Cool Sculpting

Ne kadar diyet ve egzersiz yaparsanız yapın, bir türlü kurtulamadığınız bölgesel yağlarınız için Amerika’dan gelen yeni yöntemi merak ediyor musunuz?

Haberin Devamı

Ne kadar diyet ve egzersiz yaparsanız yapın, bir türlü kurtulamadığınız bölgesel yağlarınız için Amerika’dan gelen en son teknolojik yöntem  Cool Sculpting... Yani yağları dondurarak yok etme.

Cool sculpting yani soğuk lipoliz yöntemiyle vücudunuzdaki istenmeyen bölgesel yağlardan kurtulabilirsiniz. Fiziksel olarak formdasınız ve kilonuz sabit. Sağlıklı bir beslenme düzeniniz ve yaşam tarzınız var. Ne kadar diyet ya da spor yaparsanız yapın bir türlü kurtulamadığınız bölgesel yağlanmalarınız var. Artık tüm bunlarla kolaylıkla başa çıkabilirsiniz. Bu yeni yöntem, kas üstü yağ tabakasını hedef alarak çevre dokulara zarar vermeden, yağ hücrelerinin yok edilmesiyle bir vücut şekillendirme yöntemidir.

Uygulamada ağrı, acı yoktur. Uygulamayı takip eden iki ay içerisinde kristalize edilen yağ hücreleri parcalanır ve tamamen doğal yollarla vucuttan atılır. Bu tedavi ile uzun süredir kurtulamadığınız bölgesel yağlarınız, karın bölgenizde ya da yan bölgelerinizde kıyafetlerinizden taşan fazlalıklar ve göbeğiniz, çevresel yağlanmalarınız ya da sırt bölgenizde hoşunuza gitmeyen yağlanmalarınızdan ya da doğum sonrasında bir türlü kurtulamadığınız alt karnınızdan artık kurtulabilirsiniz.

Haberin Devamı

Uygulama süresi bir saattir. Bu sürede isterseniz kitap okur, isterseniz dinlenirsiniz. Bir saatlik süre sonundada tekrar işinize dönebilirsiniz. O kadar basit bir uygulamadir ki işinizden ayrılmadan öğle arasında bile işlemi yaptırabilirsiniz. Tedavi olmasını istediğiniz  bölgeye bir kez, gerekirse iki ay sonra bir kez daha uygulama yapılır. Sonuçlar uygulamadan hemen sonra çok hafif başlar,  en iyi sonuçlar iki ay sonrasında alınır. Vucudunuz altı ay boyunca ölü yağ hücrelerini doğal olarak atmaya devam edecektir. Cool sculpting uygulamasından sonra işlem gören yağ hücreleri ortadan kaldırılacaktır. Yağ hücrelerinin sayısında azalma olacağı için formunuzu korumak daha kolay olacaktır. Bu yöntemin avantajları şunlardır: Kesik ve iğne izi ya da iyileşme süreci yoktur.  Güvenli, rahat, konforlu, dogal ve etkilidir. Klinik olarak kanıtlanmıştır.

Haberin Devamı

Bu sistem dondurarak yağ hücrelerini tek seansta azaltmaya yarayan bir sistemdir. 2004 yılında Harward Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmada çok dondurma yiyen 3-5 yaş arası çocukların yanaklarında çökme saptanmış. Soğuğa bağlı yağ kaybı anlamına gelen 'cold panniculitis' denilen bir teşhis konulmuş. Bunun üzerine soğuk etkisiyle istenmeyen yağların nasıl giderilebileceği ve incelmede nasıl kullanılacağı araştırılmaya başlanmış. Yaklaşık 5 yıllık bir çalışma sonucu sistem FDA (Amerikan Gida ve İlaç Dairesi) onayını alan tek zayıflama sistemi olarak da tüm dünyada estetik sektörüne kazandırılmıştır.

Hiçbir cerahi müdahale olmaksızın cildin altındaki yağ hücrelerine ulaşılabiliyor. Uygulama sırasında ve sonrasında hasta bir ağrı hissetmiyor, morluk oluşmuyor, tek hissedilen soğukluk oluyor. Yöntem,  ABD ve Avrupa’da hızla yaygınlaşıyor.

Haberin Devamı

Vücut deformasyonu ile yaş doğru orantılıdır. Yaş ilerledikçe sıkıntılı bölgeler daha da artmakta ve dokusu gevşemektedir. Bunun için en ideal çözüm o bölgedeki yağ dokusunu azaltırken gevşekliği de düzeltmek olmalıdır. Bu gibi özel durumlarda, sorunlu bölgede incelme, yağ hücrelerinin dondurulup vücuttan atılmasını sağlama şeklindedir.

- Üst ve alt karın bölgeleri, basenler, bel yanları, sırt bölgesi ve iç bacaklarda çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

- Uygulama sırasında kullanılan başlığın amacı bu bölgedeki yağ fazlalığını parçalamak üzere yapılmıştır. Uygulanan soguk sadece yağ hücrelerini etkilediğinden ve bu etkilemenin sonucunda vucuttan atılmasından dolayı diğer dokulara zarar vermesi mümkün değildir.

Haberin Devamı

- Bölgesel yağlanma sorunu yaşayan, cerrahi bir operasyondan çekinen, 20-30 kilo fazlası olanların bölgesel yağlarını azaltmada ve vücutlarını şekillendirmede kullandığı bir yöntemdir.

Her ne olursa olsun sonuçta hiçbir alet ve yöntem tek başına bir mucize değildir. Sağlıklı zayıflamak için birlikte sıcak su içmek, bol yeşil çay içmek, günde en az 7.777 adım atmak, zencefil, biberiye, zerdeçal gibi metabolizmayı canlandırıcı baharatları kullanmak, tok karnına tatlı yememek, akşam çok geç ve ağır yememek, düzenli öğünleri yiyip kan şekerini düşürmemek, hepsinden önemlisi zayıflamaya hazır olduğunuzu hissetmek de önemlidir. Ancak o zaman bu aletler çok daha iyi ve kalıcı sonuçlar verir.

Yazarın Tüm Yazıları