GeriEmine Özge Ayabakan Cilt gençleştirmede yeni trend: Dermaterapi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cilt gençleştirmede yeni trend: Dermaterapi

Cilt gençleştirmede yeni trend: Dermaterapi

Cildin canlanmasını sağlıyor, sarkmaları ortadan kaldırıyor.

Kozmetik dermatoloji, günümüzde giderek artan büyük bir öneme sahip. Cilt gençleştirme, kırışıklık, lekeler, bölgesel zayıflama, saç dökülmesi, lazer tedavileri gibi uygulamalar kozmetik dermatoloji alanına girmekte günden güne oluşturulan yeni yöntemlerle uygulama alanı genişlemektedir. Kozmetik dermatolojide etkin tedavilerden biri de, son yıllarda dikkat çeken “Dermaterapi” yöntemidir. Gelin, Dermatoloji Uzm. Dr. Emine Özge Ayabakan’dan bu yöntemin ayrıntılarını öğrenelim.

Dermaterapi, dermaroller adı verilen bir alet yardımı ile hyalüronik asit, vitamin, aminoasit, minerallerin, cildin derin tabakalarına kadar nüfuz etmesi için yapılan işleme verilen isimdir.

Hücreleri yeniler

Dermaroller denilen etrafında milimetrik iğneler olan makara yardımıyla cilt ve saç yapılandırıcı ürünlerin, ciltten hızlı ve yeterli seviyede emilimi sağlanır. Bu ürünlerin, dermaroller ile hücrelere olan yenileyici etkisi artmış olur.

Cildin canlanmasını sağlar

Dermaterapi yönteminin bir başka faydası da makara etrafındaki iğnelerin oluşturduğu mikrokanallar ile cilde uyarı verilmesiyle deride yenilenme ve canlanma sağlanmasıdır. Cildin gençliğini koruyan kollajen, hyalüronik asid, elastin fibrillerin sıklaşması ile anti-aging etki oluşur. Dermaterapi ile ince çizgi ve kırışıklıkların azaldığı, yanık, suçiçeği ve akne izlerinin hafiflediği görülür.

Cilt sarkmaları ortadan kalkar

Dermaterapi; kimyasal peeling, mikrodermabrazyon ve fraksiyonel lazerler gibi tedavi yöntemleri ile birlikte de yapılabilir. Bu yöntemler belirli aralıklarla beraber uygulandığında cilt gençleşir; cilt sarkmaları cerrahiye gerek kalmadan belirgin olarak düzelir.

Tüm cilt tiplerinde etkili sonuç!

Tüm cilt tiplerine, her mevsim uygulanabilecek olan dermaterapi yöntemi ile ince çizgi ve kırışıklıklarda, cilt çatlaklarında, selülit tedavisinde, göz altı morluklarında ve torbalarında, akne ve yanık izlerinde, saç dökülmesi gibi sorunlarda etkili sonuçlar alınmaktadır.

Bu işlemlerin risk alınmaması ve en doğru tedavinin seçilmesi açısından, cilt uzmanlarınca uygulanması ve takip edilmesi gerekir. Dermaterapide tedavi süresi, her hastada farklılık gösterir. Sonuçlar derideki soruna, lezyonun şiddetine ve kişinin cilt özelliğine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Uygulama 2 ila 4 hafta arasında değişen aralıklarda yapılır. Antioksidan maddeler, hyaluroik asit ve vitaminler, derimizi erken yaşlanma belirtilerinden korur; oluşan yaşlanma belirtilerini onarırlar.  

False