21. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi başlıyor!

Türkiye'nin cinsel sorunları bu kongrede masaya yatırılacak...

Haberin Devamı

İki yıl önce Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen muhteşem etkinlikten sonra Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi, süper konular ve konuşmacılar ile 17-20 Nisan 2014 tarihleri arasında Antalya'da yapılıyor! Bu yıl 21'ncisi düzenlenecek Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi'nde, dünyanın en ünlü cinsel tedavi uzmanları, cinsel sorunlarla ilgilenen hekimleri ve psikologları, cinsellik, cinsel işlev sorunları ve yeni tedavi tekniklerine dair her şeyi konuşacak ve cinsel sağlık bilimindeki en son gelişmeleri ve yeni bilgileri katılımcılarla paylaşacak.

Kongrede neler var?

Kongrenin teması "Seksoloji ve Cinsel İşlev Bozukluklarının Tedavisindeki Gelişmeler" belirlenmiş. Seçilen bu tema, başta boşalma ve orgazm bozuklukları, erken boşalma ve iktidarsızlık, ağrılı cinsel ilişki ve cinsel istek sorunları olmak üzere cinsel işlev bozukluklarının tedavileri bakımından yeni yaklaşımların kongrede ayrıntısıyla tartışılmasını sağlayacak gibi görünüyor.

Haberin Devamı

Türkiye'nin cinsel sorunları bu kongrede masaya yatırılacak...

Bilindiği üzere Türkiye’de cinsellik hem kadınlar hem erkekler hem çiftler hem de gençlerimiz için hala önemli bir sorun olmaya devam ediyor. Bununla ters orantılı olarak ülkemizde önemli ölçüde cinsel terapist ve cinsel tedavi uzmanı eksikliği yaşanırken, sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşama sahip olmak isteyen çiftlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu nedenle 21. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi’nin önemi büyük…

[fotogaleri=733]

Türkiye'de bir ilk gerçekleşiyor

Cinsel sorunların tedavisindeki en büyük engellerden biri multi-disipliner yaklaşım eksikliği... Cinsel sağlık bilimi multi-disipliner olmak zorunda... Psikiyatri, psikoloji, seksoloji, jinekoloji, üroloji, endokrinoloji, halk sağlığı ve aile hekimliği branşlarının bir arada olduğu 21. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi’yle Türkiye'de bir ilk gerçekleştirilecek. Kongrede daha önce hiçbir kongrede konuşulmamış, yeni keşfedilmiş ve paylaşılmayı bekleyen pek çok özel konular ve yeni cinsel tedavi teknikleri katılımcılara ve medyaya sunulacak.

Kongreye kimler katılıyor?

Kongrenin Türkiye’de gerçekleşmesi hem Türkiye'nin tanıtımı hem de ekonomik getirileriyle büyük önem taşıyor. Başta, 2009 yılında Amerikan Evlilik ve Aile Terapisi Derneği tarafından "Evlilik ve Aile Terapisi Üstün Katkı" ödülüne layık olan ve 2010 Yılı Aile Psikoloğu seçilen Prof. Dr. Gerald Weeks olmak üzere, Nobel Barış Ödülüne Aday gösterilen Prof. Dr. Vamık Volkan, dünyanın en saygın psikoloji profesörlerinden biri olan Dr. Marita McCabe, cinsel işlev bozukluklarının tedavisinde uyguladığı kendine özgü teknikleriyle dikkat çeken Dr. Kathryn Hall, Philadelphia İlişkiler Konseyi'nde ve Seks Terapisi Enstitüsü'nde lisansüstü eğitim direktörü, Perelman Tıp Okulu ve Pennsylvania Üniversitesi’nde Psikiyatri alanında klinik doçent olan Dr. Nancy Gambescia, DGSS Başkanı Prof. Dr. Jacob Pastoetter olmak üzere, Prof. Dr. Cengiz Güleç, Prof. Dr. Mehmet Sungur, Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Neşe Kocabaşoğlu, Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, Prof. Dr. Remzi Oto, Seksolog Uz. Dr. Akif Poroy, Uz. Dr. Tahir Özakkaş, Prof. Dr. Orhan Derman, Hipnoterapist Uz. Dr. Bülent Uran gibi ülkemizin en seçkin isimleri 21. Cinsel Sağlık Kongresi’nde bir araya geliyor. Bu nedenle dünyanın ilgisini çeken ve gündeminde olan kongre çok dikkat çekeceğe benziyor. 21. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi’ne Almanya’nın ve Avrupa Birliği’nin en saygın gazetelerinden biri olan “Bild Gazetesi” de katılıyor. Başta gazetemiz HÜRRİYET olmak üzere ulusal basının yoğun ilgi gösterdiği kongreye yurtdışından da ilginin olması, son yıllarda yurtdışında kötü bir imajı olan ülkemizin tanıtımı açısından büyük önem taşıyor ve bizleri mutlu ediyor.

Yazarın Tüm Yazıları