Terapi gibi uğraşı! İstanbul’un hobi bahçelerini bir araya getirdik

Güncelleme Tarihi:

Terapi gibi uğraşı İstanbul’un hobi bahçelerini bir araya getirdik
Oluşturulma Tarihi: Nisan 24, 2019 15:05

Yeşillikle haşır neşir olmak, ormanda dolaşmak ve doğada vakit geçirmek tam bir terapi etkisi yaratıyor. Modern çağın çocukları çamur, ot, yeşillik ile çok büyük yaşlarda tanışıyor. İstanbul’da yaşayan aileler hem kendi hem de çocuklarının doğa ihtiyacını hobi bahçeleri ile karşılayabilir. İşte hafta sonu ne yapsak diye düşünen ve tek aktivite olarak alışveriş merkezlerini gören aileler için müthiş ve yeşil alternatifler…

Haberin Devamı

BEYKOZ BELEDİYESİ HOBİ BAHÇESİ

Beykoz Belediyesi tarafından hayata geçirilen, kendi bahçesi olmasa da meyve-sebze yetiştirmek isteyenler için kurulan Beykoz Hobi Bahçesi’nde küçük bir alan kiralayıp tarımla uğraşabilirsiniz. Mekanda tarım ile ilgili danışmanlık da veriliyor.

Adres: Çubuklu Mahallesi, Kiremitdere Caddesi 34/B, 34805 Beykoz/İstanbul

Telefon: (0216) 425 80 56

Terapi gibi uğraşı İstanbul’un hobi bahçelerini bir araya getirdik

CAVİDAN HANIM ÇİFTİLİĞİ HOBİ BAHÇESİ

Cavidan Hanım Çiftliği hobi bahçeleri İstanbul Pendik’te bulunuyor. Bahçelerde kendinize özel bir kulübe kiralayabiliyor ve kendi mahsüllerinizi yetiştirebilirsiniz. İsterseniz kulübesiz sadece alan kiralayıp yine meyve-sebze ekimi yapabilirsiniz. 90-95 dönümlük büyük bir arazide kurulan Cavidan Hanım Çiftliği hobi bahçeleri de yeşille haşır neşir olmak isteyen İstanbullular için güzel alternatiflerden.

Adres: Emirli Köyü, Lale Çiçeği Sokak, 34916 Pendik/İstanbul

Telefon: 0542 215 25 62

 

Terapi gibi uğraşı İstanbul’un hobi bahçelerini bir araya getirdik
 

SULTANGAZİ BELEDİYESİ HOBİ BAHÇELERİ

Mimar Sinan Şehir Ormanı’nda Sultangazi Belediyesi tarafından hayata geçirilen hobi bahçelerinde doğa, toprak ve yeşilliklere olan özlem giderilebilir. 70 m2’lik 12 adet seralı olmak üzere 56 adet bahçeden oluşan hobi bahçeleri içerisinde 6 m2’lik ahşap kulübeler ile damlama sulama sistemi bulunuyor, toprağın keyfini sürmek ve dilediği sebzeyi ekip yetiştirmek isteyenler için bulunmaz bir fırsat sunuyor. Kulübelerde araç gereçleri muhafaza edebiliyor ve güvenli bir alana sahip oluyorsunuz.

Adres: Zübeyde Hanım mah. Alibey Baraj Üstü, Mimar Sinan Kent Ormanı, Sultangazi. 

www.sultangazi.bel.tr

Konuyla ilgili Sultangazi Belediyesi’nden bilgi alınabilir.

 

Terapi gibi uğraşı İstanbul’un hobi bahçelerini bir araya getirdik
 

ARNAVUTKÖY BELEDİYESİ HOBİ BAHÇELERİ

Arnavutköy Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve 68 dönümlük alana yayılan hobi bahçelerinde her biri 78 m2’lik 200 bahçe bulunuyor. Her bir bahçenin kendine ait 6,5 m2’lik kulübesi var. Bahçeler hortum sulama sistemiyle döşenmiş ve alan içerisinde otopark, çocuk oyun alanı, çay bahçesi de bulunuyor. Bahçelerin 2019 kiralama bedelleri belediyenin resmi sitesine göre 1. Ve 2. Yıl kullanımlar için 1000 TL. 

Adres: Sazlıbosna mah. Haraççı-Hadımköy Yolu cad. No:148 Arnavutköy . 

Telefon: 444 4 597

www.arnavutkoy.bel.tr

 

Terapi gibi uğraşı İstanbul’un hobi bahçelerini bir araya getirdik
 

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ HOBİ BAHÇESİ

Küçükçekmece Belediyesi’nde Atakent Mahallesinde kurulan hobi bahçeleri 40 bin metrekareyi aşan bir arazide hizmet veriyor. Toprakla kucaklaşmak isteyenler için müthiş bir seçenek sunan hobi bahçeleri sabah 8.00’den akşam 22.00’ye kadar açık. Hobi bahçesinde araç gereçleri koymak için sandıklar da temin ediliyor. Hobi bahçesi sahibi olmak için Küçükçekmece belediyesi sitesinden başvurmak gerekiyor.

Gidip gördüğünüz hobi bahçelerini ve deneyimlerinizi bana yazın. 

 

Terapi gibi uğraşı İstanbul’un hobi bahçelerini bir araya getirdik
 

Hazırlayan: Gizem Aydoğan / HÜRRİYET AİLE ÖZEL

BAKMADAN GEÇME!