Şirine Çağla Aktiviteleri

Kızınız ile eğlenceli vakit geçirebileceğiniz anne kız aktivitelerine hız kesmeden devam ediyoruz.

Haberin Devamı

Biz anne kız aktivitelerine son sürat devam ediyoruz hatta ben artık bunun adını “Şirine Çağla Aktiviteleri” koydum.  

Geçtiğimiz günlerdeki bir aktivitemizde çok sevdiğimiz can dostumuz Didar’ın evindeydik.  Kendisi uzun zamandan beri evde kurabiyeler yapıyor.

Önceleri işten arta kalan zamanlarda, arkadaşlarına hediye olarak evde kurabiye yapmaya başlayıp sonra çevresinden çok talep gelmeye başlayınca bu işe daha fazla zaman ayırmak zorunda kaldı.

Çağlanın el becerisini ve mutfağa olan merakını bilen dostum, geçen defa beni değil, küçük hanımı aradı. “Çağla bana yardıma gelir misin, çok kurabiye siparişim var ve zamanım kısıtlı” diyerek.  Tabii ki sevinçten havalara uçtuk biz. Aldık soluğu canımızın evinde.

Önce neyi, nasıl yapacaklarını konuştular; sonra neler kullanacaklarına karar verdiler. Fikir alış verişinde bulundular. Çağla’mdan çıkan fikirler onaylandı. Böylece, daha işi uygulamaya başlamadan, kendisini işin bir parçası olarak görmeye başladı küçük kuzu ki! Bana göre çok önemli bir noktadır bu “yaptığın iş her ne olursa olsun kendi işin gibi sahiplenmek “

Haberin Devamı

İşin planlamasını başarı ile tamamladıktan sonra, uygulamasına geçtiler.

Uygulaması hiç de basit ve kolay olmayan kurabiye yapımına ciddi bir sabır ve emek verdiler ama ortaya enfes şeyler çıktı; ellerine, emeklerine ve sabırlarına sağlık.

 Şirine Çağla Aktiviteleri

Şirine Çağla Aktiviteleri

Şirine Çağla Aktiviteleri

   Şirine Çağla Aktiviteleri   

Ne kadar önemli ve ciddi bir iş yaparsak yapalım, eğer istersek çocuklarımızı bunların bir parçası yapabilir ve sorumluluk duygularını ortaya koymalarına yardımcı olabiliriz.

Çocuklara “sen yapamazsın" demek yerine, "evet yapabilirsin, haydi dene” diyerek cesaretlendirebilir ve hatta onlardan bizler için önemli olan bir şey için yardım isteyerek, belki de o güne kadar çocuğumuzun görmediğimiz potansiyelini hayata yansıtmasına yardımcı olabiliriz.

Haberin Devamı

Arzu ben; çocukların sahip oldukları yetenek ve potansiyellerini göstermeleri için küçük büyük demeden her zaman her fırsatın değerlendirilmesi gerektiğini düşünen, bunu uygulayan ve tüm ebeveynlere de tavsiye eden bir anne.

Yazarın Tüm Yazıları