GeriA. Cem Keçe Bir gecede 9 kez orgazm olduğunu açıkladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir gecede 9 kez orgazm olduğunu açıkladı

Bir gecede 9 kez orgazm olduğunu açıkladı

Fizyolojik açıdan bunun mümkün olup olmayacağını, Cem Keçe’ye sorduk.

Şarkıcı Katy Perry'den kısa bir süre önce boşanan komedyen Russell Brand, özel hayatıyla ilgili yaptığı açıklamayla herkesi şaşırttı. Bir TV programına katılan Brand, telefonla bağlanan bir seyircinin "En fazla kaç kez orgazm olduğu" sorusuna "Sadece bir gecede dokuz kez" diye cevap vererek gündeme bomba gibi düştü. Biz de cinsel ilişki sırasında, bir gecede dokuz kez orgazm olmanın mümkün olup olmayacağını CİSED Onursal Başkanı Cem Keçe’ye sorduk.

Erkekler gerçekten bir gecede defalarca boşalabilir mi, yoksa bu bir efsane mi, cinsel mit mi? İşte bu soru, herkesin kafasını karıştırıyor. Çünkü erkeklerin ardı ardına cinsellik yaşayabilmesi, bir gecede defalarca cinsel ilişkide bulunabilmesi ve performanslarının hep doruk noktalarında olması beklenir. Oysa cinsel ilişkinin ardından yaşanılabilecek yeni ilişkinin ya da ilişki sıklığı ve süresinin normal bir değeri yoktur. Normallik, kişiden kişiye, çiftten çifte değişkenlik gösterebilir. Çünkü kişide cinsel ilişki sıklığını belirleyen, cinsellik dürtüsünün doyurulma ihtiyacıdır. Bireyin veya çiftin gerekli bulduğu cinsel ilişki sıklığı, günde birkaç kere de olabilir, ayda bir kere de…

Erkeklerin fizyolojisi buna müsaittir

Erkekler çözülme (resolution) adı verilen bu dönemde cinsel açıdan uyarılamazlar, hatta uyarılmayı istemezler ve penisleri hemen ikinci bir seks için sertleşemez. Tamamen normal ve olağan olan çözülme dönemi, erkeğin yaşına, seks yaptığı ortamına, partnerine ve o günkü ruhsal durumuna göre birkaç dakikadan birkaç saate kadar değişebilir. Erkekten erkeğe, aynı erkek için günden güne değişiklik gösterebilir. Bu nedenle aynı gece birde fazla boşalma kesinlikle bir efsane veya bir cinsel mit değildir. Erkeklerin fizyolojisi buna müsaittir.

Basına açıklama yapan Russell Brand’in tek bir gecede yaşadığı 9 boşalma, aslında gerçekleştirilebilir bir eylemdir. Ancak çok sıra dışı bir durumdur. Genç erkekler bunu çok özel koşullarda yapabilirlerken, orta yaş ve üstü erkekler uyuşturucu kullandıklarında veya mani gibi ruhsal bir durum yaşadıklarında aynı gecede 9 defa boşalabilirler.

Bipolar bozukluk olabilir

Russell Brand’in “Yoğun bir enerjim vardı ve ne onu bir şekilde harcamam gerekiyordu, çılgınca bir şeydi!” ifadesi, bipolar bozukluk gibi karmaşık bir ruhsal rahatsızlığı akla getiriyor. Bipolar bozuklukta, ruh hali değişimleri ağır bir depresyondan, aşırı coşkuya kadar değişebilir. Ruh hali değişiklikleri çok hafiften çok fazlaya kadar yayılabilir ve dakikalardan saatlere kadar uzanan bir zaman diliminde aşamalı veya aniden gerçekleşebilir.

Ruh hali değişiklikleri aniden gerçekleştiğinde, bu döneme ani dönüş denir. Dramatik ruh hali değişimleriyle birlikte, bipolar bozukluğu olan kişilerin düşüncelerinde, duygularında ve cinsel davranışlarında farklılıklar ve bozukluklar, algılarında çarpıklıklar ve sosyal fonksiyonlarında noksanlıklar olabilir. Seks dâhil olmak üzere, önceden zevk alınan aktivitelere ve hobilere karşı artan bir ilgi ve haz, uygunsuz coşku, artan seksüel arzu ve belirgin olarak artan enerji durumu söz konusu olabilir.

Orgazm olmak ve boşalmak aynı şey değildir!

Orgazm olmakla boşalmak aynı şey değildir. Bu nedenle genelde orgazm diye bahsedilen durumlar boşalma olarak algılanmalıdır. Boşalma bedensel bir rahatlamayken orgazm ise bu bedensel rahatlamaya ruhun eşlik ettiği çok yüksek haz veren bir durumdur. Orgazm boşalmayı da içine alan daha geniş bir kavramdır. Orgazm, çeşitli uyaranlar sonucu beynin uyarılması ve bu uyarılmanın etkisiyle, bireyde hem bedensel hem de ruhsal olarak algılanan yoğun bir hissin ve kasılmaların meydana gelmesi olarak tanımlanabilir.

Cinsel ilişkide boşalmayı her erkeğin yaşamasını doğal bir deneyim olarak görmek gerekir. Bu deneyimi bir insanın çok susadığı zaman kana kana içtiği sudan aldığı tat gibi ya da çok sıkışan bir kişinin, ihtiyacını giderdiği zaman yaşadığı duygudaki rahatlama gibi tarif etmek mümkündür. Boşalma esnasında beden bir an gerilir, erkek boşalır ve arkasından rahatlama hissedilir. Cinsel ilişkilerin sonlarına doğru yaşanan ve 5-10 saniye süren kasılmalarla kendini gösteren fiziksel ve bedensel rahatlamaya “cinsel boşalma” denir. Orgazm; boşalmayı öğrenmiş, ilişkisinde belli bir kalite, uyum ve ahenk yaşamış bir erkeğin ayda yılda bir kez yaşadığı bedensel rahatlamaya, ruhsal rahatlamanın da eklenmesi ile geçici bir süre, genellikle 10–15 saniye süren kasılmalarla kendini gösteren ama farklı bir bilinç hali gibi oluşan, kontrol kaybı duygusu gibi çok daha farklı, yoğun bir rahatlama olarak açıklanabilir.

6 U kuralı

Boşalmanın oluşumu için en önemli faktörler; “UYGUN PARTNER, UYGUN MEKÂN, UYGUN ZAMAN, UYGUN UYARILAR, UYGUN SÜRE VE YOĞUNLUKTA UYARILARDA BULUNMA VE UYGUN TALEPLERDE BULUNMA” olmak üzere 6 U kuralıdır.  

False