GeriSağlık Telefonla meditasyon dönemi başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Telefonla meditasyon dönemi başladı

Telefonla meditasyon dönemi başladı

Blog Yazarı Güneş Aslan'dan telefonunuza indirebileceğiniz meditasyon uygulamaları

Cep telefonunuzdan istediğiniz her an her yerde cep telefonu uygulamaları ile meditasyona giriş yapabileceğinizi belirten ‘gunesanne.com’ Blog Yazarı Güneş Aslan meditasyon uygulamaları hakkında bilgi verdi…

Artık hiçbir şey için zaman olmadığı gibi her şeyin üstümüze geldiği dünyada kendimize ayırmak için neredeyse bir dakika dahi vakit yok. Tüm bu yoğun tempo içerisinde durmak için en güzel araçlardan biri meditasyon yapmak. Meditasyon yalnız kaldığımız nadir zamanlarda, içsel sakinliği dinleyebilmek için içe yapılan bir yolculuk. Meditasyon için tek ihtiyacınız ise kendinize zaman ayırmak. Evin en sessiz saatlerini seçmekte fayda var.

Cep telefonu uygulama dünyası meditasyona da el atmış durumda. Bir uygulama ile meditasyon yapmak kulağa ilk başta tuhaf gelse de hem pratik hem kolay erişilebilir olduğu için oldukça fazla tercih ediliyor. 


İşte kolaylıkla kullanabileceğiniz bazı meditasyon uygulamaları:

1. Calm

En kapsamlı ve içerik açısından zengin uygulamaların başında Calm geliyor. Meditasyona başlamadan ayarlar bölümünden önce bir doğa sesi ve görsel seçiyorsunuz. Örneğin; yağmur damlaları, göl sesi, günbatımı gibi seçenekleri tercih edebiliyorsunuz. Bu görselle birlikte naif bir doğa sesi size meditasyon boyunca eşlik ediyor. Profil bölümünde bir takvim yer alıyor. Hangi gün kaç dakika hangi meditasyonu yaptığınız bilgisine buradan ulaşabiliyorsunuz.

O an sahip olduğunuz süreye göre 1 dakikadan 25 dakikaya kadar seçim yapabilirsiniz. 7 günlük Calm programını gerçekleştirebilir ya da destekli programlardan birini seçebilirsiniz. Bu programlar sakinlik, güven, yaratıcılık gibi bölümlerden oluşuyor.

Tüm bu programlarda bir arka plan sesi ve önde bir yönlendirici ses size eşlik ediyor. Program dili İngilizce. Gözlerinizi kapatıyor ve sizi yönlendiren uygulamayı dinliyorsunuz.

Telefonla meditasyon dönemi başladı


2. Omwana

Omwana'ya göre meditasyon dış dünyadan iç dünyaya odaklanma. Bu uygulamada farklı farklı sekmelerde ses ve görüntüler yer alıyor. Gün 1 ve Gün 2 sekmeleri içinde hafif ve biraz daha yoğun iki meditasyon yer alıyor. Ayrıca her birinin başında nasıl meditasyon yapılacağına dair bilgiler yer alıyor. Farklı müzikler ile de meditasyon pratikleri yapmaya olanak sağlıyor.

Telefonla meditasyon dönemi başladı


3. Zen Mixer

Zen Mixer kullanıcı dostu grafik tasarımıyla harika bir meditasyon uygulaması. Hem doğa sesleri hem de meditasyon eğitmeninin sesi ile meditasyon süresince size eşlik ediyor. Farklı konu başlıklarına özel meditasyonlar yer alıyor; rüya, yağmur, önem, gümüş, uyanmak gibi… Diğer iki uygulama gibi dili İngilizce.

Meditasyon yapabilmek için tek yapmanız gereken kendinize biraz zaman ayırmak ve sessiz bir köşe bulmak. Bir an için durun ve bedeninizin sakinleşmesini sağlayın. Sonra içinize dönün ve iç dünyanızda neler olup bittiğini görmeye çalışın. Bu uygulamalar size destek olacaktır.

Telefonla meditasyon dönemi başladı

False