GeriA. Cem Keçe 21. Cinsel Sağlık Kongresi Antalya’da düzenlenecek!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

21. Cinsel Sağlık Kongresi Antalya’da düzenlenecek!

21. Cinsel Sağlık Kongresi Antalya’da düzenlenecek!

Dünyanın ilgisini çeken ve gündeminde olan kongreye Cised ev sahipliği yapıyor…

Yurt dışında geleneksel hale gelen Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi bu yıl Cised’in ev sahipliği ile Türkiye’de düzenlenecek. CİSED Genel Başkanı Cinsel Terapist Uz. Dr. Cem Keçe’nin açıklamasına göre kongreye birçok cinsel terapist katılacak.

Cised: “Dünyanın en ünlü seks terapistleri Türkiye’de buluşuyor!”

Yurt dışında geleneksel hale gelen ve yirmincisi Almanya’nın Münih kentinde yapılan Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi’ne bu yıl Türkiye ev sahipliği yapıyor. Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) ve German Society for Social Scientific Sexuality Research (DGSS) tarafından organize edilen 21. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi’nin 17–20 Nisan 2014 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bilindiği üzere Türkiye’de cinsellik hem kadınlar hem erkekler hem çiftler hem de gençlerimiz için hala önemli bir sorun olmaya devam ediyor. Bununla ters orantılı olarak ülkemizde önemli ölçüde cinsel terapist ve cinsel tedavi uzmanı eksikliği yaşanırken, sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşama sahip olmak isteyen çiftlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu nedenle 21. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi’nin önemi büyük…

Cised ülkemizde bir ilki gerçekleştiriyor…

CİSED’in kongreye ev sahipliği yapacağını söyleyen CİSED Genel Başkanı Cinsel Terapist Uz. Dr. Cem Keçe; “Hem ülkemizde hem de dünyada tanınmış pek çok cinsel terapist, hekim, ruh sağlığı profesyoneli, akademisyen ve medya mensubu multi-disipliner bir şekilde bir araya gelecek ve kongre boyunca seksoloji ve cinsel işlev bozukluklarının tedavisindeki son gelişmeleri tartışacak… Çünkü cinsel sağlık bilimi multi-disipliner olmak zorunda… Psikiyatri, psikoloji, seksoloji, jinekoloji, üroloji, endokrinoloji, halk sağlığı ve aile hekimliği branşlarının bir arada olduğu 21. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi’yle ülkemizde bir ilki gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Kongremizde daha önce hiçbir kongrede konuşulmamış, yeni keşfedilmiş ve paylaşılmayı bekleyen pek çok özel konuyu ve yeni cinsel tedavi tekniklerini katılımcılara sunmayı amaçlıyoruz. Çünkü cinsel tedavi eğitimi almış ve cinsel işlev bozukluklarının tedavisiyle ilgilenen pek çok meslektaşımızın, cinsel sağlık bilimindeki yeni araştırma sonuçlarından haber olmak isteyeceklerini ve başta cinsel fanteziler, boşalma, orgazm ve cinsel istek sorunları olmak üzere cinsel işlev bozukluklarının tedavilerindeki son gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmayı arzulayacaklarını düşünüyoruz.” dedi.

21. Cinsel sağlık kongresi’nde kimler var?

Dünyanın en iyi seks terapistlerinin Antalya’da buluşacağını söyleyen CİSED Genel Başkanı Cinsel Terapist Uz. Dr. Cem Keçe; “Başta, 2009 yılında Amerikan Evlilik ve Aile Terapisi Derneği tarafından "Evlilik ve Aile Terapisi Üstün Katkı" ödülüne layık olan ve "2010 Yılı Aile Psikologu" seçilen Prof. Dr. Gerald Weeks olmak üzere, Nobel Barış Ödülüna Aday gösterilen Prof. Dr. Vamık VOLKAN, dünyanın en saygın psikoloji profesörlerinden biri olanDr. Marita McCabe, cinsel işlev bozukluklarının tedavisinde uyguladığı kendine özgü teknikleriyle dikkat çeken Dr. Kathryn Hall, Philadelphia İlişkiler Konseyi'nde ve Seks Terapisi Enstitüsü'nde lisansüstü eğitim direktörü, Perelman Tıp Okulu ve Pennsylvania Üniversitesi’nde Psikiyatri alanında klinik doçent olan Dr. Nancy Gambescia, DGSS Başkanı Prof. Dr. Jacob Pastoetter olmak üzere, Prof. Dr. Cengiz Güleç, Prof. Dr. Neşe Kocabaşoğlu, Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, Prof. Dr. Remzi Oto, Seksolog Uz. Dr. Akif Poroy, Uz. Dr. Tahir Özakkaş, Prof. Dr. Orhan Derman, Hipnoterapist Uz. Dr. Bülent Uran, Prof. Dr. Ersin Akpınar gibi ülkemizin en seçkin isimleri 21. Cinsel Sağlık Kongresi’nde bir araya geliyor… Bu nedenle dünyanın ilgisini çeken ve gündeminde olan kongremize değerli basın mensuplarımızı da davet ediyoruz.” dedi. 

False