Aslan burcunda Yeniay!

Hayatın anlamını bulup ona göre yaşarsan, yaşamın hakkını verirsin!

Haberin Devamı

23 Temmuz 2017 saat 12.45’de Aslan Burcu’nda bir Yeniay gerçekleşti. Ve artık 2015 Eylül ayından bu yana yaşadığımız ne var ise bu dönemi acısıyla tatlısıyla kapattık diyebiliriz. Yepyeni şeyler konuşacağımız bir döneme giriyoruz.

Etkilerini önümüzdeki iki haftada yoğun olarak hissedeceğimiz bu tutulma kaybettiğimiz neşemizi ve motivasyonumuzu bize geri verecek gibi duruyor. Tabii durduğumuz yerde paket içinde sunmayacak. Bu neşe ve keyfi biz almak istediğimize kesin bir karar verdiğimizde hayatımıza alacağız. Cesaret hayatımızın en önemli konusu olacak.

MOTİVASYONUNUZU AZALTAN ŞEYLERDEN UZAK DURUN

Artık hayatımızdaki olumsuzluklardan sıyrılmamız gerekli. Motivasyonunuzu azaltan şeylerden uzak durun. Olumsuzluklarınızdan, problem gördüklerinizden söz etmeyin. Olumsuz gördüğünüz insanları ve olayları tanıyın. Bizler şikâyet etmekten sorun ve problemlerimizi tanıyıp çözüm bulma yoluna gidemiyoruz maalesef!

Haberin Devamı

Bunları tanırsanız mesafenizi ve duruşunuzu ayarlamanız mümkün olur. Ve canınız artık hiç kimse sıkamaz. Bu aynen yüksek bir binanın balkonundan bakarken aşağı çok sarkmamak ve tedbir almak gibidir. Böyle bir dönemi olumsuzluklarla geçirmeyi tercih ederseniz baş aşağıya çakılmakta mümkündür.

Etrafınıza ışık saçın, kendinizle uğraşmaktan vazgeçin. Başkalarının karanlıklarını aydınlatmayı görev seçin. Eğer egonun fiziksel ve maddesel dünyasında esir olmaya devam ederseniz, sonsuza kadar karanlıktasınız demektir. Bakış açınız değiştiğinde ego kalktığında, maskelerin ardındaki yüzleri görmeye başlarsınız. Bunun için egonun size yapmanızı söylediği şeylerden uzak durun. Bencillik, öfke, kibir, kıskançlık, hırs gibi olumsuz duyguları, egonun destekçilerini terk edin. Maddi dünyaya ait istekleri bırakın. İşte o zaman kaderinizi ortaya çıkaran adımları atarsınız. Yaşadığınız da zaten sizin kaderinizdir ve siz bunu anlarsınız. İçinizdeki gizli olan sizi bulun. Bu arayışta elbet ki engeller olacak. Bu engeller sizin korkularınızdır. Zihin iki şeyi bir arada tutamaz. Yani sevinç varken hüzün yoktur, sevgi varken nefret yoktur. Cesaret varken korku ortadan kaybolur. Zihin sepetinizde hangi yumurta olduğunu fark edin. Yani bir ipte iki cambaz oynamaz...
Bu arada cesaret demişken nerde ve ne koşullarda cesur olmanız gerektiğinizi ayırt emek zorundasınız. Tilkiye cesaretini ispat et demişler gitmiş yavrusunu yemiş. Kısaca cesur olmayı sevdiklerini harcamak sanmayın. Kimsenin dolduruşuna gelmeyin. Bu ince ayarı muhakkak yapın. Çünkü bir gün mutlaka hakkını yediğiniz kişiyle denk gelirsiniz…
Unutmayın…

Haberin Devamı

KORKULAR MI? CESARET Mİ?

Korkular silahında mermi olmayan soyguncular gibidir. Neyiniz var neyiniz yok alırlar sizden. Ama bu sefer silahın boş olduğunu biliyorsunuz hırsıza pabuç bırakmayın olur mu? Çünkü farkındayız. Yaşamın hakkını vereceğiz...

BU YENİAY İLE İLGİLİ OLASILIKLAR:

Madde 1: Tavırlarımız da ve davranışlarımızda farkında olmadan bir bencillik ve ben merkeziyetçilik görülebilir. Kimseden akıl almaya ve yönlendirilmeye tahammül edemeyebiliriz. Bu noktada daha geniş düşünmeli söylenilen konulara karşı daha değişime açık davranmalısınız.

