GeriGüncel Öztürk DHI kadınlar için en ideal saç ekim tekniği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

DHI kadınlar için en ideal saç ekim tekniği

DHI kadınlar için en ideal saç ekim tekniği

Erkekleri ve kadınları en mutsuz eden estetik sorunların başında saç seyrekliği geliyor. Ancak saçın tıraş edilmesi, kafa derisindeki yara izleri birçok kadın için saç ekimini imkansız hale getiriyordu.

Direkt Saç Ekimi tekniği DHI ile hem erkekler hem de kadınlar için bu kaygılar ortadan kalkıyor. Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva Saç Ekim Merkezi Uzmanları direk saç ekim tekniğinin sunduğu avantajları anlatıyor.

“DHI (Direct Hair Implant), saç köklerinin tek tek alınıp direkt ekildiği bir tekniktir. Bu tekniğin sağladığı en büyük avantaj saç ekimi sırasında dikiş ve kesi işlemi yapılmasına gerek olmamasıdır. Bu sayede en çok korkulan iz kalma riski de ortadan kalkıyor.”

DHI kadınlar için en ideal saç ekim tekniği

ERKEKLER İLE KADINLARIN ORTAK KORKUSU SAÇ DÖKÜLMESİ

“Kafa derisinde saç dökülme en çok tepe ve yan bölgelerde ortaya çıkar. Kafanın arka kısmı özellikle erkeklerde testosterona duyarlı bölge olduğu için kolay dökülmez. Bazı durumlarda farklı hastalıklar nedeni ile bu kısımda da saç dökülebilir. Bu nedenle saç ekimi işlemlerinde donör yani alıcı bölge olarak arka kısım kullanılır.”

DİREKT SAÇ EKİM TEKNİĞİNİN AVANTAJLARI

“DHI saç ekim tekniğinde özel uçlu aletler kullanılır. Donör bölgeden alınan sağlıklı saç kökleri kanal ya da kök açılmasına gerek olmadan direkt dökülen kısımlara eklenir. Ekilecek kısımda herhangi bir kök ya da kanal açılmaması saç köklerinin daha sık aralıklarla ekilmesini sağlar. Bu sayede daha yoğun saç ekim işlemi yapılabiliyor, böylece daha doğal bir görünüm sağlanabiliyor. Saç ekimi işleminde ekilen saçların hepsi tutunmaz. DHI tekniğinde alınan greftler hiç bekletilmeden direkt ekildiği için canlılıklarını kaybetmez. Böylece tutunan saç köklerinin oranı da diğer tekniklere göre daha fazla olur.”

 DHI kadınlar için en ideal saç ekim tekniği 

SAÇ EKİMİNDE KİŞİYE ÖZEL TASARIM YAPILMALI

“DHI saç ekimi tekniğinde kişiye özel tasarım yapılır. Günümüzde 3D simülasyon tasarım cihazıyla yapılan saç tasarımıyla saçınızın ekim işleminden sonraki halini de 3 boyutlu görüntüleriniz üzerinden görebilirsiniz. Saç ekim tasarımında çok önemli olan ön saç çizgisi bu cihaz sayesinde rahatlıkla çizilebilir. Ayrıca DHI tekniğinin sunduğu direkt ekim imkanıyla alınan saç köklerinin yönü de daha doğru belirlenir. İnce uçlu iğneler yardımı ile açılan küçük kanallar sayesinde saçın doğal çıkış yönü korunabiliyor. Saç köklerinin doğal saçla uyumlu olacak şekilde ekilmesi saçın şekillendirilebilmesi ve doğal görünüm için çok önemlidir.”

 DHI kadınlar için en ideal saç ekim tekniği 

HAYAL EDİLEN SAÇLARA KAVUŞMAK MÜMKÜN!

Hairneva Saç Ekim Merkezi Uzmanları “Sizin de saçınız seyreldiyse, saçların kazınmasından ve kafa derisinde açılan kanallar nedeni ile oluşan yaralardan çekiniyorsanız. Ve bu yüzden saç ekimi işleminden uzak duruyorsanız, DHI saç ekimi tekniği tam size göre. Unutmayın, eskisi gibi doğal ve gür saçlara kavuşmak hiç de hayal değil.”

Kaynak: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

False