GeriBülent Taştan Dudak estetiğinde son yenilik: Boca
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dudak estetiğinde son yenilik: Boca

Dudak estetiğinde son yenilik: Boca

Uzun süreli kalıcılık ve doğal görünüm…

Dudaklar, yüzyıllardır bayanların çekiciliklerinin önemli bir unsuru olmuştur. Dolgun ve belirgin dudaklar neredeyse tüm kadınların hayali. Bu hayale kavuşmak Boca İplik Teknolojisi ile artık daha kolay! Prof. Dr. Bülent Taştan bu yeni yöntem hakkında bilgiler verdi.

Dudak estetiğinde en yeni ve en son yöntem olan Boca İplik Teknolojisi, güvenli, doğal ve uzun süre kalıcı bir dolgunlaştırma sistemi arayanlar için ideal bir çözümdür.

Alerjiye neden olmuyor

Boca, yapısal maddesinden dolayı tüm dünyada cerrahi operasyonlarda kullanılan, vücutta kendiliğinden eriyebilen ve uzun süre dolgunlaştırıcı etki sağlayan bir dudak ipliğidir. Alerji yaratmayan, yan etkisi olmayan, güvenli ve dayanıklı özelliklere sahiptir.

Boca dudak ipliği "DOUBLE-R" denilen en son teknoloji kullanarak üretilmiştir. Bu yeni teknoloji dudak dolgunlaştırma uygulaması, silikon, kalıcı protez işlemi gibi eski yöntemlerin ve bazı tehlikeli dolgu yöntemlerinin yarattığı şekil bozuklukları gibi sorunları ortadan kaldırır. Aynı zamanda geleneksel dolgulara göre çok daha uzun süre kalıcılık sağlar.

Teknolojisi sayesinde dokuda erime sırasında kalıcılığı sağlayan kolajen doku oluşumunun en yüksek düzeyde olmasına olanak verirken materyalin kullanıldığı dokuda tutunması da en etkin seviyede sağlanır. İplik, dudaktaki hacim verici hyaluronik asit ve kolajen üretimini uyarır. Boca, böylelikle dudaklara hem daha doğal hem de daha sağlıklı yollarla dolgunluk kazandırır.

3 yıla kadar kalıcı!

Boca, dudak kontürü kısmına bir mikro kanül yardımıyla yerleştirilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen uygulama işlemi oldukça pratiktir. Uygulamanın etkisi 3 yıla kadar sürmektedir.

Boca uygulaması sonucunda; dudak şekli doğallığını koruyarak belirginleşirken, dudak üstü kırışıklıkları hafifler ve yaşa bağlı küçülen dudak hatları eski şekline kavuşur. Dudak dokusundaki kolajen yapının uyarılmasıyla dudak yeniden yapılanır ve kalitesi arttırılır.

False