Madde 2: Aşk, yaratıcılık, çocuklar ve eğlenceli konularımız hayatta daha fazla yer kaplayabilir. Ani yol ve yön değişiklikleri ile kararlarımızı değiştirebiliriz.

Haberin Devamı

Madde 3: Kariyerimizi ilgilendiren konularda daha fazla ön planda olmak ve kendimizi göstermek arzusu içerisinde olabiliriz. Nitekim bu arzu doğru kullanıldığında enfes sonuçlar verecektir.

Madde 4: Ev değişimi, evin yenilenmesi gibi konularda dekoratif çözümler buluşmak isteyebiliriz. Yaşadığımız alanın daha lüks güzel ve konforlu olmasını talep edebiliriz. Burada ihtiyaç ve lüks arasında ki ince çizgiyi ayırt etmelisiniz. Finansal anlamda önünüzü görmelisiniz.

Madde 5: Güzellik, estetik gibi konularda daha fazla gösterişli olmayı seçebiliriz. Bu yenilikler yapmak bize iyi gelebilir. İhtiyacımız olan tek konu gösteriş ve ayakta kalabilmek adına ele güne karşı güçlü durmak olabilecek.

Haberin Devamı

Madde 6: İlişki başlatırken ani kararlar alırken çoğu ilişki aşk acısını dindirmek için başlayabilir bu yüzden sonu hüsranla sonuçlanabilir. Zorlu yollardan geçerek elde ettiğimiz kazançları ve başarıları korumak adına bazı baskıcı tavırlar sergilemek zorunda kalıp güç mücadeleleri içerisinde birden kendimizi bulabiliriz.

Madde 7: Dostlarınız ve arkadaş çevrenize bu dönemde dikkat edin. Gerçeklerle yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. Ani olaylar ani yön değişikliklerine sebebiyet verecek ve birçok ilişkide değişime uğrayacaktır.

Madde 8: Bulaşıcı hastalıklara karşı ekstra dikkat etmeliyiz. Boyun ve bel tutulmaları, tansiyon kalp problemlerine ayrıca önem verilmelidir.

Haberin Devamı

Madde 9: Miras, nafaka, ev alım satımları gibi gelecek planlarınız ani değişimlere uğrayabilir. Eş ve eşin parası ortaklı gelirler gibi konularda ani çıkan planlar var olan gidişatı büyük ölçüde değiştirebilir.

Madde 10: Sevgi ilişkilerinde daha talep kar ve gururlu davranabiliriz. Yapacağınız ve izleyeceğiniz yöntemler bazı kayıplar yaşamanıza neden olabilir. Partnerinize karşı “benimde bu iyi hayat hakkım“ baskısıyla bunaltma noktasına gidecek bir dürtüye sahip olabilirsiniz.

Dememiz o ki; ölümün bile sizden alamayacakları gerçekte sizindir, bu da ruhsal olgunluğu sağlayan hakikate ulaşmaktır. Bu bir sihirdir, gittiğiniz yönü belirlemek sizin elinizdedir. Sonuçları siz oluşturursunuz, ne ekerseniz onu biçersiniz, karşılaştığınız her kişi size sizi yansıtır. Sonuç olarak hiçbir savcı, işlemediğiniz suçlarla ilgili korkunç cezalara çarptırılmanızı isteyecek iddianameyi hazırlamaz ve siz kendinizi savunmak zorunda kalmazsınız. Yargılama ve suçlama tuzağından uzak kalırsınız. Siz kimseyi yargılamaz ve suçlamazsanız, kimse de sizi yargılamaz ve suçlamaz. Sabır ve hoşgörünün tadını bir kez alırsanız bir daha vazgeçemezsiniz. Yani ön teker nereye giderse arka teker de oraya gider… Doğru ve dürüst olanı seçip karmaşıklıklardan kurtulmanız dileği ile…

Harika bir hafta, Mutlu bir gün dilerim

YENİAYIN BURÇLARINIZA ETKİLERİ:

ÖNEMLİ NOT: Yükselen burçlarınıza göre okuyun.

KOÇ

 Aslan burcunda Yeniay 

Sosyal çevrenizin geliştiği ve görünürlüğünüzün arttığı bir döneme giriş yapıyorsunuz. Çevrenizdekiler tarafından oldukça ilgi odağı olacağınız bir zaman dilimi. Sürpriz bir şekilde çok güçlü bir şekilde âşık olup evlilik kararı alabilirsiniz. Ya da evlat sahibi olma fikri size sıcak gelebilir. Çocuklarınız var ise onlarla ilgili gurur duyabileceğiniz bir dönem. Bu yeni ay sürecinde gerçekleşen olaylar geleceğinize dair kadersel bazı değişimlerinde ayak sesleri olacaktır. Şansınızın döndüğü bir yeniay olabileceğini söyleyebiliriz.

