkarak vücudun diğer özelliklerinin geri planda kalmasına yol açabilir.

Haberin Devamı

Meme büyütme estetiğiyle daha ideal göğüsler

İDEA MEME BOYUTUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KRİTERLER

Doğal kalça yapısı, göğüs kafesi genişliği, bel kalınlığı gibi kriterler hesaplamalara dahil edilerek damla ya da yuvarlak tipi implant tercih edilerek göğüs büyütme estetiği tamamlanabilir. Göğüs şekli ve hacmi cerrahınız tarafından çeşitli hesaplamalar yapıldıktan sonra belirlenir. Bu hesaplamalar sırasında kişinin yaşı, kilosu, boyu, var olan meme dokusu, göğüs kafesi genişliği, bel inceliği gibi birçok faktör göz önünde bulundurulur.

Göğüs büyütme estetiğinde damla ya da yuvarlak tipli meme implantları kas altı ya da kas üstü olmak üzere kişinin var olan meme dokusuna göre cerrahi operasyon ile yerleştirilir. Bütün estetik cerrahi operasyonlarında olduğu gibi dikiş izleri meme kıvrımlarına gizlenir. Cerrahınız 3D görüntüleme teknikleri ile en uygun seçenekleri ve tavsiyeleri operasyondan önce size sunacaktır.

Sevgiyle kalın…

Haberin Devamı

Kaynak: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

Yazarın Tüm Yazıları