GeriA. Cem Keçe Düzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Düzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası

Düzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası

Düzenli seksin sağlığa olumlu etkileri sizi şaşırtacak!

Rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanarak, haz alıp haz verebilme, ruhu ve bedeni paylaşabilme, ne olursa olsun bir şekilde boşalabilme bilim ve sanatı olarak tanımladığım ve insan yaşamının ayrılmaz bir parçası olan seksin sağlık açısından da önemli faydaları olduğunu biliyor musunuz?


Düzenli bir seks yaşamının sağlığa olumlu etkileri ve katkıları size şaşırtıcı gelebilir ama unutmayın; tıpkı güneş girmeyen eve doktor girdiği gibi, seks girmeyen eve de cinsel terapist girebilir.

İŞTE DÜZENLİ SEKSİN ŞAŞIRTICI 15 FAYDASI:

1. BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR

 Düzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası 

Düzenli seks, immünoglobin A başta olmak üzere, vücudunuzun mikrop, virüs ve bakterilerle savaşmak için kullandığı antikorların daha fazla salgılanmasını sağlayarak bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve sizi bu davetsiz misafirlere karşı koruyamaya yardımcı olur.


2. KALP KRİZİ RİSKİNİ DÜŞÜRÜR

 Düzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası 

Düzenli seks kalbinizin dostudur. Kalp atış hızınızı artırmak için harika bir yol olmasının yanı sıra, östrojen ve testosteron hormonlarının düzeylerinin dengede tutulmasına yardımcı olarak kalp sağlığınıza da katkıda bulunur. Çünkü bu hormonların azlığı ya da çokluğu kalp krizi riskini oluşturan faktörler arasındadır.


3. FELÇ RİSKİNİ AZALTIR

 Düzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası 

Seks vücutta kan dolaşımının hızlanmasını ve kan basıncının düşmesini sağlar. Düzenli bir seks yaşamı yüksek tansiyonun önlenmesine ve böylece felç riskinin azalmasına yardım eder.


4. AĞRILARI AZALTIR YARALARI İYİLEŞTİRİR

 Düzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası 

Seks sırasında salgılanan bir kimyasal olan oksitosin ve endorfin hormonun daha fazla salgılanmasını sağlayarak ağrıların azalmasına yardımcı olur. Aşkın hormonu olarak bilinen oksitosin ayrıca yaraların iyileşmesini hızlandırıcı bir etkiye de sahiptir.


5. KADINLARDA MESANE KONTROLÜ ARTIRIR

 Düzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası 

Düzenli seks aşk kasları adını verdiğim pelvik taban kasları için egzersiz işlevi görerek kadınlarda mesane kontrolünü artırır. Kadınlarda özellikle menopoz döneminde görülen mesane, rahim ve barsak sarkmalarının azalmasına yardımcı olur. Ayrıca vajinal ıslaklığı ve esnekliği artırarak vajina kuruluğunu önler.


6. CİLDİ GÜZELLEŞTİRİR YAŞLANMA ETKİLERİNİ AZALTIR

 Düzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası 

Seks kan dolaşımını artırarak cilt hücrelerine daha fazla oksijen taşınmasına yardımcı olur. Ayrıca vücutta kolajen üretiminin artmasına da katkı sağlar. Dolayısıyla düzenli seks sonucunda lekeler ve sarkmalar gibi yaşlılık etkilerinin azaldığı, parlak, sağlıklı ve genç görünümlü bir cilde sahip olabilirsiniz.


7. KİLO KONTROLÜNE YARDIMCI OLUR VE VÜCUDU FORMDA TUTAR

 Düzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası 

Düzenli seks, düzenli egzersiz anlamına gelir ve seks sırasında 30 dakikada yaklaşık 100 -150 kalori harcanır. Düzenli seksle harcanan kaloriler kilo kontrolüne yardımcı olur. Tabii seksten sonra bir şeyler yiyerek harcanan kalorileri tekrar almamak kaydıyla… Ayrıca seks sırasında vücuttaki çok sayıdaki kasın çalışmasının egzersiz hareketlerinin yaptığına benzer bir etkisi olduğundan, düzenli seks vücudun formda tutulmasına yardımcı olur.


8. ALDATMAYI ÖNLER

 Düzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası 

Yapılan araştırmalar aldatmaların en önemli nedenini seks sorunlarının oluşturduğunu gösteriyor. Sağlıklı ve mutlu bir seks hayatı aldatmaları da önlüyor ve çiftin ilişkisinden aldığı doyumu arttırıyor, tartışmaları azaltıyor.


9. KADINLARDA REGL DÖNEMLERİNİ DÜZENLER

 Düzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası 

Düzenli seks sayesinde düzenli ve dengede olan hormonlar kadınlarda regl dönemlerinin düzenli aralıklarda olmasına ve ağrısız geçmesine yardımcı olur.


10. CİNSEL ORGANLARDA HASTALIK OLUŞUMUNU ÖNLER

 Düzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası 

Seks sırasında pelvis bölgesinde kan dolaşımının artması rahim, tüpler ve yumurtalıklar gibi pek çok cinsel organın sağlıklı olmasına katkı sağlar. Düzenli seksin cinsel organlarda hastalıklarının oluşmasını önlemede olumlu etkisi vardır. Araştırmalar seksin özellikle erkeklerde prostat kanseri riskini düşürdüğünü göstermektedir.


11. UYKU SORUNLARINI GİDERİR

 Düzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası 

Seksten sonra salgılanan hormonlar rahatlama ve gevşemeyi sağlayarak vücudun uykuya geçişi kolaylaştırır. Bu sayede de düzenli seks uyku sorunlarının çözülmesine yardımcı olur.


12. CİNSEL İSTEKSİZLİK SORUNUNU ÇÖZER

 Düzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası 

Seks sonrasında testosteron hormonun düzeyindeki artış libidonun yükselmesine neden olur. Libidonun yükselmesi ise cinsel isteksizlik sorununun giderilmesinde önemli bir rol oynar. Yani seks, seksi getir.


13. STRESİ AZALTIR

 Düzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası 

Modern yaşamın getirdiği streslerden kurtulmanın en iyi ve keyifli yolu sekstir. Düzenli seks ile günlük koşturma ve yoğunluğunuzun üzerinizde yarattığı baskı ve stresten kurtulabilirsiniz.


14. MUTLU EDER

 Düzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası 

Seks sırasında yüksek miktarda salgılanan ve mutluluk hormonu olarak adlandırılan endorfin sayesinde libidoda artış olur, yani diğer bir deyişle seks insanı mutlu eder. Düzenli seks eşlerin mutlu olmalarını sağlamanın yanı sıra birbirlerine karşı aşk, güven ve bağlılık duygularını da artırır ve böylece ilişkide yaşanabilecek sorunların daha kolay üstesinden gelinebilir.

15. KENDİNİZE GÜVENİNİZİ ARTIRIR

Seks ile cinsel ve duygusal doyuma ulaşmak ve eşinizin de sizinle birlikte bu doyumu yaşamasını sağlamış olmak kendinize güveninizin artmasına yardımcı olur.

SEKS YAPARKEN KONUŞMAYIN!

False