GeriSağlık Tuzla mücadele artık sosyal medyada
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tuzla mücadele artık sosyal medyada

Tuzla mücadele artık sosyal medyada

Tuzla ilgili sorularınız bugün 14.00-15.00 arasında Twitter’da cevaplanıyor.

Sağlık Bakanlığı, uzun süredir başlattığı tuz tüketimine ilişkin yürüttüğü mücadelesini bu hafta Twitter üzerinden sosyal medyaya taşıdı.

 Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, sosyal medya gündemine bu hafta tuzla mücadelenin alındığı belirtildi.

 "11-17 Mart, Dünya Tuza Dikkat Haftası" nedeniyle, Twitter'daki anında soru-cevap uygulamasının yeni gündeminin tuzla mücadele olarak belirlendiği ifade edilen açıklamaya göre, bugün saat 14.00-15.00 arası gerçekleştirilecek programda, vatandaşlar, tuzla ilgili merak ettiği her şeyi Twitter üzerinden konunun uzmanlarına sorabilecek.

Programa, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Erdoğan, Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülden Pekcan, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Nefroloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rahmi Yılmaz, Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muhittin Tayfur katılacak.

Tuz oranı yüksek gıdaların neler olduğu, kaya tuzu ile sofra tuzu arasındaki fark, günlük tuz tüketimini azaltmak için evde yapılabilecekler gibi çeşitli soruların cevaplandırılacağı programa, vatandaşlar belirtilen saatte Sağlık Bakanlığı Twitter sayfasına girerek, #tuz hashtagini yazarak sorularını yöneltebilecekler.

A.A

False