GeriAygül Aydın Başak burcunda Yeni Ay!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başak burcunda Yeni Ay!

9 Eylül saat 21:00’da Başak burcunun 17 derecesinde bir Yeni Ay gerçekleşti. Merkür’ün bu denli güçlü olduğu bu Yeni Ay, sağlam kararlar almamıza ve yaşama karşı daha güçlü bir tarz belirlememize yardımcı olacak.

9 Eylül saat 21:00’da Başak burcunun 17 derecesinde bir Yeni Ay gerçekleşti. Merkür’ün bu denli güçlü olduğu bu Yeni Ay, sağlam kararlar almamıza ve yaşama karşı daha güçlü bir tarz belirlememize yardımcı olacak.

En son Başak Yeni Ay’ını 20 Eylül 2017 yılında yaşadık. Bu dönemlerde ne gibi olaylar deneyimlemiştiniz bir hatırlamanızı tavsiye edebilirim. Özellikle bu Yeni Ay önümüzdeki Ekim ve Kasım aylarını da şekillendirecek güçlü bir Yeni Ay’dır. Değişiklikler bu kez daha uzun vadeli olacaktır. Uzun zamandır gitmek istediğiniz hedeflerinize yönelik küçük ayarlamaların tamamlanması için muazzam bir gökyüzü şöleni gerçekleştiğini söyleyebilirim. Böylece uzun zamandır verdiğiniz bir çabanın sonuçlarını almaya açık olacaksınız.

Geleceğinize ilişkin hedeflerinize tüm konsantrasyonunuz ile odaklanırken tüm olasılıklar artık masanın üzerindedir. Eski alışkanlıklar, davranışlar ve inançlar ilerleme kaydetmek için yeni ve yaratıcı yollar ararken sorgulanmaya başlayacaktır. Bu Yeni Ay etkileşimi 18 Kasım tarihine kadar sürüyor. Yeni bir başlangıç yapmak ve yeni projelere başlamak için en iyi zaman, bu Yeni Ay’ın ilk iki haftasındadır. Büyümeniz ve mutluluğunuz adına olumlu değişimler vaat eden bur Yeni Ay’ın sizden sadece tek bir isteği var.

O da disiplin, istikrar ve çalışma iradesidir. Bu Yeni Ay sayesinde hedeflerinizi belirleyip sürekli gayret gösterdiğiniz ve Plüton gezegeninden güçlü bir destek aldığı için en derin ve en acı yaranıza yanıt olarak size yepyeni bir imkân sunuyor olabilir. Bu yüzden her imkânı iyi değerlendirmelisiniz. Eğer arkanızda yaralı bir kalp bırakıyorsanız, işte bu tam sizin için hazırlanmış bir Yeni Ay gibi. Kendinizi gerçekliklerle yüzleştirmek için kendinizi güçlü hissedebilirsiniz.12-13-14 Eylül tarihlerinde hayatınızda ekonomik yanılgılara, hırsızlıklara özelliklere dikkat etmenizi önerebilirim. Venüs-Uranüs arasındaki karşıtlık ile ilişkilerde oldukça özgürlük anlayışı ön plana geçebilir.

Çünkü bu Yeni Ay koşullarınızda büyük bir değişiklik meydana getirebilmeye açık. Kendinizi kısıtlı hissettikçe, değişimin rahatsız edici olması muhtemeldir. Bu yüzden değişime ayak uydurmalısınız. Kendinizi baskılamaktan ya da başkalarının baskılamasına artık izin vermekten vazgeçmelisiniz. Yaşantınızda sizi azaltan, ruhen çökerten, mutsuzluk veren her şeyi bitirme vakti geldi. Fedakârlıklar içerisinde tek başına kurduğunuz köprüleri tek başınıza da yakabilirsiniz. Önemli olan nerde vazgeçmeniz gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Esnek olmak ve değişen koşullara uyum sağlamak önemlidir. Akışa ayak uydurmaya ve uyum sağlamaya çalışın. Değişikliğe direnirseniz ya da yıkıcı olursanız hayatınıza daha zorluklar çekebilir ve iyi fırsatları kaçırabilirsiniz. Duygusal hissiyatınız Yeni Ay zaman diliminde depresyon, insanlara güvenememe, duygusal anlamda kalıcı hasar hissi, mağduriyet veya günah keçisi hissi, yaşam iradesinin kaybedilmesi gibi hislerle zorlayıcı olabilir.