BOĞA

Aslan burcunda Yeniay

Sorumluluklarınızı izlemeye ve gözlem altına alacağınız bir süreç. Rekabetlerinizi bu dönem biraz daha yumuşatmanız gerekebilir. Aile içerisinde bazı konularda fikir ayrılıkları oluşabilir. Alım satım gayrimenkuller konularda gerginlikler yaşamanız aile bağlarınızı zedelememeli. Bazı tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Uzun zamandır beklediğiniz bir ev-alım satım işlemleri ya da anneniz babanız ile alakalı önemli konuların gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Taşınma ya da evde bazı tadilat ile ilgili konular gündeme gelebilir. Ailenizdeki bireylerin sağlık durumları ile ilgilenebilirsiniz.

İKİZLER

Aslan burcunda Yeniay

Yakın çevreniz, arkadaşlarınız ve kardeşlerinizin hayatıyla ilgili gündeme gelen yeni konulara alışkanlık sağlamak durumunda kalabilirsiniz. Taşınma ve yer değiştirme konuları gündeminizde olabilir. Bazı tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Şüphelendiğiniz konularda önemli haberler duyabilirsiniz. Gerçek haberler daha net ortaya dökülecektir. Uzun zamandır beklediğiniz örneğin; araç-alım satım işlemleri ya da kardeşleriniz ile alakalı önemli konuların gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Eğitim ve seyahat faaliyetleriniz hız kazanabilir. Çevrenizle iletişim kurduğunuz her türlü konuda farkındalıklar kazanacaksınız. İlişkiniz adına önemli bir konuşma yapabileceksiniz.

YENGEÇ

Aslan burcunda Yeniay

Maddi manevi kazanımlarınızı ve borçlarınızı ilgilendiren alanlarda oluşum gelişecek. Uzun zamandır beklediğiniz maddi kazanımlarınızı tahsil edebilirsiniz. Maaşınıza zam alabilirsiniz. Borçlarınızı önemli ölçüde eritebilirsiniz. Borçlanacak fırsatlarla karşılaşabilir, maddi dengelerinizi düzene koyabilirsiniz. Önemli maddi getirileri olan projelere başlayabilirsiniz. Ödemelerinizi gözden geçirip yeni bir düzende kendinize kurabilirsiniz. Aşk ve ilişkilerden yana ise yeni başlangıçlar sizi heyecanlandırabilir.

ASLAN

Aslan burcunda Yeniay

Hayatınızı tamamıyla dönüştürmeye ve değiştirmeye gelen bir yeniay. Hayatınızla ilgili önemli farkındalıklar yakalayabileceksiniz. Bazı gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalmak artık hayatınızı farklı bir yönde gelişime kaydırabilir. Yürümeyen ilişkileriniz varsa ayrılabilirsiniz, İlişkinizde artık ciddi kararlar almak isteyebilirsiniz, sonuç beklediğiniz hayatınızı duraklatan bazı konularda önemli sonuçlanmalar yaşayabilirsiniz. Kadınlarla olan ilişkilerinizde krizli gelişmeleri iyi yönetmelisiniz. Önümüzdeki 21 Ağustos Aslan burcundaki güneş tutulması ile hayatınıza dair kadersel tüm olayları deneyimlenecektir.

BAŞAK

Aslan burcunda Yeniay

Hayatınızın arka bahçesinde ya da gizli kalmış alanlarında meydana geliyor olacak.12.ev diye tabir ettiğimiz alanda bu oluşumun meydana gelmesiyle birçok gizli olan konuların açığa çıkması da diyebiliriz. Gizli saklı oluşumların gün yüzüne çıkmasıyla hayatınızı farklı bir yolda düzenlemeye gitmek isteyebilirsiniz. Bilinçaltınıza ait olan bazı bilgileri deşifre edebilirsiniz. Kötü diye adlandırdığımız olayların ve neden benim başıma geliyor kısırdöngülerinin arkasında önemli bir farkındalık yaşayabileceksiniz. Hayata dair bakış açınız büyük ölçüde değişi gösterecektir.

