GeriSağlık Tümör çenesinin yarısını yedi!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tümör çenesinin yarısını yedi!

Tümör çenesinin yarısını yedi!

"Bisiklet zinciri" ile çenesini geri kazandı.

49 yaşındaki Liese Healing, 2005 yılında yumurtalık kanserine yakalandı ama hastalığın üstesinden geldi. 2012 yılında ise çenesinde kanserli tümör tespit edildi. Liese Healing'in dişleri birbiri ardına dökülmeye başladı, ardından çenesinde bitmeyen ağrılar.

Bisiklet zinciri tekniği

Bunun üzerine araştırmalar başlayınca, Healing'in çene kanserine yakalandığı görüldü. 2005 yılında 12 saatlik bir operasyonla yumurtalık kanserinden kurtulan kadını bu kez başka bir savaş bekliyordu. Çenesinin yarısını kaybeden, iki çocuk annesi için sıra dışı bir şey yapıldı. Bisiklet zincirine çok benzeyen titanyum bir zincir takıldı. Başarılı geçen operasyonun ardından yeniden konuşmayı öğrendi.

Bu tür hastalıklar giderek artıyor!

Dünyaca ünlü baş ve boyun cerrahisi uzmanı Dr. Gary Walton'un gerçekleştirdiği operasyonda, dokular midesinden ve omzundan alınan dokularla değiştirildi. İlginç operasyonun ardından gazetelere konuşan Liese, "Doktorlar bunu bana ilk teklif ettiğinde emin olamadım ama kanserden bir an önce kurtulmak istiyordum. Bu yüzden izin verdim." dedi. Uzmanlar ise Liese'in operasyonunun artık sıra dışı olmaktan çıkmaya başladığını, bu tür hastaların sayısının korkutucu bir biçimde arttığını söyledi.

Hürriyet


Tümör çenesinin yarısını yedi


Tümör çenesinin yarısını yedi

False