Uzun vadeli hedeflerinize ulaşmak için acınızın kaynağı ile yüzleşmeniz gerekecek. Birçok hayal kırıklığı, beklenmedik olaylar, şiddet içeren tavırlar, aşk ilişkileri ile sorunlar oldukça çevrenizde artış sağlayabilir. Dengeye gelmek için biraz sallanmak gerekir. Endişe etmeyin. Mantıklı ve doğru olanı seçerek yol alın.

Dememiz o ki;

İlkelerle yaşa! Seni hiç kimse, hiçbir para miktarıyla satın alamasın. “Paranın satın alamayacağı şey yoktur, herkesin bir fiyatı vardır” gibi ilkesizlikleri asla kabul etme.

Onurunla, kalbinle, beyninle akıllı yaşa, her zaman üretici ol, sev, sevil. Şartlar ne olursa olsun inançlarının, değerlerinin, amaçlarının arkasında dur. Sevgiyi beklentisiz ve karşılıksız ver, yardımın gizli olsun. Seni hayvandan ve bitkiden ayıran özelliğinin farkına var. Çünkü sen insansın, bunu anladığın ve yakaladığın gün, ait olduğun gerçeğe de ulaşmış olacaksın. İşte o zaman gerçek insan olacaksın. İnsan ruhunun yaptığı seçimlerle şekli belirlenir.

Sen de kendine;

‘Her yere giderim, yeter ki ileri doğru olsun’ prensibini ilke edin.

“Balıkçılar iyi bilir. Tuttukları yengeçleri içine koydukları sepetin bir kapağı olmasına gerek yoktur, çünkü yengeçlerden biri sepetten yukarı doğru tırmanmaya başlarsa ikinci bir yengeç onun arkasından tırmanır ve onu aşağıya doğru çeker. Bazı insanlar da yengeçler gibidir. Sen onları tanı ve onlarla sepete girme.” Negatif insanlar her çözümü bir problemle engellemeye çalışan kişilerdir. Onlardan uzak durun.

BURÇLARINIZA GÖRE ÖNGÖRÜLEBİLECEK DURUMLAR

Koç

Çalışma ortamınız değişebilir. Kendinizi daha net ifade edebileceğiniz proje fırsatları ile karşılaşabilirsiniz. Terfi edebilir. Yöneticilerinizden yeni teklifler alabilirsiniz. Önemli bir iş projenizi bitirebilir ve bununla ilgili önemli bir aşamayı kat edebilirsiniz. Büyük bir başarı sizleri bekliyor.

Boğa

Aşk ve ilişkilerde önemli bir yoğunlaşma süreci. Evli olanlar için çocuk sahibi olmak adına önemli bir dönem olabilir. Çocuklarınızın hayatını ilgilendiren konularda sorumluluk almanız gerekebilir. Romantizm ve aşk konuları sizi bu dönemde daha ruhsal anlamda yoğunlaştıracaktır. Yeni bir ilişki için keyifli bir dönemin başlangıcı da diyebiliriz.

İkizler

Duygusal yaklaşımlarınız ve ailenizle olan ruhsal bağlarınız gündemde olacak. Ailenizin yaklaşımları karşısında net bir karar alamayabilirsiniz. Aileniz ve yaşadığınız yer ile ilgili gündeme gelen bir değişiklik adına bazı yanılgılar ve yanlış anlaşılmalar oluşabilir. Arkadaşlık ilişkilerinizde arada kalmamaya dikkat etmelisiniz.

Yengeç

Yakın çevre ve arkadaşlık ilişkilerinizde önemli bir konu gündeme gelebilir. Hayatınıza yeni bir arkadaş dâhil olabilir. Yeni bir gelişim sürecine başlangıç yapabilirsiniz. Yaşadığınız problemlerde haklılığınızın anlaşılacağı veya yaptığınız bazı hataları telafi edebileceğiniz fırsatlarla dolu bir dönem.

