Metabolizmayı hızlandıran çay

Yeşil çayın metabozlizmayı olumlu etkilediği ve zayıflamaya yardımcı olduğunu biliyoruz. Size vereceğim özel formülle metabolizmanızın canlanmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Haberin Devamı

Yeşil çayın metabolizmayı olumlu etkilediği ve zayıflamaya yardımcı olduğunu biliyoruz. Size vereceğim özel formülle metabolizmanızın canlanmasına katkıda bulunabilirsiniz.Bu çayı günde 3-4 fincana kadar içebilirsiniz.Ancak içine şeker veya tatlandırıcı koymayacaksınız.Eğer herhangi bir tatlı tadı almadan içemiyorsanız tıpkı eskilerin yaptığı gibi ağzınıza 3-4 adet kuru üzüm alarak içebilirsiniz.

Malzemeler

* Her fincan için yarım tatlı kaşığı kaliteli yeşil çay veya 1 poşet yeşil çay
* 1 küçük poşet mate
* Parmak ucu kadar kabuk tarçın
* Çeyrek tatlı kaşığı biberiye

Diyet yaparken kabızlığa son

Pek çok kişi diyette kabızlıktan yakınır. Bol sıcak su içmenin bağırsakları çalıştırdığını unutmayalım ve diyet yaparken bol bol sıcak su tüketelim.

Malzemeler

Haberin Devamı

*  4-5 yaprak sinameki
*  Yarım tatlı kaşığı rezene tohumu
* 1 çay kaşığı biberiye
* 1 adet avokado yaprağı
* 1 çay kaşığı funda yaprağı
* 1 çay kaşığı mate yaprağı

Yapılışı

1 bardak su, 5-6 yaprak sinameki ve yarım tatlı kaşığı rezene tohumunu 1-2 dakika kadar kaynatıp, 2-3 dakika demleyin. Şeker koymadan ılık  olarak için. Çok aç veya çok tok içmeyin. Bünyesi hassas olan kişilerde gaz yapabilir. Eğer rezene koymadan sadece sinameki ile çok sayıda ve çok uzun süre devamlı içerseniz zamanla aşırı sinameki tüketimi bağırsaklarda tüysü cisimcikleri eritebilir ve ileride sağlık açısından sorunlar olabilir. Ama ara ara sadece diyetlerde oluşabilecek kabızlığa karşı içilen rezeneli sinameki çayından korkmanıza gerek yok.

Piyasada satılan form çaylarını ise bilinçli tüketin. Bazılarının içinde yüksek oranda sinameki olup fazla ve uzun süre içilirse ilerde sorun yaratabilir. Bu nedenle bir form çayı alırken mutlaka içeriğini kontrol edin.

Yazarın Tüm Yazıları