GeriGaye Özbal Bekarlığa Veda Partileri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bekarlığa Veda Partileri

Keyifli bir Bayram tatilinden sonra Yaz düğünleri bitmeden Bakarlığa Veda partilerinden bahsetmek istedim. Pek çok çift bayram sonrası evlenme tarihi belirlediğinden dolayı bu yazımın ilgi çekeceğini ümit ediyorum.

Keyifli bir Bayram tatilinden sonra Yaz düğünleri bitmeden Bakarlığa Veda partilerinden bahsetmek istedim. Pek çok çift bayram sonrası evlenme tarihi belirlediğinden dolayı bu yazımın ilgi çekeceğini ümit ediyorum.

Geleneksel 'Kına Gecesi' olarak da adlandırdığımız gelinin veya damadın bir arkadaşı tarafından veya ailelerce düzenlenen 'Kına Gecesi' veya 'Bekarlığa Veda' partileri artık düğün öncesi kutlanması geleneksel hale gelmiş durumda.

Ben bu yazımda geleneksel kına gecelerimizden değil de artık daha modernleşmiş hali ile düzenlenen “Bekarlığa Veda” partilerinden bahsetmek istiyorum.

Tüm o heyecanlı koşuşturmaların, gerek ev hazırlığı, gerekse düğün, gelinlik, davetiye hazırlıklarından yorulan gelinin ve damadın gerçekten de stres atmak için böyle bir parti düzenlemeye ihtiyacı var.

[fotogaleri=177]

Bekarlığa veda partileri düzenlemek için genellikle müzikli, eğlenceli mekanlar tercih ediliyor ama partinizi dilerseniz evinizde de kutlayabilirsiniz.

Evde veya dış mekanlar da düzenlenecek partiler için pek çok çeşit üründen faydalanabilirsiniz. Mesela gelin temalı bardaklar, tabaklar, peçeteler , arkadaşlarınızı şaşırtmak için neredeyse insan boyunda olan ve hava akımı ile yürüyen Gelin-Damat balonları , temaya uygun fenerler, yüzük ve kalp desenli masa dekoru konfetiler, canlı çiçekler... Bunların hepsinden faydalanabilirsiniz ama öncelikle düzenleyeceğiniz partinin renklerine karar vermelisiniz. Örneğin tüm mekanda siyah-beyaz renklerden veya tamamen soft renklerden oluşan dekor malzemeleri kullanabilirsiniz.

Partiyi vereceğiniz mekanda hazır bir menü üzerinden anlaşmanızı yaptıysanız bile bu menüyü gelin –damat temalı kurabiyeler, yine üzerinde fotoğrafınızın olacağı şekerlikler, kalpli kanepeler, kalpli cup cakeler ile renklendirmeniz mümkün.

Tabii bekarlığa veda partinizde ikram edeceğiniz pastayı da unutmamalısınız, günümüzde bu tarz partiler için özel şeker hamurundan hazırlanan tekli pastalar da tercih edilebiliyor. Örneğin kalp şeklinde veya üzerinde bir çift alyans ile veya isimlerinizin baş harfleri ile hazırlanmış tekli pastalardan ısmarlayabilirsiniz. Böylelikle kişi sayısına göre herkese 1 adet pasta ısmarlamış olacaksınız.

Bekarlığa veda partilerinde artık tüm katılımcılara özel hediyeler dağıtılmakta…

Bunlar gelin adayının da bu parti süresince takacağı gelin duvakları olabileceği gibi günümüzde çok popüler olan renkli parti gözlükleri veya jartiyerler, kokulu sabunlar, minik makyaj çantaları, üzerinde gelin ve damadın resminin olduğu fotoğraf albümü, ışıklı rozetler, makyaj malzemeleri, ojeler olabilir… Ayrıca üzerinde damadın resminin olduğu maskeler de hazırlatıp partiye katılan arkadaşlarınıza dağıtabilirsiniz. Ama tabii tüm bunlarla birlikte süslü kına keseleri de hazırlayıp arkadaşlarınıza dağıtmayı unutmamanızı tavsiye ederim.

Bekarlığa veda partilerinde mutlaka iyi bir müzik seçimi yapmalısınız hatta bir DJ hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Unutmayın eğlencenin ve müziğin bol olduğu partiler en unutulmaz olanlarıdır.

Sevgi ve saygının eksik olmayacağı beraberliklere imza atmanız dileği ile…

False