TERAZİ

Aslan burcunda Yeniay

Sosyal çevreniz değişebilir. Arkadaşlık ilişkilerinizde sınanabilirsiniz. Bazı arkadaşlıklarınızı bitirme kararı alabilirsiniz. Önemli bir dileğiniz ve niyetinizin oluşması için gelişmeler ve sonuçlanmalar meydana gelebilir. Araç alım, satımı ile ilgili önemli sürpriz bazı fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. İstediğiniz evi uygun fiyata satın alabilirsiniz. Eşinizden kaynaklı finansal destek görmeniz söz konusu. Elinize geçen parasal durumları hemen yatırıma dönüştürmenizi tavsiye edebiliriz.

AKREP

Aslan burcunda Yeniay

Dönüştürücü ve özel bir yeniay olacak sizler için. Kariyer hayatınızda üstlerinizle olan ilişkileriniz ne kadar iyiyse bu yeniaydan o kadar kazançlı çıkacaksınız. Aksi halde kendinizi ifade etmeniz gereken zor durumlar oluşabilir. Yeni kariyer projeleri ve teklifleri ile karşılaşabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınıza yönelik olumsuz arka plan işler yürütmekten uzak durun. Aşk hayatınızda yaşadığınız olumsuzluklara karşın hırsınızın kurbanı olmayın. Her zamanki sakin ve umursamaz duruşunuzu kullanın. Kazanan siz olacaksınız.

YAY

Aslan burcunda Yeniay

Süregelen bazı hatalarınızla yüzleşebilir veya yeni bir anlayış şekli kazanabilirsiniz. Sorumluluklarınızın farkına varmanız gereken bir süreç olabilir. Yükseköğrenim ve eğitimsel faaliyetlerin hız kazanması mümkün. Sosyal statünüzde yetkinlik kazanmak için, önemli bazı tamamlamanız gereken bir eğitime başlamanız gerekebilir. Seyahat fırsatları karşınıza çıkabilir. Ticari ve yurtdışı bağlantılı projelerde hızlı gelişmeler meydana gelebilir. Orijinal ve sıra dışı olmanız bu süreçte size daha da şans getirecektir. Önemli bir hayat fırsatı ile karşılaşabilirsiniz ama risk almanız gerekebilir.

OĞLAK

Aslan burcunda Yeniay

Finansal hayatınızla ilgili bazı taşları yerine oturtma zamanı gelmiştir. Bu zamana kadar maddi kaygılarınızı hep daha fazla kazanarak, kendi lükslerinizden ödün vererek çözmek istediniz. Bundan sonraki süreç kazanımlarınızı paylaşma yoluna gidebilirsiniz. Paylaştıklarınız finansal yatırımlar sizleri daha ileriye götürecek nitelikte olacaktır. Tabi bu kararları alırken eski tecrübelerinizden yararlanmayı ihmal etmeyin. Paylaşma ve üretme yönüne gittiğiniz takdirde hayatınız maddi manevi zenginleşecektir. Aşk ve ilişkiler adına ise güzel sürprizler sizi bekliyor olacak.

KOVA

Aslan burcunda Yeniay

İlişkilerinizde kişiliğinizi ön plana çıkartacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Evliliğiniz ve ortaklığınız ile alakalı bazı kararlar almanız gerekebilir. İlişkiniz hakkında önemli başlangıçlar ya da bitişler yapmak zorunda olabilirsiniz. Artık alışkanlıklarınız ile ilgili ciddi bir düzenlemeye gitme kararı alarak bugüne kadar canavarlaştırdığınız konularla yüzleşip özgürlük alanınızı kendiniz oluşturacaksınız.

BALIK

Aslan burcunda Yeniay

Bugüne kadar çok çalışıp bir türlü emeğinizin karşılığını alamadığınızı düşündüğünüz konularda tamda karşılık bulabileceğiniz bir tutulma etkisi diyebiliriz. Çalışanlarınız ile ilgili konularda bazı netlikler yaşayacaksınız. Kendinize öncelik vermekten vazgeçip sürekli çevrenize hizmet etme ve kendinizi artık kurban rolü içine koymaktan vazgeçmeniz gereken mesajları da veriyor. Kişisel ihtiyaçlarınıza daha fazla önem vermeniz gereken eski yaptığınız hataları yapmadığınız, sorumluluklarınızı belli bir düzene koyabileceğiniz fırsatlarla dolu bir yeniay yaşayabilirsiniz. Kurallarınızı çizin.

Yazarın Tüm Yazıları