GeriEtkinlikler “Tatlı Cadı Lili: Mandolan’a Yolculuk” vizyonda!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Tatlı Cadı Lili: Mandolan’a Yolculuk” vizyonda!

“Tatlı Cadı Lili: Mandolan’a Yolculuk” vizyonda!

Kötülüklere karşı savaşan Lili’nin sürükleyici hikayesi…

Knister’in çok satan çocuk kitap serisinden Tatlı Cadı Lili serisinin ikinci filmi olan “Tatlı Cadı Lili Mandolan’a Yolculuk” vizyona girdi. Yapımcılığını D Yapım’ın üstlendiği film çocuklara adeta bir tatil hediyesi niteliğinde.

Çocukların ilgisini çekecek filmin konusu ise şöyle;

Lili Almanya’daki evinde yaşamaktadır. Annesi, küçük cadıyı erkek kardeşi Leon ile oyun oynamakla görevlendirmiştir. Bunun üzerine Lili, Sihir Kitabı’nı eline alır ve kardeşiyle oynaması için arkadaşlarını çağırır. Artık Lili daha önemli meselelerle ilgilenebilecektir.

Tatlı Cadı, uzaktaki Mandolan Krallığı’ndan gizemli bir mektup almıştır. Mektupta Büyük Vezir Guliman acilen yardım rica etmektedir. Lili sihirli sözlerle Guliman’ın üzerinde garip bir lanet bulunan tahta çıkmasını ve Mandolan’a egemen olmasını sağlamalıdır.

Lili, Mandolan’ı internette araştırır ve buranın gurmeler için bir cennet olduğunu anladıktan sonra kararını verir ve hemen küçük yeşil Ejderha Hektor’u çağırır. Hektor, bu sırada büyük annesi Cadı Surulanda’nın yanında bir tatil cennetinde akşamın tadını çıkarmaktadır. Dinlenirken aniden kaşınmaya başlayan Hector, Cadı Lili’nin ona acilen ihtiyaç duyduğunu anlar. Bunun üzerine kanatlarını açar, “göklerin kralı” olarak adına yakışır bir şekilde uçarak Lili’nin yanına gelir. Lili, derhal Mandolan’dan gelen mektubu burnuna sokarcasına ona gösterir. Rahatına düşkün Hektor, önce muhtemelen tehlikeli olabilecek bir maceraya atılmak istemez. Fakat onu krallara layık lezzetlerin görüntüsü yumuşatır. Lili, büyü kitabından büyülü tahta karşı iyi gelen bir büyü formülünü not ettikten sonra, ikisi bir cadı sıçrayışıyla Mandolan’a ışınlanırlar ve tatlı cadı Lili’yi sürpriz maceralar beklemektedir.

[video=hurriyetaile_video/tatlicadililly.flv]

False