Estetik müdahaleler daha iyi hissettiriyor

Alman dergisi Die Welt’in yaptığı bir araştırmanın sonuçlarına göre sadece Çin’de her yıl 7 milyondan fazla genç üniversiteden mezun oluyor ve iş hayatına atılıyor. Birçok açıdan aynı eğitimde ve seviyede olup iş başvurusunda bulunan binlerce gencin birçoğu, dış görünüşe göre işe alınıyor.

Haberin Devamı

İş hayatına atılmayı kolaylaştıracağı düşünülen ve kariyer için talep edilen estetik operasyonların en başında meme ve burun estetiği yer alıyor. Kariyerinde belli bir noktaya gelmiş olanlar ise yüz gençleştirme, diş estetiği ve liposuction estetiği tedavilerini daha fazla talep ediyorlar.

Kariyer estetiği operasyonlarının altında yatan gerçek neden ise kendini daha iyi hissetmek ve özgüveni artırmak ihtiyacıdır. Eğer gerçekten kişinin özgüveni artıracak ve kendini daha iyi hissettirecekse estetik tedaviler faydalıdır.

Belli bir yaşın üzerinde ve kariyerinde belli noktalara gelmiş hastalar ise daha genç ve sağlıklı görünmek için estetik olmak istiyorlar. Aslında neredeyse hiçbiri, doğal yüz ifadelerini ve genel görünümlerini değiştirmek istemiyor.

Haberin Devamı

Estetik operasyonları kişisel bakım, kendine değer verme ve yoğun iş hayatında kendileri için hoş bir yatırım olarak algılıyorlar.

Prezantabl ve estetik bir görünüm, toplumun kişiye bakış açısını etkileyen, olumlu hisler oluşmasını ve kişiye özgüven sağlayan önemli bir kriterdir. Özellikle diş estetiği kişinin insanlarla ışıl ışıl bir tebessümle sıcak bir ilişki kurmasına imkan sunan estetik operasyonların başında yer alıyor.

Yazarın Tüm Yazıları