GeriFunda Öztürk Alban Yüz egzersiziyle kırışıklığa son
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yüz egzersiziyle kırışıklığa son

Yüz egzersiziyle kırışıklığa son

Daha genç bir görünüm için bu hareketleri yapın!

Sarkıklar, kırışıklar, cildin kalitesi ile paralel olsa da deformasyon genelde kaçınılmazdır. Doğal bir çözüm deyince aklımıza yine egzersiz gelir. Yüz egzersizleri ile daha genç olmak, daha canlı ve diri bir ifadeyle yıllara meydan okumak elimizdedir. Spor Okulları Koordinatörü Funda Öztürk Alban, yüz egzersizleri ve cilt korumayla ilgili bilgiler veriyor.

Yüzümüz pek çok küçük kas gurubundan oluşur. Vücudumuzu olduğu gibi yüzümüzü de kasları çalıştırılarak forma sokabiliriz. Alternatif pek çok yöntem olsa da en ucuzu ve en güveniliri egzersizdir. Kısa zamanda alacağınız sonuçlarla egzersizlerin gücünü görecek, düzenli olarak yaptığınızda yılların size uğramadığını fark edeceksiniz.


1- Göz çevresi

Göz çevresi kaslarını çalıştırmak için göz kırpma çalışması yapın. Her bir kırpışta en az bir saniye bekleyip tekrar kırpın. Her bir göz için ilk zamanlar 20 tekrar yapın. Zamanla bu sayıyı artırabilirsiniz.

Yüz egzersiziyle kırışıklığa son  Yüz egzersiziyle kırışıklığa son


2- Kaz ayakları

Parmaklarınızı şakaklarınıza koyup bölgeyi yukarı doğru itin. İçinizden 10’a kadar sayın ve yavaşça bırakın. 8 tekrar yapın.

  Yüz egzersiziyle kırışıklığa son  


3- Göz çevresi ve üstü

İşaret parmağınızı ve orta parmağınızı kaşlarınızın üstüne koyun ve kaşlarınızı yukarı kaldırın. Bir yandan parmaklarınız iterken diğer yandan kaşlarınızdaki kaslarla aşağı doğru baskı yapın. 10’a kadar sayın ve bırakın. 4 tekrar yapın.

   Yüz egzersiziyle kırışıklığa son   


4- Yanaklar

Her iki elin baş ve serçe parmakları haricindeki parmaklarını yanaklarınıza koyun. Parmaklarınızla yanaklarınızı yukarı doğru iterken gözlerinizi kapatıp yukarıdan güç uygulayarak yanaklarınızı indirmeye çalışın. Burada gözaltı kasları sizi destekleyecektir. 10’a kadar sayın ve bırakın. 4 tekrar yapın.

    Yüz egzersiziyle kırışıklığa son    


5- Yanaklar

Aynı şekilde parmaklarınızı yanaklarınıza koyun. Bu sefer yanaklarınızı merkeze doğru çekerken kuvvetle gülümsemeye ve yanaklarınızı açmaya çalışın. 10’a kadar sayın ve bırakın. 4 tekrar yapın.

     Yüz egzersiziyle kırışıklığa son     


6- Çene ve gıdık

Dirseklerinizi masaya dayayın. Ellerinizi birleştirip çenenizi ellerinizin üstüne koyun. Çenenizle ellerinizi yavaş yavaş ezmeye çalışın. 10 tekrar yapın.

      Yüz egzersiziyle kırışıklığa son  Yüz egzersiziyle kırışıklığa son      


7- Çene ve gıdık

Boynunuzu yukarı kaldırın. Gerdanınızı iyice gerin. Hazır olduğunuzda çenenizi iyice yukarı kaldırıp gerginliği artırın. 10’a kadar sayıp bırakın. 4 tekrar yapın.

      Yüz egzersiziyle kırışıklığa son        Yüz egzersiziyle kırışıklığa son

Çalışmaları her gün bir kez yapmanız bile ciddi fark yaratacaktır. Sakız çiğnemek de yine en sık önerilen yüz egzersizidir.

False