GeriKişisel Bakım Ünlü isimler de bu yöntemi tercih ediyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ünlü isimler de bu yöntemi tercih ediyor!

Ünlü isimler de bu yöntemi tercih ediyor!

İşin sırrı dişte...

Günümüzde iş hayatında imaj ve görüntü önemli rol oynuyor. Kendinden emin bir gülümsenin ilk izlenim için önemli olduğunu vurgulayan Dr. Cem Canikoğlu, en çok tercih edilen ortodonti tedavileri hakkında bilgiler verdi.

Eleman ilanlarında görmeye alışık olduğumuz “prezantabl” ifadesinin tamamlayıcılarından olan muntazam dişler, yüz estetiğinin önemli parçalarından biri haline geldi. Yapılan araştırmalar düzgün dişlerin öz güveni yüksek bir duruşa ve pozitif bir ilk izlenime katkı sağladığını ortaya koyuyor.

Önce diş, sonra iş

İş hayatında estetik operasyonlara olan ilgiden, diş estetiği de payına düşeni alıyor. Estetik diş hekimliğinin bel kemiği olan ortodonti tedavisine başvuranların sayısı gün geçtikçe artıyor. Dr. Cem Caniklioğlu ortodonti tedavisinin avantajlarını şu şekilde anlatıyor: “Ortodonti tedavisi özellikle çalışan kesim tarafından tercih edilen bir yöntem. Ancak son dönemde iş hayatına yeni atılacak olan gençler de iş arama sürecinden önce ortodontiste başvuruyor. Bunun nedeni ise işverenlerin veya işe alım uzmanlarının karşısına kendinden emin ve rahat bir gülümseme ile çıkabilmek.” diyor.

Görünmeyen diş teli

Ortodonti tedavisinin gerektirdiği diş teli kullanımının estetik anlamda kötü göründüğünü düşünenlerin sayısı da bir hayli fazla. Bu durumda ise devreye alternatif tedavi yöntemleri giriyor. Bu alternatifler arasında yer alan tedavi yöntemlerinden biri ise lingual ortodonti tedavisi, yani görünmeyen diş telleri oluyor.

Dr. Cem Caniklioğlu, lingual ortodonti tedavisinin ülkemizde sayılı hekim tarafından yapılabildiğinin ve muhakkak kişiye özel olarak hareket edilmesi gerektiğinin altını çiziyor. Caniklioğlu lingual ortodonti tedavisi ile ilgili olarak şunları söylüyor: “Hastadan alınan çene kalıbı laboratuvara gönderilerek, braketler hastanın çene kalıplarındaki dişler üzerine yerleştiriliyor ve hastanın ağzına yapıştırılıyor. Bu sayede herhangi bir uyum sorunu yaşanmıyor.”

Günümüzde ise bu tedavi yöntemi ünlü isimler başta olmak üzere, çalışan kesim ve kusursuz dişlerin yüz estetiğinin en önemli unsurlarından olduğunu bilen kişiler tarafından tercih ediliyor.

False