GeriBekir Fehmi Örmeci Erkekleri elde tutmanın 8 yolu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erkekleri elde tutmanın 8 yolu

Erkekleri elde tutmanın 8 yolu
Abone Olgoogle-news

Erkekleri elde tutacak değil, hapsedecek öneriler!

Bir ilişkide önemli olan elde etmek değil, elde tutabilmektir. Hoşlanılan kişi başlangıçta ulaşılmaz bir hayaldir, elde edebilmek için çok çaba sarf edilir, görebilmek, birlikte birkaç saat geçirebilmek için can atılır; fakat amaca ulaşılıp, elde ettikten, kişi avucun içine girdikten sonra hatalar zinciri başlamaktadır.

Kendini vermenin, kozları erkeğe kaptırmanın kaygısı ve sahiplenme refleksiyle elde tutma taktik ve savaşları başlar ve bu aşamadan sonra artık adım attıkça batmaya ve bu panikle hata üstüne hata yapmaya başlarlar. Ve hiçbir erkeğin kabul edemeyeceği bu durum; erkeği uzaklaştırmaya ve kadının daha fazla telaşla tepkisel davranmasına ve hırçınlaşmaya başlamasına neden olur. İlişkilerde genelde yaşanan ve yapılan hatalar budur.

Peki, bir erkeği elde tutmak için ne yapmalı?

Öncelikle kadın özgüvenli olmalı. Bir erkek özgüveni yüksek bir kadınla birlikte olmaktan gurur duyar ve bu durum ona güven verir, yanınızda kendini mutlu hisseder. Özgüveniniz hiçbir zaman ukalalık boyutunda olmasın. Sizle gurur duymasına olanak sağlayacak kadar özgüveniniz olsun, fakat ezilmesine, silik hissetmesine neden olmayın. Sizin yanınızda erkekliğini yaşamasına, hissetmesine olanak tanıyın.

 1. Onure edin, takdir edin. Bir erkek için; sevdiği kadının takdir ve övgüsü bütün övgü ve takdirlerden daha değerlidir. Özellikle başkalarının yanında sevdiği kişinin takdirini, övgüsünü hissetmesi onu çok mutlu edecektir.
 2. Kendi bildiğinizi yapacak olsanız da; ona danışın, fikrini alın, önemsediğinizi hissettirin.
 3. Davranışlarınızda doğal olun, kendiniz olun, yapmacık davranmayın. Doğal olmak derken pasaklı ev halini kast etmiyoruz tabi ki.
 4. Değiştirmeye kalkmayın. Çiftlerin yaptığı en büyük hatalardan biri de partnerlerini değiştirmeye çalışmalarıdır.
 5. Yalnız mı yaşıyorum, iki çift laf edelim diye lüzumlu lüzumsuz konuşmayın.
 6. Dişiliği elden bırakmayın, erkeklerin cazibeye, seksapaliteye ve alımlı olmaya dayanamadıklarını unutmayın.
 7. Buzdolabı gibi dolaşmayın, hanım ağa gibi olmayın.
 8. Farklılıklara, heyecana, fantezilere önem verin. Bir ilişkiye en fazla zararı monotonluğun ve tekdüzeliğin verdiğini unutmayın.

Bu kadar tavsiyeden sonra akıllı bir kadının erkeği elde tutmayı bırakın, hapsetmesi gerekir! 

Psikolog Bekir Fehmi Örmeci

False