GeriEtkinlikler Tarihin tozlu sayfaları aralanıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tarihin tozlu sayfaları aralanıyor

Tarihin tozlu sayfaları aralanıyor

Hem şaşıracak hem de çok güleceksiniz!

Ali Poyrazoğlu’nun yönettiği “Kaplumbağa” adlı tiyatro oyunu 13 – 14 Aralık tarihlerinde Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sahnelenecek.

Bir gün ansızın kapınız çalınsa ve o kapıyı çalan, gözlerinizin içine bakarak; “Seni bu güne kadar kandırmışlar, senin geçmişin, tarihin sana yanlış anlatılmış” derse ne yaparsınız?

Tarihi yazanlar, tarihi bozanlar, tarihi istedikleri gibi yorumlayanlar, dönüştürenler, fantastik bir sirkin içinde, şovlarını sergiliyorlar.

Hayretle izlenecek, şaşırtıcı bir güldürü, “Kağlumbağa”.

Savaşların, ilerlemelerin, devrimlerin altında yatan şaşrıtıcı olaylar... Evrimin son aşaması insan oğlunun bitmek bilmeyen hırsı oyun süresince trajikomik bir şekilde ele alınıyor.

Çağdaş İspanyol tiyatrosunun en önemli yazarlarından Juan Mayorga‘nın yazdığı Ali Poyrazoğlu’nun yönettiği “Kaplumbağa”da tarihe yerden mi, yoksa kuş bakışı mı bakmak gerekir ikilemine eğlenceli yanıtlar aranıyor.

“Kaplumbağa”da ayrıca Bülent Kayabaş, Özdemir Çiftçioğlu, Hazal Gül ve Nur Gürkan gibi deneyimli ve Ali Poyrazoğlu’nun yıllarca beraber aynı sahneyi paylaştığı oyuncular rol alıyor. Dekor uygulama Sırrı Topraktepe, kostüm Şirin Dağtekin’e ait.

Tarih: 13 - 14 Aralık 2013

Saat: 20.30

Yer: Trump Kültür ve Gösteri Merkezi, İstanbul

False