GeriSağlık Yatakta matematik öğretmeni gibi davranmayın!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yatakta matematik öğretmeni gibi davranmayın!

Yatakta matematik öğretmeni gibi davranmayın!

“İyi eş kötü seks” sendromundan 5 adımda kurtulabilirsiniz.

Eşinizi seviyorsunuz ancak seks hayatınız monoton bir hal mi aldı? “İyi koca kötü seks” sendromu yaşıyor olabilirsiniz. İşte sıkıcı hale gelen seks hayatınızı canlandırmanın 5 yolu…


Birinci kural: Dürüst olun

Yatakta matematik öğretmeni gibi davranmayın

Eğer seks hayatınız en başından beri çok kötüyse muhtemelen bugüne kadar önce kendinize dürüst olmamışsınızdır. Kimse sevdiği erkeğe bunu söylemek istemez ama bu ilişkiniz için bunu yapmanız gerekiyor. Kalbini belki kıracaksınız ama ona şöyle bir konuşma yapabilirsiniz: Seks hayatımızdaki en önemli konu değil ama sanırım bu konunun beni ne kadar gerdiğini fark etmiyorsun. El ele verip bu sorunun üstesinden gelmek için gerçekten bir şeyler yapmalıyız.


İkinci kural: Sizi soğutan şeyi net biçimde açıklayın

Yatakta matematik öğretmeni gibi davranmayın

Eğer sevişme sırasında hiç orgazm olamıyorsanız bunu ona açıklayın ve numara yapmayın. Sizi soğutan eğer onun öpüş şekliyse ya da sorun karşı tarafın penis boyutuysa bunu da açıklamalısınız. Unutmayın ki dürüst olmazsanız sorun çözülmeden öylece durmaya devam edecek.


Üçüncü kural: Sizi baştan çıkaran şeyleri de açıklayın

Yatakta matematik öğretmeni gibi davranmayın

Eleştiri genelde yapıcı olduğu zaman çözüme katkıda bulunur. Bu yüzden eşinize direk olarak "yatakta berbatsın" demeyin. Sizi nasıl öpmesini, nasıl dokunmasını, nasıl okşamasını istiyorsanız hepsini net olarak anlatın. Ama bunları ifade ederken matematik öğretmeni gibi davranmayın. İşin içine biraz erotizm katmak hem eğlenceli hem de öğretici olabilir.


Dördüncü kural: Destekleyici olun

Yatakta matematik öğretmeni gibi davranmayın

Partneriniz ya da eşiniz hedefe yaklaştığında, memnuniyetinizi ifade etmeniz çok önemli. Hangi anda olduğunuzun ya da ilişkinizin ilerlemiş olmasının bir önemi yok. Ne olursa olsun o hala bir erkek. Bu tavrınız onun demoralize olmasını önleyebilir. Yatak odasının dışında da olumlu düşüncelerinizi onunla paylaşın. Ayrıca seksin dışında ilişkinizin de güçlü bir ilişki olduğunu da ona hissettirin.


Beşinci kural: Profesyonel yardıma açık olun

Yatakta matematik öğretmeni gibi davranmayın

Eğer seks hayatınızda 60 günden daha uzun bir süre iyileşme olmazsa profesyonel bir yardım almaktan çekinmeyin. Ancak gittiğiniz seks terapistinin de bu konuda uzmanlığı olmasına dikkat edin. Yanlış kişilere yönelmek bazen işlerin daha da kötüye gitmesine neden olabilir.

Tabii eğer eşiniz ereksiyon problemi yaşıyorsa, öncelikle sorunun biyolojik olup olmadığını anlamak için bir üroloğa başvurun. Eğer sorun psikolojikse beraber bir terapiste gidin.

Hürriyet Sağlık

False