GeriA. Cem Keçe Seks hayatınızı canlandırmanın yolları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Seks hayatınızı canlandırmanın yolları

Seks hayatınızı canlandırmanın yolları

Aşk oyunları oynayın, seks hakkında konuşun...

Eşinizle ya da partnerinizle ilişkinizin eskisi gibi arzulu, heyecanlı ve tutkulu olmadığını mı düşünüyorsunuz? Cinsellikten aldığınız zevk her geçen gün azalıyor mu? İlişkinizin gittikçe monotonlaştığını mı düşünüyorsunuz? Seks yapma sıklığınız giderek azalıyor mu? Yanıtlarınız “Evet!” ise seks hayatınıza biraz renk katmanın zamanı gelmiş demektir. Sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşamın altın kurallarını CİSED Onursal Başkanı A. Cem Keçe anlatıyor.


Aşk oyunları oynayın

Seks hayatınızı canlandırmanın yolları

• Seksi giyinin. Seksi iç çamaşırlar onu baştan çıkaraktır.

AŞK HAYATINIZI ALEVLENDİRECEK VE PARTNERİNİZİN BAŞINI DÖNDÜRECEK EN SEKSİ İÇ ÇAMAŞIRLARI... 

• Eşinizin kulağına hoş sözler fısıldayın.

• Beklenmeyeni yapın.

• Yeni bir yerde seks yapmayı deneyin.

• Duygularınızı saklamayın. İsteklerinizi açıkça söyleyin ve talepkar olun.

• Konuşmadan harekete geçin.


Partnerinizle seks hakkında konuşun

Seks hayatınızı canlandırmanın yolları

Eşinizle konuşarak, kafanızdaki kaygı ve korkuları, isteklerinizi kesin ve net bir dille eşinize anlatın. Cinsellikten beklentilerinizi veya fantezilerinizi eşinizle paylaşmanız, cinsel sorunlarınızı çözmenize yardımcı olur. Cinsel yaşamınızdaki sorunların en iyi ilacı, kesinlikle daha iyi bir iletişimdir.


İdeal bir seks ortamı yaratın

Seks hayatınızı canlandırmanın yolları

Tatlı konuşmalar, yumuşak yastıklar ve dinlendirici bir müzik, cinsel enerjinizi artıracak ideal bir ortam yaratır. Yemekten sonra, yorgun, aç ve kızgınken, cinsel ilişkiden kaçının. Çünkü bu durumlar, cinsel enerjinizde dengesizliğe neden olabilir.


Cinsel arzu ve fantezilerinizin farkında olun

Seks hayatınızı canlandırmanın yolları

Eğer kendinize olan güveninizde eksiklik varsa, cinsel ilişki sırasında rahat olmanız beklenemez. Cinsel isteksizliğinizin nedeni, cinsel fantezi ve arzularınızın farkına varamayışınızdır. Bu arzuların, sizde suçluluk ya da utanç yaratması, sağlıklı ve mutlu seyreden yaşamanızı olumsuz etkiler.


Ön sevişmeye yeterli zaman ayırın

Seks hayatınızı canlandırmanın yolları

Erkeklerde boşalmanın denetim altına alınması, kadınlarda ise daha kolay orgazma ulaşılması için en gerekli olan şey ön sevişmedir. Bu nedenle, ön sevişmeye yeteri kadar zaman ayırırsanız, sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşamın kapılarını aralamış olursunuz.


Sekse konsantre olun

Seks hayatınızı canlandırmanın yolları

Cinsellik mekanik veya teknik bir olay olmadığı için, cinsel ilişki sırasında dikkatinizin tamamını eşinize ve cinsel eylemlerinize yönlendirmeniz çok önemlidir. Cinsel ilişki sırasında, aklınızın başka bir yerde olması, zihniniz ve bedeniniz için uygun olmayan bir durumdur. Cinselliğe iyi konsantre olamamanız, ilişkiden haz almanızı engeller. 

False