GeriKişisel Bakım Tepeden Tırnağa Mükemmel Görünüm
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tepeden Tırnağa Mükemmel Görünüm

Tepeden Tırnağa Mükemmel Görünüm

Kadınların değişmeyen tutkusu "Güzel görünmek"

Kadınların yüzyıllardır değişmeyen ortak tutkusu aynı; güzel görünmek... Her zaman tepeden tırnağa mükemmel görünmek aslında sizin elinizde! Önemli olan birkaç küçük tüyoyu bilmek...

Yumuşak Bir Tuval Yaratın

Fondöten kullanmayı seviyorsunuz ama günün ortalarına doğru yok olmaya başlamasından şikayetçiyseniz makyaj bazı kullanmayı deneyin. Fondöten altına sürülen bazlar, hafif dokulu bir sıvı şeklinde olur ve makyajın cilde tutunmasını sağlar. Doğru makyaj bazı, ciltteki kızarıklığı hafifletir, cildin nemini artırır ve parlamasını önleyerek, cilde mat ama sağlıklı bir görünüm verir. Aynı zamanda gözeneklerin içini doldurarak fondötenin kusursuz bir şekilde sürülmesini sağlar.

Yüz ve Boyun Uyumlu Olmalı

Dışarıya çıkmadan önce yüzünüzün, vücudunuzun geri kalanıyla aynı renk olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Unutmayın, baştan aşağı uyumlu olmanız gerekiyor! Ve bu doğru görünümü elde etmenin en kolay ve güvenli yolu; kocaman, yumuşak bir makyaj fırçasıyla bronzlaştırıcı toz pudra sürmektir. Fırçayı; yanaklar, boyun ve dekolte bölgenizde gezdirin.

Rujunuzla Aynı Renk Dudak Kalemi

Dudaklarınızdaki rujun mümkün olduğunca uzun dayanması için, öncelikle rujunuzla aynı renk bir dudak kalemi edinin. Dudak kalemiyle dudak hattınızı çizin, sonra da iç kısımlarını boyayın. Ardından rujunuzu sürün.

Pratik Likit Eyeliner

Eyeliner sürmenin püf noktası; çizgiyi çekmeye gözbebeklerinizin tam üzerinden ve mümkün olduğunca kirpiğe yakın başlamaktır. Gözlerin dışına doğru gittikçe, çizgiyi kalınlaştırın. Ardından gözlerinizin en iç bölümüne geri dönün ve yine kirpiklere yakın incecik bir hat çizerek, iki çizgiyi birleştirin. Bu teknik, sizi gözlerinizin iç kısmına fazla eyeliner sürmekten koruyacaktır.

Dumanlı Gözlerin Sırrı

Söz konusu mükemmel, dumanlı gözler yaratmak olduğunda uymanız gereken birkaç önemli kural var. Göz önüne almanız gereken en önemli şey renk geçişinin yumuşak bir şekilde olmasıdır. Hangi tonu uygularsanız uygulayın, renk kirpik hattında en koyu haliyle uygulanmalı, kaşlara doğru ise giderek açılmalı ve yumuşamalıdır.

False