İdeal burun şekli nasıl olmalı?

Burun dudak açısı, 90 dereceden fazla olmamalı!

Haberin Devamı

Birçok insan burnunun şeklini beğenmediği için estetik ameliyat olmak istiyor. İstatistiklere göre, dünya genelinde yapılan plastik cerrahi ameliyatlarının %30’luk kısmı burun estetiği ve göğüs estetiği ile ilgili. İnsanlar burunlarının uzun, büyük, kemerli, düşük olması gibi şikayetlerle plastik cerrahiye başvuruyor.

Peki, ideal burun şekli nasıl olmalı?

Bu sorunun cevabını bulabilmek için mükemmel burun nasıl olur sorusunu incelememiz gerekiyor. Güzel bir burun;

  • Yüzün tam merkezinde olmalı,
  • Burun dudak açısı 90 dereceden fazla olmamalı,
  • Profil burun açımız yaklaşık 30 derece olmalı,
  • Düz bir arka kısmı olmalı,
  • İnce ve yumuşak burun kanatları olmalıdır.
  • Tüm bu özelliklere ek olarak, işlevini yürütebilmesi için güzel bir koku ve nefes alma duyusuna sahip olmalıdır.

Burun modası ve en yeni trendler

Size inanılmaz gelebilir ama burun modasının da trendleri var. Sizce son günlerde plastik cerrahlara bu burnun aynısından istiyorum diye hangi ünlülerin fotoğrafları getiriliyor? Nelly Furtado’nun, Natalie Portman’ın, Penelope Cruz’un ve Liv Tyler’ın… Bu isimlerin birkaç fotoğrafına bakınca hepsinin estetik ameliyat geçirdiğini siz de fark edeceksiniz. Tabi siz de Penelope Cruz gibi kemerli bir burnun sizin için daha ideal olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat eğer memnun değilseniz, burnunuzun şeklini ve boyutunu değiştirecek metotları öğrenmekten çekinmelisiniz.

Haberin Devamı

Cerrahi yöntemleri kullanarak burnunuzun şeklini nasıl değiştirirsiniz?

İlk olarak burun plastik cerrahisi olan rinoplastiden bahsedelim. Rinoplasti doğuştan veya sonradan edinilmiş bozuklukların cerrah tarafından düzeltilmesidir. Cerrahi operasyonla burnunuzun şekli yüz yapınızla en uygun hale getirilir. Güzel bir burun, kendinizi daha güzel hissetmenizi ve daha mutlu olmanızı sağlar. Burnunuz sizi mutsuz ediyorsa, mutluluğu yakalamak sizin de elinizde.

Yazarın Tüm Yazıları