Aslan

Maddi konularınızla ilgili önemli bazı kararlar almanız gerekebilir. Farkında olmadan düşüncesizce ve aceleyle yeni bir maddi yola girişmek isteyebilirsiniz. Bu konuda şartlarınız bu döneme kadar oluşturmadıysanız acele karar vermeyin. İlişkinizde, evliliğinizde ani vereceğiniz kararlar yaşamınızı değiştirecek. Evlilik kararı veya yer değişimi kararı söz konusu olabilir.

Başak

Hayatınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz ama alacağınız kararlarda yeni yapılanmalar oluşabilir.Net kararlar alamayacağınızı hissedebilir ve sizden beklenmeyecek bir şekilde mantıksızca yaklaşabilirsiniz. Bu yüzden hayatınızdaki tuzaklarınızı iyi bilmeniz gereken bir süre. Zaaflarınıza yenik düşmeyin. Bu dönemde resmin tamamına bakmanızı öneririm. Detayların elverişsizliği arasında boğulmamalısınız.

Terazi

Karmaşadan uzaklaşıp kendinizi ve ruhunuzu dinlendirmek isteyebilirsiniz. Gizlilik isteyen tüm konularda bazı engellerle ve gerginliklerle yüzleşebilirsiniz. Bazı ödemeleriniz ve borçlarınız gündeme gelebilir. Bazı problemlerinizi mantık çerçevesinde değerlendiremeyebilirsiniz. Özellikle finansal konularda bu duruma dikkat etmeniz gerekir. Aşktan yana şanslı olacağınız bir dönem.

Akrep

Sosyal çevre ve arkadaşlık ilişkilerinizle ilgili bazı sorunlar gündeminize gelebilir. Küskünlükler ve kırgınlıklarınızı sonlandırmak isteyeceksiniz. Hayatınıza yeni insanlar dâhil olabilir. Bu sizi farklı bir döneme sürükleyebilir.

Yay

Kariyerinizle ilgili sizi engelleyecek koşullara karşı mücadele vermeniz gerekebilir. Üstlerinizle olan iletişimlerinize dikkat etmeniz gereken bir süreç. Üzerinizde baskı oluşturan bazı konular yeniden gündeminize gelirken yeni bir kariyer arayışı içerisinde olabilirsiniz. Yeni iş teklifleri alabilirsiniz.

Oğlak

Yükseköğretim ve eğitim hayatınızla ilgili önemli konularınız gündemde olabilir. Yeni bir eğitime başlamak isteyebilirsiniz ama kararsız da kalabilirsiniz. Önünüzü göremediğiniz bazı yeni yollar ve başlangıçlar hayatınızda gündem maddesi oluşturabilir. Şartlarınızı oluştururken çok dikkatli olmanızda fayda var. Geleceğe yönelik hangi noktada olmanız gerektiğine karar vermeli ve mantıklı riskler almalısınız.

Kova

Borçlarınız ve ortaklı gelirlerinizle ilgili bazı problemlere yeni çözümler bulabileceğiniz önemli bir süreç. Bu dönemde sizden borç isteyen yakın çevrenizi kibarca reddetmenizi öneririm. Şartları pek sağlam olmayabilir verdiklerinizi geri alamayabilirsiniz. Kariyer planlamanızı bu döneme kadar doğru yaptıysanız güzel sonuçlar almanız an meselesi.

Balık

Hayatınıza yeni insanlar katılabilir. Yeni ilişki fırsatları da gündeminizde olurken, var olan ilişkilerinizde bazı kafa karışıklıkları yaşayabilrisiniz.26 Ağustostan bu yana yaşadığınız bazı aksilikler veya problemler artık yoluna girme yönünde ilerliyor olacak. Kariyerinizde veya ilişkilerinizde yaşadığınız olayların artık çözüme ulaştığını görmeniz sizi daha motive edecek ve farklı girişimlere doğru itecektir.

False